Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van e móndja, hogy új világ...

Van e móndja, hogy új világ fordítású bibliát szerezzek análkül, hogy jehova tanúi rám szálljanak? (tekintsünk el attól, hogy valahol egy antikváriumban épp lehet egy)

Figyelt kérdés

az a baj ,ha bemegyek egy királyságterembe később zaklatni fognak ,hogy miért nem megyek megint, az utcán folyton odajönnek majd, szóróanyagokkal bombáznak és még sorolhatnám


meilőtt megkérdezi valaki gyűjteménybe kell



#Jehova tanúi #új_világ_fordítás
2015. máj. 28. 14:24
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
a tanúk mást mondanak, amíg tanulmányozol, és mást, miután megkeresztelkedsz. addig megkapod a látszatszeretetet, utánna jön a feketeleves. magukhozédesgetnek, aztán rádtelepednek. a véneik végletegik terhelt, hatalomittas emberek, akik még csak a lépteiket sem irányíthetják, aztis megszabják nekik, hogy egy személyes beszlgetés után miket kell dokumentálniuk.
2015. máj. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem válaszolovak.Sajnos igy van.Képmutatás az egész.Miért baj az,hogy valaki Bibliákat gyüjt?
2015. máj. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Szia !


Szerintem hagyd azt a fordítást nem megfelelő szellemiségben íródott.

2015. máj. 30. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
tudom én azt, de tudom mi a baj vele, de ezt is szeretném elolvasni, van egy rakás más fordítású Bibliám is
2015. máj. 30. 13:48
 15/29 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Nos, kedves kérdező, szerinted helyes dolog lenne a Tanúkat azért hibáztatnod, mert ők nem gyűjteménybe szánják az életmentő bibliájukat..."


A Biblia önmagában nem életmentő!

Héberek 11:6


"Csak elmondanám, hogy te most általánosítasz! Ez hiba és nem helyes érvelés, de hát ezt tőled nem is várom el."


Én meg azt mondom el neked hogy egyértelmű hogy a kérdezó a saját tapasztalatát írta le!

Nem érvel hanem a tapasztalatát írta le! Nem egy fiktív vagy mással megtörtént dolgot mond el hanem azt amit ő maga élt át személyesen!

Ez nem hiba és nem is érvelés de hát a tanúktól mit is várhat az ember!

(na ez volt az általánosítás) Mert az hogy te ezt nem fogtad fel az nem jelenti azt hogy egyetlen tanú sem képes rá!

2015. jún. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Látom megint okoskodsz Vidiripi! Nem állítottam, hogy "önmagában" életmentő a Biblia, mint valami talizmán! Miért is forgatod ki a szavaimat? Csak mert biztosan nem ezt jelenti a jóindulat, ugye? :-)


A kérdező saját tapasztalatát tiszteletben tartom, de tény, hogy ez is egy SZUBJEKTÍV tapasztalat, melyet erősen befolyásol a személy szellemisége, idegtípusa, indulata és a még a pillanatnyi hangulata is. Amit egyesek "erőszakosnak", vagy "zaklatónak" tartanak, az másoknak még messze nem az, mivel az emberek igencsak képlékenyen értelmezik ezen fogalmakat. Ez így van? Így, akárhogy is szépítjük és magyarázkodunk.


Nem csoda, hogy ilyen goromba szavakkal jellemeznek bennünket sokan, hiszen általános jelenség az intolerancia, a türelmetlenség, nem is beszélve arról, hogy ha a bibliai igazságról van szó, akkor sokaknál már a téma felvetése is kiveri a biztosítékot? Így van? Így bizony, ez meg az én tapasztalatom!


Igen, természetesen van egy másik oldal is, amikor egy túlbuzgó Tanú (gyakran fiatal a szervezetben és tapasztalatlan) nem méri fel kellőképpen a különböző szituációkat és úgymond túllő a célon. Igen ám, de azért érdemes lenne elgondolkozni azon, hogy ezek az emberek tényleg meg vannak győződve, hogy a Biblia által megjövendölt "utolsó napokban" élünk és életmentő információt visznek az embereknek, melyet nekik hallaniuk kell, tehát igyekeznek mindent elkövetni, hogy ez így is legyen. Ez ahhoz hasonló, mintha egy égő házból kellene kimenteni a bennlévőket, akik bentről és álmukban talán nem is látják a lángokat, nem érzékelnek semmit abból a veszélyből, amiben vannak. Vajon az ilyen ember ÉRTÉKELNÉ-E, ha a segítsége túlzottan óvatoskodó és teszetosza lenne, akinek még felkelteni sem lenne bátorsága???


