Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szombat nap nem csak a...

A szombat nap nem csak a zsidóknak adatott, úgy mint a körülmetélés is?

Figyelt kérdés
A keresztényeknek kell tartani a szombatot ? Mert ha jól tudom ó szövetségi szövetség Isten és zsidók között.Az új szövetség nem is foglakozik a szombattal .

2015. máj. 23. 01:28
1 2 3 4 5
 41/45 Pietrosol ***** válasza:
93%

nneddudgi!


Azért nem válaszolsz, mert fájna annak felismerése, hogy az idézet bizony nem egyéb, mint a vallásos rasszizmus vagy méginkább a rasszizmus, mint vallás? Azért nem válaszolsz, mert fájna, ha el kellene engedned ezt a torz ember alatti ideológiát? Azt hiszed, hogy megszűnsz létezni, ha önmagadat nem egy ostoba ideológiával azonosítod? Inkább hazudozol önmagadnak, befelé és a világnak, kifelé, hogy az egoizmus egyenlő Istennel?


Ez a rabság, az elméd rabja vagy.

2015. jún. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
0%

Pietrosol!


Azért nem válaszolok, mert, mint ebbõl a megjegyzésedbõl is látszik, náci rögeszmék rabjaival képtelenség bármit is megértetni.


Amúgy, rengetegszer mondtam már, amellé, hogy


"...e földnek minden népénél feljebbvalóvá tesz téged az Úr, a te Istened..."

tedd oda, hogy

"Izrael fiai, nem vagytok-e ti is olyanok, mint a kusiták fiai? – mondja az Úr. Nem én hoztam-e fel Izraelt Egyiptom földjéről, a filiszteusokat Kaftorból, az arámokat Kirből?" - Ámosz könyve, 9. fejezet, 7 - [link]


Vesd össze a kettõt ( iménti otrombaságoddal is ) és gondolkodj el!


De egye fene:


"Milyen embertársi viszonyról tájékoztat e pár sor? Alá, mellé vagy fölérendelő?"


Olyanféle viszonyról, mint a tanár - diák viszony. Formálisan a tanár a diák fölé van rendelve, utasíthatja és kell is, felelteti, stb.

DE VALÓJÁBAN a tanár munkáltatója a diák. Ha pedig nem jól végzi munkáját, a szülõ fogja felelõsségre vonni, vagy követelni a felelõsségre vonást.


Illetve, mivel zsidókról van szó, jobb párhuzam a rabbi - tanítványok viszony. Ez ugyanis KÖZÖS munka az értõ tudás megszerzésért.

Sajnos az ezt jellemzõ versikét nem magoltam be és nem találom, a tartalma: a rabbi köül ülnek a nebulók és a rabbi TANULJA VELÜK az alefbészt ( abc-t ).


Ilyen embertársi viszonyról tájékoztat ez a sor.

( Persze, aki nem tudja, hogy I-ten arra választotta a zsidókat, hogy nekik adta Tóráját, de NEM CSAK azért, hogy megtartsák parancsait, hanem, hogy megismertessék Õt magát és a parancsokat a népekkel ( "góyim" ) ... )

( ( Más kérdés, hogy utóbbiban nem jeleskedtünk igazán, Rámám ebben látta annak mayarázatát, hogy I-ten megengedte a kereszténységet, noha az sok kellemetlenséget okozott a zsidóknak már akkorig is. Mert a karaszténység, ha kissé lebutítva is, de pótolta a mulasztást. )

( Rámám - r. Mose ben Maimun, Maimonidesz, 12., a legnagyobb középkori zsidó filozófusnak tartják, másodállásban Szalddin szultán háziorvosa volt )

+++++++

Attól tartok, ez volt az utolsó. Egyszerûen nincs ennyi idõm, na! Viszont ha esetleg hagynád,l hogy olykor rabul ejtsen az elméd, talán szájbaráagás nélkül is beljebb jutnál.

Ehhez segítség ( bár soxor megadtam, de biztos nem írtad fel ): [link] - "Mózes öt könyve és a haftarák" - jegyzetek, magyarázatok. pl: Deut 28,2

2015. jún. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
0%
* Bocs, nem Rámám, hanem Rámbám.
2015. jún. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim válasza:
Az emberfia Ur a szombatnak!ANNkokáért meg vana szombatja az isten népének de nem ugy mmint az ó szövetségébe!Ha valaki okos be akarja tartania szombatot za szedje ösze masgát mert ha elmondanám akritériumokat felét se tudná betartani még gyülekeztbe is járnak meg össze vissza hol ott nem oskat lehette akkor mászkálni még avillanyt s elehettet felkapcsolni az ilyne adventista gyülekezets szombatoknak semmi értelme az nem szombat midnenfélét csinálnmak az csak törvénykezés!
2015. nov. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Kedves Zsolt!


Szeretném megkérdezni hogy eddig hány szombatot töltöttél el adventista körben? A törvénykezés nem helyes gyakorlat, ezért az adventisták nem is teszik...


Üdv. Péter

2015. nov. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!