Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szombat nap nem csak a...

A szombat nap nem csak a zsidóknak adatott, úgy mint a körülmetélés is?

Figyelt kérdés
A keresztényeknek kell tartani a szombatot ? Mert ha jól tudom ó szövetségi szövetség Isten és zsidók között.Az új szövetség nem is foglakozik a szombattal .

2015. máj. 23. 01:28
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
0%

Mint montam: el kell olvasni. Nem csak kibetûzni.


Feltéve, hogy ez nem haladja meg a lehetõségeidet.

2015. jún. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 Pietrosol ***** válasza:
93%

nneddudgi!


Szent István Társulati Biblia: "Ha hűségesen hallgatsz az Úr, a te Istened szavára és lelkiismeretesen szem előtt tartod minden parancsát, amelyet ma adok neked, az Úr, a te Istened a föld népei fölé emel;"


Magyar Biblia Tanács: "Ha engedelmesen hallgatsz az ÚRnak, Istenednek a szavára, ha megtartod és teljesíted mindazokat a parancsolatokat, amelyeket ma parancsolok neked, akkor a föld minden népe fölé emel téged Istened, az ÚR."


Károli Gáspár: "Ha pedig szorgalmatosan hallgatsz az Úrnak, a te Istenednek szavára, és megtartod és teljesíted minden ő parancsolatát, a melyeket én parancsolok ma néked: akkor e földnek minden népénél feljebbvalóvá tesz téged az Úr, a te Istened;"


Bárhogy csűröd-csavarod ezek a sorok jelentésükben nem mutatnak különbséget. A kérdés továbbra is az, hogy alá, mellé vagy fölérendelő embertársi viszonyt mutatnak-e ezek az idézetek?


Hozzáteszem ezek a Tórából vannak. Ha ezeket nem ismered, akkor felteszem nem készültél fel eléggé. Nemrég azt írtad, hogy aki kellő felkészültség nélkül nyilatkozik az csak ugat. Gondolom most önmagadat is e kommunikációs minőséggel illeted. Magam nem fogalmaznék ilyen vademberi módon, mert az emberi fogalomtáramban ezt nevezik tévedésnek és aki téved azt nem kell gyűlölni. Értelmes és egészséges ember nem kíván olyant másnak, amit magának sem szeretne.

2015. jún. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
0%

Pietrosol!


Ismétlem: ELOLVASNI kell, nem csak kibetûzni.

2015. jún. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
93%

33


Micsoda értelmetlen vita ez...


"Ha hűségesen hallgatsz az Úr, a te Istened szavára és lelkiismeretesen szem előtt tartod minden parancsát, amelyet ma adok neked, az Úr, a te Istened a föld népei fölé emel;"


Ezen mit lehet félre értelmezni?Vagy Te miként értelmezed ezen sorokat?

2015. jún. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
0%

34: "Ezen mit lehet félre értelmezni?"


Szerintem is nehéz, de Pietrosolnak úgy látszik sikerül, õ ugyanis ezzel akarja bizonygatni, hogy mi, zsidók "felsõbbrendûnek", "a föld minden népe fölé emeltnek" képzeljük magunkat. Pedig eléggé köztudott, hogy sem az "Übermensch", sem a "magyar suprematia" nem héberül van.


Ezért írtam, hogy ELOLVASNI kell, nem csak kibetûzni.


"Te miként értelmezed ezen sorokat?"


Természetesen csakis ahogyan lehet, tehát kell is:


Úgy kezdõdik, hogy


"HA engedelmesen hallgatsz az Úrnak, a te Istenednek szavára, HA megtartod és teljesíted mindazokat a parancsolatokat, amelyeket ma parancsolok neked, "


Érted?


1) Ez az egész népnek szólt, nem egy-egy embernek, ez persze a korábbiakból derül ki ( nem csak kibetûzni! ).

2) HA ... - va esetleg, aki úgy gondolja, hogy valóban teljesült, hogy az egész zsidóság teljesítette azt, amire vonatkozott az, hogy HA?


Mert, ha nem, akkor mit számít, hogy mi lett volna HA ...?


Szóval, mint mondtam: ELOLVASNI kell, nem csak kibetûzni.