Nem, egészen biztosan nem értékelné, sőt nagyon is helytelennek tartaná az illető hozzáállását! Tehát a fentieken túl, igencsak helyzetfüggő is, hogy ki mit gondol erről a munkáról és arról, hogy azt egyesek hogyan végzik. Ja, hogy sokan még nem látják maguk körül az "égő házat", nos ezt szeretnénk tudatosítani az emberekkel. Néha zokon veszik, ha megpróbáljuk felkelteni őket Csipkerózsika álmukból és ez lesz a vége. De elmondanám, hogy az ilyen kritikákat a legnagyobb tapintattal és rutinnal is nehéz elkerülni. Ezzel nem mentem fel a túlbuzgó tesókat, igenis a saját érdekük, hogy változtassanak, de bizony nem ezen múlik senki boldogsága. Ettől még sok ember "erőszakosnak" és "zaklatónak" fog tartani bennünket és buta módon zokon veszi, ha fel szeretnénk ébreszteni az égő házában!


A kérdezőnek még egyszer mondom: az őszinte érdeklődés még nem zaklatás!

2015. jún. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Látom megint okoskodsz Vidiripi! Nem állítottam, hogy "önmagában" életmentő a Biblia,..."


Nos lehet hogy így van. De azt írtad hogy: "életmentő bibliájukat"

S mivel neki estél a kérdezőnek azzal hogy tőle mit nem vársz el. Gondolom csupa jóindulatból. Hát egyből megfogalmazódott bennem az a késztetés hogy reagáljak az olvasottakra.


"Csak mert biztosan nem ezt jelenti a jóindulat, ugye? :-)"


Ebben az esetben igen, ez jóindulatból történt. Mert szerettem volna ha nem lesz egy olyan félre értés hogy egy Biblia önmagában elég! Bár tény és való hogy a te szemszögedből nézve nem úgy tűnik hogy jóindulatból van ezt elismerem. Sőt könnyen lehet hogy én is ezt gondolnám fordított helyzetben.


"A kérdező saját tapasztalatát tiszteletben tartom, de tény, hogy ez is egy SZUBJEKTÍV tapasztalat, melyet erősen befolyásol a személy szellemisége..."


Nos miután a kérdező közölte a tanúkkal hogy hadják békén nem is egyszer. A tanúk ezt nem tették meg s ez őt zavarta. A tanúk miért nem voltak tekintettel erre a kérésre. Pl. hogy épp nem alkalmas mert tanulni szeretne.

Az adott tanú megtehette volna azt is hogy ad egy irodalmat és kész. Vagy e-mail címet illetve egyéb elérhetőséget. Így a kérdező sem vette volna zaklatásnak és ha további információkat szeretne akkor van kivel személyes kapcsolatot felvennie.

Na de ez az én véleményem. De azért azt megjegyzem hogy ezt azokra a cikkekre alapozom amelyeket én is olvastam s volt hogy egyetlen irodalom elég volt ahhoz hogy az illető személy komolyan érdeklődni kezdjen. S azt az irodalmat is úgy találta s nem kapta valakitől.


"Nem csoda, hogy ilyen goromba szavakkal jellemeznek bennünket sokan, hiszen általános jelenség az intolerancia, a türelmetlenség, nem is beszélve arról, hogy ha a bibliai igazságról van szó, akkor sokaknál már a téma felvetése is kiveri a biztosítékot?"


Hát így valóban nem csoda. Sőt teljesen érthető ez a reakció. Mivel nem veszik a tanúk figyelembe azt hogy a mai kor emberei ilyenek. Rohannak! Ezért persze hogy ez a vélemény alakul ki amikor az ember sokáig feltartják. De a tanúk hibája ez mert nem a körülményekhez igazítják a szolgálatukat.

