Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van e móndja, hogy új világ...

Van e móndja, hogy új világ fordítású bibliát szerezzek análkül, hogy jehova tanúi rám szálljanak? (tekintsünk el attól, hogy valahol egy antikváriumban épp lehet egy)

Figyelt kérdés

az a baj ,ha bemegyek egy királyságterembe később zaklatni fognak ,hogy miért nem megyek megint, az utcán folyton odajönnek majd, szóróanyagokkal bombáznak és még sorolhatnám


meilőtt megkérdezi valaki gyűjteménybe kell



#Jehova tanúi #új_világ_fordítás
2015. máj. 28. 14:24
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

"Hát van más tapasztalat is. Lásd a kérdező írását."


Tudod, én akkor fogadom el tényként, hogy pont úgy volt, ha tapasztalom, vagy legalábbis valami hasonlót ..., de addig nem fogadok el minden mesét! És elég hosszú idő áll már a rendelkezésemre ahhoz, hogy meg tudjam ítélni a dolgokat.


"Hát persze annyi félre értés van hogy ha megkérdezed az embereket a tanúkról a többség azt fogja állítani hogy erőszakosak ami a "szolgálatukat" illeti."


És ez a szerinted többség mit is tudna ŐSZINTÉN felhozni példának? Azt tán, hogy rákényszerítettünk bármit? NEM! Tiszteletben tartjuk a döntési szabadságát, ha elutasít, elmegyünk, ennyi. De senkivel szemben nem alkalmazunk SEMMILYEN erőszakot!

Jó lenne, ha nem ilyen homályos és képlékeny fogalmakkal dobálóznál folyton, leírtam, hogy a tapasztalat az, hogy sokan, sokféleképpen értelmezik ezen szavakat és ezért ezzel csodálatosan lehet manipulálni, vagdalózni felénk. De azt is leírtam, hogy ez az első sz.-ban sem volt másként, pedig ott még NEM ROHANÓ, sokkal türelmesebb emberek éltek, tehát valójában a Biblia ellen lázadsz, mikor minket EZÉRT bírálsz!

2015. jún. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

"Én meg nem kezelem azt kész tényként hogy az esetek többsége az félreértés. Mert én meg ismerek olyan embereket akik csak nyomják a szöveget és észre sem veszik hogy ez másoknak mennyire zavaró. Nekem is munkahelyi tapasztalat!"


Micsoda förtelmes bűn, ez igen! Még jó, hogy van miért szapulni őket. Majd ha te is tökéletes leszel, majd akkor, érted ugye ... :-)


""Éppen azt mondom, hogy rajtam kívül álló okokból is elutasíthatnak."


Igen ez így van. De lehet csökkenteni az ilyen eseteket ha jobban átgondoljuk hogy mit is teszünk.

De akár meg is lehet kérdezni. - Ne haragudjon feltarthatnám néhány percre!"


De milyen érdekes, a legtöbb ember úgy kritizálja ezt a munkánkat, hogy közben elképzelhetetlennek tartja, hogy ő ezt valaha is végezze! Szerintem pedig akkor volna igazságos.


""Nem az a fontos, hogy most mit gondol rólam (hiszen az előítélet és a buta pletyi mindenkit elér), hanem az, hogy mit FOG majd gondolni, ha meghallgat és megismeri azt, amit mondok."


De épp ez a lényeg hogy nem fog meghallgatni. S ez a legtöbb esetben így van. Hozzáteszem sajnos!"


De nagyon sokan mégis meghallgatnak, mivel gyakran csak ürügy másra hivatkozni, az elutasítás egyik formája. Mindenki arra ér rá, amire akar, amire szán időt! Ugye ismered az elutasításkezelést az üzleti életben, külön oktatják. Ha az üzletben lehet, akkor vajon sokkal értékesebb célokért miért ne lehetne?

Ha mindenkire ráhagynánk az első elutasító szót, szinte senki sem hallgatna meg. De amint mondtam, sok testvértől hallottam már, hogy örül, hogy a testvér kissé rámenősebb volt.

2015. jún. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

""Gondolkozz csak. Ha a saját tutyimutyiságom miatt valaki bent ég a házban, akkor az óvatoskodásom emberéletbe került!!! "


Te gondolkozz! Ha a viselkedéseddel agressziót váltasz ki a másik emberből akkor az hogyan fog majd beszámolni erről az esetről a családtagjainak és a baráti körének!"


Már megint az agresszív túlreagálást hozod fel, mivel te is túlreagálod a kérdést! Az emberek egy részében már a puszta létünk is agressziót kelt, akkor miről beszélünk. Tehát a legtöbb esetben nem tudom kikerülni így sem, úgy sem a negatív megnyilvánulásokat!


