Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény vallásban isten...

A keresztény vallásban isten miért tiltja meg az okkultizmus minden formáját?

Figyelt kérdés

2015. máj. 28. 18:19
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

30 Tessék itt van a Mózesi (ószövetségi) törvény, amit már idéztem megerősítése:


Utolsó mondata:


Máté Evangyélioma 5. rész


1.

Mikor pedig látta Jézus a sokaságot, felméne a hegyre, és a mint leül vala, hozzámenének az ő tanítványai.

2.

És megnyitván száját, tanítja vala őket, mondván:

3.

Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa.

4.

Boldogok, a kik sírnak: mert ők megvígasztaltatnak.

5.

Boldogok a szelídek: mert ők örökségül bírják a földet.

6.

Boldogok, a kik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek.

7.

Boldogok az irgalmasok: mert ők irgalmasságot nyernek.

8.

Boldogok, a kiknek szívök tiszta: mert ők az Istent meglátják.

9.

Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak.

10.

Boldogok, a kik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa.

11.

Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem.

12.

Örüljetek és örvendezzetek, mert a ti jutalmatok bőséges a mennyekben: mert így háborgatták a prófétákat is, a kik előttetek voltak.

13.

Ti vagytok a földnek savai; ha pedig a só megízetlenül, mivel sózzák meg? nem jó azután semmire, hanem hogy kidobják és eltapossák az emberek.

14.

Ti vagytok a világ világossága. Nem rejtethetik el a hegyen épített város.

15.

Gyertyát sem azért gyújtanak, hogy a véka alá, hanem hogy a gyertyatartóba tegyék és fényljék mindazoknak, a kik a házban vannak.

16.

Úgy fényljék a ti világosságtok az emberek előtt, hogy lássák a ti jó cselekedeteiteket, és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat.

17.

Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem.

18.

Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, a míg minden be nem teljesedik.



Csak meg lett:D

2015. máj. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

18.

Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, a míg minden be nem teljesedik.

2015. máj. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 Pietrosol ***** válasza:

# 32!


Lassan meglesz a a medvehagymás, fetasajtos rókagomba pörkölt receptje is.


Ez igazolja a felvetésed?


Ha ez azt igazolná, akkor a szombatnapot, böjtöt, stb.., is megtartotta volna. Azok, mint törvények szerepeltek az Ószövetségben, Jézus pedig felrúgta azokat.


Konkrét idézetet légy oly kedves! Ne ilyen pongyola, belemagyarázós gondolatiságot.

2015. máj. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:

Értelmezd, emészd, meg van, hiába próbálsz fogást találni rajtam. Nem tudsz. Egyértelműen ott van.:D


Arról már ne is beszéljünk, hogy nem ismered az Apcselt, és nem ismered azt se, hogy az Irás fel nem bontható:D

2015. máj. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem.


Itt van a következő is. Úgy hogy most már én vígan tova libbenek:D


pá:D

2015. máj. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 Pietrosol ***** válasza:

# 35!


Libeghetsz abban az önszuggesztív téveszmében, hogy sikerült a keresett utalást megtalálni. De ez annyira nem az és annyira torz belemagyarázás, hogy akár Faraday is mondhatta volna, hogy már Jézus is beszélt az elektromágneses indukció törvényeiről.

2015. máj. 29. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:

36 Aki így nyilvánul meg, mint ahogy te, annak annyi köze van a kereszténységhez, mint tyúk az ABC-hez.

Ahelyett, hogy megköszönnéd, hogy egy másik ember mindent megtett és megtesz, hogy neked a kérdésedre a tökéletes választ megtudja adni, az igehelyekkel együtt, ahelyett egy neveletlen, gonosz, mélyen romlott beszéddel próbálod előadni magad, ráadásul ily korán reggel. Ha már reggel ilyen vagy, milyen lehet a te beszéded a nap többi idejében?:D


Hát igen, nem véletlenül mondja az Ige:


Szív bőségéből szól a száj.


És hogy az Igét is mellékeljem:


Lk 6,45

A jó ember az ő szívének jó kincséből hoz elő jót; és a gonosz ember az ő szívének gonosz kincséből hoz elő gonoszt: mert a szívnek teljességéből szól az ő szája.

2015. máj. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

"gonosz, mélyen romlott beszéddel próbálod előadni magad"

Ezt nem vettem észre.

2015. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

Miért számít, hogy ki a apcsel szerzője? A Biblia kijelenti, hogy az Isten szava. Tehát minden egyes betű isten akaratából van benne. Ennélfogva jelentősség szempontjából teljesen mindegy, hogy Jézus, vagy Pál ír/mond valamit, értelmezés szempontjából nem mindegy. De mindkettő ugyanolyan értékű.

Tehát teljesen irreleváns, hogy ki az apcsel szerzője, ha oda az van írva, hogy az okkultizmus/varázslás bűn, akkor az bűn. Feltéve ha a Bibliát Isten szavának tekinted. Ha nem, akkor nincs miről beszélni.

2015. máj. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 Pietrosol ***** válasza:

# 39!


Sajnos nem értem, hogy a Biblia, így a mai formában miért lenne Isten szava?! Pál a Septuagintát "használta", nem a saját leveleit, ezen kívül az Evangéliumok és a Jelenések könyve sem létezett akkor, amikor ezeket a sorokat írta. A lényeg, hogy mikor ezek a sorok megjelentek nem létezett az a Biblia, amit ma a kezedben tartasz. Mindazonáltal a Kereszténység Jézus Krisztus követője. Lényéről, tanításairól, cselekedeteiről János és Máté evangéliumaiban olvashatsz.

2015. máj. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!