Az én véleményem szerint ezzel több kárt okoznak mint hasznot. Hiszen agressziót szül ez a viselkedés. Amit aztán elmesél az illető a barátoknak családnak és terjed a hír de nem a "jó hír" így még az is kerüli a tanúkat aki más esetben lehet hogy érdeklődést mutatna.


"Így bizony, ez meg az én tapasztalatom!"


Hát nagyon is szomorú hogy ilyen tapasztalatod van és még sem keresel rá megoldást hanem azzal jössz hogy hibás meg helytelen. Pont az a hiba hogy te nem változtatsz.

1 Korinthus 9:20-22


"Igen, természetesen van egy másik oldal is, amikor egy túlbuzgó Tanú (gyakran fiatal a szervezetben és tapasztalatlan) nem méri fel kellőképpen a különböző szituációkat és úgymond túllő a célon."


Aha! Hát nem ezért van mellette egy másik személy hogy az segítse a kezdőket és tapasztalatlanokat? Akkor megint csak a rendszerben van a hiba. S ezen a dolgon is változtatni kellene. Oké biztos azt fogod gondolni hogy ez az én szubjektív véleményem.


"Igen ám, de azért érdemes lenne elgondolkozni azon, hogy ezek az emberek tényleg meg vannak győződve, hogy a Biblia által megjövendölt "utolsó napokban" élünk és életmentő információt visznek az embereknek, melyet nekik hallaniuk kell, tehát igyekeznek mindent elkövetni, hogy ez így is legyen."


Neked meg azon kellene elgondolkodnod, hogy aki nem hisz egyáltalán az szerinted mit fog ebből az egészből leszűrni? Nos ezzel kapcsolatban mi a tapasztalatod?


"Ez ahhoz hasonló, mintha egy égő házból kellene kimenteni a bennlévőket, akik bentről és álmukban talán nem is látják a lángokat, nem érzékelnek semmit abból a veszélyből, amiben vannak."


Na ez a hibás és nem helyes érvelés. Ugyan is hiába hiszed te azt hogy "ég a ház" az az ember nem fogja ezt gondolni. Hanem mit fog gondolni? Azt hogy zaklatják meg erőszakosan rá akarnak tukmálni valami nézetet. Állításod szerint ezzel kapcsolatban van személyes tapasztalatod.


"Vajon az ilyen ember ÉRTÉKELNÉ-E, ha a segítsége túlzottan óvatoskodó és teszetosza lenne, akinek még felkelteni sem lenne bátorsága???"


Mondom több kár mint haszon. Mivel sokan hallották a történetet hogy Jehova tanúi mennyire "erőszakosak meg le vakarhatatlanok"! Persze nem biztos hogy mindenki hallott ilyesmit. De abban biztos vagyok hogy rengeteg ember hallott vagy "tapasztalt" ilyet.


"Tehát a fentieken túl, igencsak helyzetfüggő is, hogy ki mit gondol erről a munkáról és arról, hogy azt egyesek hogyan végzik."


Ez régebben még igaz is lehetett de egyre kevésbé állja meg a helyét ez a gondolat!

Csak néhány szót írok: "erőszakosak, levakarhatatlanok, zaklatnak, stb."

Te is tapasztalod a reakciókat. Változtatni kell mert ami 10 éve működött az ma már nem igazán.


"Ja, hogy sokan még nem látják maguk körül az "égő házat", nos ezt szeretnénk tudatosítani az emberekkel."


Az nem gond. De egy agressziónak értékelt módszert használni annál inkább! De te is elismerted hogy ez van. Tapasztaltad!

2015. jún. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

"Nos miután a kérdező közölte a tanúkkal hogy hadják békén nem is egyszer. A tanúk ezt nem tették meg s ez őt zavarta. A tanúk miért nem voltak tekintettel erre a kérésre. Pl. hogy épp nem alkalmas mert tanulni szeretne."