Mindig arra hivatkoztok HAMISAN, hogy ezért olyan rossz a hírünk, hát akkor az első sz.-ban az IHLETETT bibliai beszámoló szerint miért is volt rossz???

2015. jún. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

""Tényleg több kárt okozna, mint hasznot?"


Igen!"


A vérbűnt a te kedvedért sem fogom felvállalni!


""...az illető testvér, aki megismertette vele az igazságot..."


Bizonyos témákban meg az aktuális igazságot!"


Jó terelés, csak értelmetlen, mert nem ez a téma. Ha tényleg ismernél minket, nagyon jól tudnád, hogy a legtöbb igazság már az elejétől, vagy a korai időktől fogva változatlan és az is marad. De szerintem mindenki a saját háza táján sepregessen ez ügyben!


""De mellélőttél kedves barátom, mert az első században sem volt semmivel sem jobb hírük a keresztényeknek, sőt, pedig azért az egy teljesen más világ volt."


Kit érdekel a hírnév? Rajtad kívül? Nem arról beszélek."


De bizony erről beszélsz, legalább magadat ne cáfold meg! És ahogy mondtam, szóba állnak velünk azok, akiket keresünk, akik Isten előtt is elfogadható emberek akarnak lenni, akik kellően alázatosak ahhoz, hogy elfogadják a Biblia igaz üzenetét és NEM EMBEREKET akarnak követni. Igen, ők vannak kevesebben, de mi őket keressük.

2015. jún. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Vidiripi


„Tudod, én akkor fogadom el tényként, hogy pont úgy volt, ha tapasztalom, vagy legalábbis valami hasonlót ..., de addig nem fogadok el minden mesét! És elég hosszú idő áll már a rendelkezésemre ahhoz, hogy meg tudjam ítélni a dolgokat.”


Nem kell elfogadnod tényként! De az hogy te nem tapasztaltál hasonlót az nem jelenti azt hogy nem is lehetséges a dolog!

Hosszú idő? Ennyire ne bízd el magadat. Mert még a VT is téved pedig nekik is hosszú idő áll rendelkezésükre, sőt szellem által „vezéreltek”.


„És ez a szerinted többség mit is tudna ŐSZINTÉN felhozni példának? Azt tán, hogy rákényszerítettünk bármit?”


Na ná hogy azt hiszen arról beszélünk nem igaz? A kérdező is pontosan azt írta a történetében hogy meg fenyegették rákényszerítették hogy elfogadja az Őrtorony által kiadott Bibliát arra kényszerítették hogy elfogadja. Erről beszélünk már oldalakon keresztül és még mindig ezt kérdezed? Figyelj már jobban. (tudod mi az irónia?)


„Tiszteletben tartjuk a döntési szabadságát, ha elutasít, elmegyünk, ennyi. De senkivel szemben nem alkalmazunk SEMMILYEN erőszakot!”


Jó! Győzd meg a kérdezőt meg a többi embert erről! Engem nem kell. Bár mennyire is az az érzésed hogy engem kell győzködnöd. Ezen gondolataidat rossz helyre címzed!


„Jó lenne, ha nem ilyen homályos és képlékeny fogalmakkal dobálóznál folyton, leírtam, hogy a tapasztalat az, hogy sokan, sokféleképpen értelmezik ezen szavakat és ezért ezzel csodálatosan lehet manipulálni, vagdalózni felénk.”


Pedig a tanúktól hányszor hallottam már hogy „személyes tapasztalat” most meg kiderül hogy a torzítás és a félre vezetés mesteri eszköze. Amit a tanúk is előszeretettel alkalmaznak felsőbb utasításra.


„. De azt is leírtam, hogy ez az első sz.-ban sem volt másként, pedig ott még NEM ROHANÓ, sokkal türelmesebb emberek éltek, tehát valójában a Biblia ellen lázadsz, mikor minket EZÉRT bírálsz!”


Azért lázadok a Biblia ellen, mert leírtam hogy mit gondolnak az emberek?


„Micsoda förtelmes bűn, ez igen! Még jó, hogy van miért szapulni őket. Majd ha te is tökéletes leszel, majd akkor, érted ugye ... :-)”


Hogy van ez? Ha te leírod a munkahelyi tapasztalatodat az rendben van de ha én teszem akkor az már baj.


„De milyen érdekes, a legtöbb ember úgy kritizálja ezt a munkánkat, hogy közben elképzelhetetlennek tartja, hogy ő ezt valaha is végezze! Szerintem pedig akkor volna igazságos.”


Nos nyugodj meg én is végeztem már hasonló munkát. Igaz hogy én nem házanként. Hanem csak és kizárólag közterületen. Volt aki megkérdezte: - Ezért nekünk fizetnek?

