Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szombat nap nem csak a...

A szombat nap nem csak a zsidóknak adatott, úgy mint a körülmetélés is?

Figyelt kérdés
A keresztényeknek kell tartani a szombatot ? Mert ha jól tudom ó szövetségi szövetség Isten és zsidók között.Az új szövetség nem is foglakozik a szombattal .

2015. máj. 23. 01:28
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
0%

Pietrosol !


"a kiválasztottság mítosza"

Olvasd már el egyszer, mit ít a Tóra a választottságról!

Najó, tutira lusta vagy hozzá, hát itt van:

Ábrahám volt az elsõ ember, aki felismerte az EgyI-tent, ezért I-ten õt és leszármazottait választotta. Hogy mire, az az alábbi Tóra-versbõl lesz világos:

"... megismertem őt, hogy meg fogja parancsolni az ő fiainak és az ő házának maga után, hogy őrizzék meg az Örökkévaló útját, cselekedvén igazságot és jogot ..." [ fiainak és az ő házának maga után - utódainak, leszármazottainak ] ( Mózes elsõ könyve, 18. fejezet,19. vers - [link] ) - Természetesen ez nem jelenti, hogy mások nem haladhatnak az ÚR útján, nem cselekedhetnek igazságot és jogot ... :) ( Sajnos azonban, mint tudjuk, vanak akik úgy hiszik, hogy õk nem ... )

De, mert a zsidók között is, már kb 2800 évvel ezelõtt is voltak, akik nem értették, félreértették, "különlegesnek" képzelték magukat, ezét tette az ÚR Ámosz próféta szájába a következõ szavakat:

Nemde olyanok vagytok Elõttem, Izrael fiai, mint a kusiták (a négerek) fiai?! Ezt mondja az Örökkévaló. Nem Én hoztam-e ki Izraelt Egyiptom földjérõl, de éppígy a filiszteusokat Kaftorból (Kréta szigetérõl), akárcsak az arámiakat Kirbôl?!”. ( Ámósz. 9,7 ) ( Kus - Etiópia )


"A fizikai körülmetélkedés sem isteni rendelés, hanem zsidó hagyomány. "

"Ez az én szövetségem veled és magzataiddal, akik utánad lesznek, melyet meg kell tartanotok: Körül kell metélni minden fiút köztetek. Metéljétek körül előbőrötök húsát és ez legyen a szövetség jele köztem és köztetek. Nyolc napos korában metéljetek körül minden fiút, nemzedékeiteken keresztül" ( 1Móz 17: 10-12 )


Honnan vetted az idézetedet? Csak nem Magától I-tentõl? Mert a fenti idézet a Tórából való, amit tufdvalevõleg I-ten személyesen mondott el Mózesnek.

2015. máj. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 Pietrosol ***** válasza:
94%

nneddudgi!


Mivel a zsidó nép kiválsztottsága a zsidó nép irataiban jelenik meg, ezért ez nem több, mint nemzeti mítosz. Azzal igazolni a kiválsztottságot, hogy az le van oda írva, erőteljesen felületes és pongyola megközelítés.


A körülmetélkedésről szóló rendelést pedig nem Istentől vetted, hanem szintén a zsidó nép irataiból. Ezt szintén csak azzal tudod igazolni, hogy oda van írva, így az szintúgy kimeríti a körkörös érvelést.

2015. máj. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A szombat a tízparancsolatban is benne van, Jézus pedig kijelentette, hogy a törvény nem fog elmúlni, nem törölte el: "Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem. Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, a míg minden be nem teljesedik." (Máté 5:17-18)

Több utalás van a szolbatra az újszövetségben is, valamint arra is, hogy Jézus és a tanítványok is megtartották, Jézus feltámadása után is.


Pietrosol!

Ha jól értelmezem akkor nem fogadod el Istentől ihletett írásnak a Tórát, illetve az Ószövetséget? Akkor miért idéztek belőle és utaltak rá az újszövetségi írók?

2015. máj. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 Pietrosol ***** válasza:
93%

# 13!


Nem igaz, hogy nem fogadom el a Tórát. Abban viszont biztos vagyok, hogy abban vannak olyan részek, amelyek emberi önigazolások. Isten a teljesség nem pedig rasszizmus és kirekesztés.

2015. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
0%

Pietrosol !

Hogy mondhatod, hogy elfogadod a Tórát, ha f..god sincs róla?

Mert, ha volna, nem emlegetnél a Tórával kapcsolatban rasszizmust és kirekesztést.

( Az, hogy valami nem kötelezõ, nem jelenti, hogy tilos - tudtad? Hogy nem kötelezõ, az nem rasszizmus és kirekesztés - tudtad? ( Biztos nem, azért mondom :) ) )

2015. máj. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 Pietrosol ***** válasza:
100%

nneddudgi!


A genetikai alapú kiválasztottság mítosza nem rasszizmus? A nálunk az igazság és más téved, nem kulturális rasszizmus?


A "nem kötelező, de ha nem tartod be, meg kell, hogy öljelek", egy mosolygós álarcú gyilkos.

2015. máj. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
0%

Pietrosol !


Értem.

Tehát továabbra sem tettél le arról, hogy igazold a nácizmust. ( Az Übermensch nem héber szó, a Lebenraum sem, sõt a "magyar supramatia" sem tudtad? )


Nyilván abból a célból, hogy hátha megint lehet majd törvényi felhatalmazással rablógyilkolni.


Ne erõlködj, felesleges, nem fog sikerülni se ez, se az.

2015. jún. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 Pietrosol ***** válasza:
100%

nneddudgi!


A rablógyilkosság sajnos a mai napig meglévő törvényesített tény. Ma is "az igazság nálunk van" zászlajával irtják az embert. Ezt eredményezi, ha az emberi kapzsiságot szakralizálják és mint Isteni rendelést tárják az emberiség elé.

2015. jún. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 Pietrosol ***** válasza:
100%

Bocsánat nneddudgi, csak közben jövök-megyek!


Nem kell pánikolni, senki nem akar megölni senkit! Az egy másik létszemlélet, amelyik arra bíztat, hogy öld meg azt aki nem úgy lát, mint te.

2015. jún. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
0%

"Nem kell pánikolni"


Tudom, ezt mondtá(to)k '44-ban is, mikor pl a maceszgyárba mente(te)k körülnézni. Elhitték, nem pánikoltak.


Ma is elhisszük, mert ma már tleg nem kell, hiába ábrándozol.


( Mert megjegyzéseid rendre az mutatják, hogy csökönyösen ábrábdozol. Ha mégse, olvasd már el a Tórát ( Mózes öt könyvét ) legalább egyszer figyelmesen és próbáld felfogni a tartalmát, értelmét. Az sem árt, ha KÖRÜLTEKINTÕEN tájékozódsz a mai Izraelrõl és környékérõl.


Ha meg mindehhez lusta vagy - amhez jogod van - ne ugass bele. Jól értetted, ne ugass bele, mert aki kellõ felkészültség nélkül nyilatkozik valamirõl, az csak ugat. )

2015. jún. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!