Ha valaki egyértelműen kinyilvánítja ezt, akkor természetesen nem tartjuk fel, FELFOGJUK, hogy nem alkalmas, én még 25 év alatt ehhez hasonló kirívó esetet nem tapasztaltam, pedig mentem már szolgálatba egy-két (túl)buzgó testvérrel. Nem hogy sorozatban, na ne! Éppen ezért gondolom azt, hogy félreértés, vagy kissé eltúlzott ez a történet is. Nem tökéletesek a Tanúk sem, de senkire sem fogják ráerőszakolni magukat. Aki így tenné, rövid idő alatt abbahagyná a szolgálatot, mert nem lenne sikerélménye.


"Hát így valóban nem csoda. Sőt teljesen érthető ez a reakció. Mivel nem veszik a tanúk figyelembe azt hogy a mai kor emberei ilyenek. Rohannak!"


Nem általánosítunk, ugye? Meg aztán nem kezelem kész tényként sem, hogy pont úgy volt! Ismerek NEM EGY embert a közvetlen környezetemben, akik szemrebbenés nélkül torzítanak, túloznak és beszélnek tücsköt-bogarat azokról a kollégájukról, akit nem szívlelnek. És még mellesleg ők is elhiszik, hogy igazuk van.


"nem is beszélve arról, hogy ha a bibliai igazságról van szó, akkor sokaknál már a téma felvetése is kiveri a biztosítékot? Így van? Így bizony, ez meg az én tapasztalatom!"


Ezt írtam és erre te így válaszoltál:


"Hát nagyon is szomorú hogy ilyen tapasztalatod van és még sem keresel rá megoldást hanem azzal jössz hogy hibás meg helytelen. Pont az a hiba hogy te nem változtatsz.

1 Korinthus 9:20-22"


Éppen azt mondom, hogy rajtam kívül álló okokból is elutasíthatnak.


""Ez ahhoz hasonló, mintha egy égő házból kellene kimenteni a bennlévőket, akik bentről és álmukban talán nem is látják a lángokat, nem érzékelnek semmit abból a veszélyből, amiben vannak."


Na ez a hibás és nem helyes érvelés. Ugyan is hiába hiszed te azt hogy "ég a ház" az az ember nem fogja ezt gondolni."


Nem az a fontos, hogy most mit gondol rólam (hiszen az előítélet és a buta pletyi mindenkit elér), hanem az, hogy mit FOG majd gondolni, ha meghallgat és megismeri azt, amit mondok.


""Vajon az ilyen ember ÉRTÉKELNÉ-E, ha a segítsége túlzottan óvatoskodó és teszetosza lenne, akinek még felkelteni sem lenne bátorsága???"


Mondom több kár mint haszon."


Gondolkozz csak. Ha a saját tutyimutyiságom miatt valaki bent ég a házban, akkor az óvatoskodásom emberéletbe került!!! Tényleg több kárt okozna, mint hasznot? És bizony, sokan elmondták már a Tanúk közül, hogy ha az illető testvér, aki megismertette vele az igazságot, nem lett volna elég kitartó és rámenős, akkor ma sem lenne Tanú.


Azt írod, hogy ez a ÁLLÍTÓLAGOS túlbuzgóság a mai világban nem jó, mert azt terjesztik az emberek, hogy "erőszakos" ... stb. De mellélőttél kedves barátom, mert az első században sem volt semmivel sem jobb hírük a keresztényeknek, sőt, pedig azért az egy teljesen más világ volt. :-)


Egy biztos, hogy a kérdezőt, de senki mást sem kényszerített még egyetlen Jehova Tanúja sem arra, hogy akárcsak fogadjon el egy névjegykártyát! Ez tuti biztos.

2015. jún. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

ne egymást oltsátok, hanem pl küldjetek egy bibliát postán ,el fogom olvasni ne rinyáljatok, mindegyik bibliámat elolvasom, minden évben más fordítás, az új világ is sorra kerül


valaki innen igérte, hogy küldi majd postán, de még nem érkezett, se híre se hanva a dolognak pedig a postacímet is megadtam :(

2015. jún. 9. 18:58
 20/29 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ha valaki egyértelműen kinyilvánítja ezt, akkor természetesen nem tartjuk fel, FELFOGJUK, hogy nem alkalmas, én még 25 év alatt ehhez hasonló kirívó esetet nem tapasztaltam, pedig mentem már szolgálatba egy-két (túl)buzgó testvérrel."