A válaszom egy kérdés volt: - Szerinted ki az aki ezért fizetne?

Nem is volt több kérdés ezt illetően. Egy diáklány meg pl azt mondta hogy: - Na jó embert fogtatok ki? (magára gondolt) De a barátnőivel sikerült beszélgetni.


„! Ugye ismered az elutasításkezelést az üzleti életben, külön oktatják. Ha az üzletben lehet, akkor vajon sokkal értékesebb célokért miért ne lehetne? „


Nem, nem ismerem! Nem vagyok üzletember.


„…sok testvértől hallottam már, hogy örül, hogy a testvér kissé rámenősebb volt.”


Tudod, én akkor fogadom el tényként, hogy pont úgy volt, ha tapasztalom, vagy legalábbis valami hasonlót ..., de addig nem fogadok el minden mesét!



„Már megint az agresszív túlreagálást hozod fel, mivel te is túlreagálod a kérdést! Az emberek egy részében már a puszta létünk is agressziót kelt, akkor miről beszélünk.”


Én arról hogy talán lehetne másképp is! De felejtsd el!


„Mindig arra hivatkoztok HAMISAN, hogy ezért olyan rossz a hírünk, hát akkor az első sz.-ban az IHLETETT bibliai beszámoló szerint miért is volt rossz???”


Én arra hivatkoztam hogy a legtöbb ember azt állítja hogy a tanúk agresszívek.


„A vérbűnt a te kedvedért sem fogom felvállalni!”


Az hogy a gondolkozásban idáig jutottál el az az agymosásnak köszönhető! Mivel nem azt írtam hogy ne beszélj senkinek. Arról beszéltem hogy változtatni kellene. De te ezt összemostad azzal hogy ez azt jelenti hogy hallgatnod kell és erre próbállak rávenni. De ez hazugság mert én ilyesmit nem írtam.

De ilyen ez az agymosás hogy csak erre tudsz gondolni. ÉN ILYET NEM ÍRTAM ÉS KIKÉREM MAGAMNAK EZT A TELJESEN ALAPTALAN HAZUGSÁGOT S HOGY EZT RÁMAKAROD FOGNI.


„Jó terelés, csak értelmetlen, mert nem ez a téma. Ha tényleg ismernél minket, nagyon jól tudnád, hogy a legtöbb igazság már az elejétől, vagy a korai időktől fogva változatlan és az is marad. De szerintem mindenki a saját háza táján sepregessen ez ügyben!”


Nem terelés és az sem lényeg hogy nem ez a téma. Te is kalandozol. Korábban már írtam hogy nem az összes tanításra gondolok. Így gondoltam hogy ez tiszta. Tévedtem! Téged nem ismerlek de ismerek tanúkat és egyre jobban megismerem az Őrtorony szervezetet is. De van még mit kutatni mert nehéz hozzá férni bizonyos anyagokhoz. Majd idővel.

2015. jún. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"Én arra hivatkoztam hogy a legtöbb ember azt állítja hogy a tanúk agresszívek."


Csak azokra nem mondják ezt, akik nem csinálnak semmit ez ügyben vagy nem vállalják fel. Valamint minden korban ezt mondták azokra, akik az isteni igazságot hirdették, sőt sokkal cifrábbakat is, és? Én sem azt mondtam, hogy érzéketlennek és tolakodónak kell lenni, de azt viszont merem állítani a tapasztalataimból kiindulva, hogy ezen fogalmakat igen tág keretek között értelmezik az emberek! Éppen ezért ez még nem bizonyítja azt, hogy a Tanúk többsége valóban tolakodó és agresszív. De akkor megint megkérdezem: akkor miről beszélünk?

2015. jún. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

ha már ezt a kérdést is szétoffolod (a %-ról felismerlek, sé látom ,hogy ott is rád szóltak offolásért)

esetleg elmondod, hol lehet új világ fordítást szerezni? küldesz esetleg egyet?

2015. jún. 10. 23:44
 28/29 anonim ***** válasza:

Természetesen, írd meg privibe a címed és menni fog!

De nélkülözni kéne a személyeskedést, oké? Messze van ez még a "szétoffolástól", mint ahogy a másik kérdésnél is. Vagy esetleg ugyanaz a kérdező vagy? A vitánk akörül forog, amit az alcímedbe írtál.

2015. jún. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Csak azokra nem mondják ezt, akik nem csinálnak semmit ez ügyben vagy nem vállalják fel."


Van akit lelőttek van akit leszúrtak olyan is van akit lefejeztek.

Nekik már nem kell felvállalniuk semmit ez igaz.

2015. jún. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!