( Ezért vezélyes, amit ma az oktatással mûvelnek, mert azzal produkálják az ilyen funkcionális analfabétákat, akik, mint látható, ezzel olykor még komolyan veszélyesek is lehetnek. )

2015. jún. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
0%

És még valami:

Hillélrõl és egy, Pietrosolhoz hasonló pogány gúnyolódóról szóló elbeszélés, aki azt kívánta, hogy Hillél foglalja össze neki a Tórát a lehetõ legrövidebb formában. Hillél így felelt (Sábbat. 31a):

„Ami neked gyûlöletes, ne tedd embertársadnak”. Ez az egész Tóra, a többi csak kommentár, eredj, tanuld meg. - Talmud - Moed rend - Shabbat traktátus II fejezet - 31a oldal ( תלמוד בבלי - מסכת שבת - פרק ב - דף לא,א גמרא - דעלך סני לחברך לא תעביד " זו היא כל התורה כולה ואידך פירושה הוא זיל גמור - a g'mara közepe táján, az elsõ kettõspont ( ':' ) után nem sokkal, vége a harmadiknál - [link] ; [link] ; fénymásolat: [link] ; pontozott: [link] - angol ford: What is hateful to you, do not to your neighbour - [link] - harmadik bekezdés )


Érted?


EZ AZ EGÉSZ TÓRA!


( Hillél kb ie 30 - isz 10-ig volt a Szanhedrinnek ( Izrael Nagy Tanácsának ) az elnöke, az ókori zsidóság legnagyobb tanítójának tartják. )

2015. jún. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 Pietrosol ***** válasza:
94%

nneddudgi!


Megtennéd, hogy felesleges körök helyett válaszolsz erre a kérdésre: "...e földnek minden népénél feljebbvalóvá tesz téged az Úr, a te Istened..."


Milyen embertársi viszonyról tájékoztat e pár sor? Alá, mellé vagy fölérendelő?


Ez egyébként gyönyörű: "Ami neked gyûlöletes, ne tedd embertársadnak"


A gyakorlatban viszont ez úgy néz ki, hogy időnként a Tóra mintáján, meg lehet ölni embereket, ha úgy tetszik. Tehát ekkor a gyilkosság nem gyűlöletes? Vagy szeretnéd, ha téged is megölne valaki ha nem ért veled egyet? Vagy ez hogyan van, mert ez elég ambivalens mozgása az elmédnek.


Kérlek röviden válaszolj és ne keverj ide a tárgyhoz nem tartozó elemeket!

2015. jún. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
0%

Pietrosol!


Ugyanolyan gyönyörû:

"Amit tehát szeretnétek, hogy az emberek veletek cselekedjenek, ti is ugyanazt cselekedjétek velük, mert ez a törvény, és ezt tanítják a próféták.” ( Máté Evangéliuma. 7. fejezet, 12. vers )"


Amibõl az következik, hogy a régi pápák, p¨spökök, inkvizitorok, fõinkvizitorok szerették, ha elégetik õket máglyán, nyilván azért égettek többszázezer ( hanem többmillió ) embert. Miközben õket kegyetlenül otthagyták égetetlenül.


Szóval ezekbõl az idézetekbõl az következik, hogy, ha azzal gyanusítanál, hogy unalmas, ócska neonáci trollnak tartalak, aki vért képes izzadni, hogy valahogy igazolni próbálja a nácizmus "jogossagát", nos, sajnos nem vagyok abban a helyzetben, hogy ezt a gyanúdat vissza tujam utasítani.


Jó hétvégét!

2015. jún. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 Pietrosol ***** válasza:
100%

nneddudgi!


Benne vagyok, hogy később minden mást is kitárgyaljunk.


Megtennéd, hogy a lenti idézet okán feltett kérdésekre rövid, tömör válaszokat adsz?!


"...e földnek minden népénél feljebbvalóvá tesz téged az Úr, a te Istened..."


Milyen embertársi viszonyról tájékoztat e pár sor?


Alá, mellé vagy fölérendelő?

2015. jún. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
0%

Pietrosol


"Benne vagyok, hogy később minden mást is kitárgyaljunk. "

Én meg nem.


"Megtennéd, hogy a lenti idézet okán feltett kérdésekre rövid, tömör válaszokat adsz?! "


Már megtettem.


Ha nem elég:


info@maoih.hu

info@telekiter.com ( Hurwitz Shalom rabbi )

[link]

[link]

rabbi@frankel.hu

[link]

2015. jún. 7. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!