Hát van más tapasztalat is. Lásd a kérdező írását.


"Nem tökéletesek a Tanúk sem, de senkire sem fogják ráerőszakolni magukat."


Hát persze annyi félre értés van hogy ha megkérdezed az embereket a tanúkról a többség azt fogja állítani hogy erőszakosak ami a "szolgálatukat" illeti.


"Nem általánosítunk, ugye?"


De igen ebben az esetben általánosítok. Már hogy én. Igaz te is általánosítasz. Csak te másban!


"Meg aztán nem kezelem kész tényként sem, hogy pont úgy volt!"


Én meg nem kezelem azt kész tényként hogy az esetek többsége az félreértés. Mert én meg ismerek olyan embereket akik csak nyomják a szöveget és észre sem veszik hogy ez másoknak mennyire zavaró. Nekem is munkahelyi tapasztalat!


"Éppen azt mondom, hogy rajtam kívül álló okokból is elutasíthatnak."


Igen ez így van. De lehet csökkenteni az ilyen eseteket ha jobban átgondoljuk hogy mit is teszünk.

De akár meg is lehet kérdezni. - Ne haragudjon feltarthatnám néhány percre!


"Nem az a fontos, hogy most mit gondol rólam (hiszen az előítélet és a buta pletyi mindenkit elér), hanem az, hogy mit FOG majd gondolni, ha meghallgat és megismeri azt, amit mondok."


De épp ez a lényeg hogy nem fog meghallgatni. S ez a legtöbb esetben így van. Hozzáteszem sajnos!


"Gondolkozz csak. Ha a saját tutyimutyiságom miatt valaki bent ég a házban, akkor az óvatoskodásom emberéletbe került!!! "


Te gondolkozz! Ha a viselkedéseddel agressziót váltasz ki a másik emberből akkor az hogyan fog majd beszámolni erről az esetről a családtagjainak és a baráti körének!

Ravasz mint a róka de szelíd mint a galamb!

De ötleteket azért nem adok. :D :D


"Tényleg több kárt okozna, mint hasznot?"


Igen!


"...az illető testvér, aki megismertette vele az igazságot..."


Bizonyos témákban meg az aktuális igazságot!


"Azt írod, hogy ez a ÁLLÍTÓLAGOS túlbuzgóság a mai világban nem jó, mert azt terjesztik az emberek, hogy "erőszakos" ... stb."


Nem a túlbuzgósággal van gond. Hanem azzal ahogyan közelednek az emberekhez.


"De mellélőttél kedves barátom, mert az első században sem volt semmivel sem jobb hírük a keresztényeknek, sőt, pedig azért az egy teljesen más világ volt."


Kit érdekel a hírnév? Rajtad kívül? Nem arról beszélek. De tudod mit nem is baj hogy nem érted.

Rólam is az egyik ember azt mondja fanatikus vagyok a másik meg azt hogy "jó" ember vagyok.

Na akkor most milyen a hírnevem? Nem érdekel. Egy dolog érdekel. Mid1 hogy melyik mit mond rólam mindkettő szóba áll vele és ez a lényeg. Hogy beszélnek velem.

De épp az hogy pont az nem történik meg aminek meg kellene történnie a beszélgetésnek.

Miért?

Mert egyszerűen nem állnak szóba Jehova tanúival az emberek. Ennek okai hogy állításuk szerint erőszakosak és levakarhatatlanok stb.

De nem is írok többet. :D :D :D


"Egy biztos, hogy a kérdezőt, de senki mást sem kényszerített még egyetlen Jehova Tanúja sem arra, hogy akárcsak fogadjon el egy névjegykártyát!"


Tényleg? Komolyan mondod? Hát ezt alig hiszem el. :D :D :D

Nem tűnt fel hogy nem ez a téma?

Tudod lehet hogy néha az is elég lenne hogy adjon egy névjegykártyát. Ugyan is az ember élete változik történnek vele dolgok. Isten útjai...... :)

2015. jún. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!