Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogy látjátok?

Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés
Bármely felekezetben voltam, főleg karizmatikusoknál mindegyik ugyanazt fújja. Vagyis többi felekezet hamis, vezetői hamis pásztorok. Gyülekezetek belterjesek, mindenki tud mindenkiről mindent. Mennek a gyönyörű prédikációk, hogy Isten így meg úgy, de az embnerekkel beszélgetve látszik, hogy meg vannak nyomorodva lelki, szellemi, anyagi szinten egyaránt. Az adakozásból származó pénzek hogy hova mennek az követhetetlen. Ha bármiben nem értesz egyet, akkor rendszerellenes, lázadó stb vagy. Gyülekezetek egymásnak esnek ( itt a fórumon is ), egymásnak bizonygatják teológiájukat. Szeretet sehol, ego annál inkább. Nem gondoljátok, hogy ha sok ember, aki őszintén keresi Istent és olvassa vagy látja ezeket a visszásságokat, akkot hátat fordít a kerszténységnek? Ti hogy látjátok?

2015. jún. 2. 20:59
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
az öröm a szellem gyümölcsének ELENGEDHETETLEN része. öröm nélkül NEM lehet megteremni a szellem gyümölcsét. én is örülök most...
2015. jún. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Úgy szeretném már ha ebben a nemzetben véget érnénke a pásztoruralmak és Isten népe újra fellélegezhetne. Ha jönnének már Dávidok és kihoznák Isten népét a Saul--félék uralma alól. Isten népének nagy része ma nyomorog. Kétségbeesve keresik Istent, de ameddig emberi vezeők őrültségeire néznek, addig nehezen találják meg. Isten is sír...érzem...múlktor én is sírtam azért könyörögtem, hogy hozza már ki népét a szellemi Babilonból....Jó fej vagy
2015. jún. 2. 21:48
 13/33 anonim ***** válasza:

hamarosan, hamarosan... "3 Mert a látomás a meghatározott időre vonatkozik, és siet a vég felé, és nem fog hazudni. Még ha késlekedne is, várj rá, mert mindenképpen valóra válik. Nem késik el."

habakukk 2:3

2015. jún. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

11 Én vagyok a jó pásztor; a jó pásztor a lelkét adja a juhokért. 12 A béres, aki nem pásztor, és a juhok nem a sajátjai, amikor látja a farkast jönni, otthagyja a juhokat, és elmenekül — a farkas pedig elragadja és szétszéleszti őket —, 13 mert béres ő, és nem törődik a juhokkal. 14 Én vagyok a jó pásztor, és én ismerem a juhaimat, és a juhaim is ismernek engem, 15 mint ahogy az Atya ismer engem, és én is ismerem az Atyát; s a lelkemet adom a juhokért.

jános 10. 11-15

2015. jún. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Figyelj...te jó fej vagy...érzem, hogy öröm van benned.....te is látod, amiket én. Te hogy próbálsz meg magad szintjén tenni ezen dolgok ellen, amiket felsoroltam?
2015. jún. 2. 21:57
 16/33 A kérdező kommentje:
11,13-s nem akarlak elveszteni a fórumon....hogy tudom megkülönböztetni te írásaidat a többiekétől?
2015. jún. 2. 21:58
 17/33 anonim ***** válasza:

36 Amikor látta a sokaságot, szánalmat érzett irántuk, mert elcsigázottak és hányatott sorsúak voltak, mint a pásztor nélküli juhok.


16 És más juhaim is vannak, amelyek nem ebből az akolból valók; őket is elő kell hoznom, és figyelni fognak a hangomra, és e g y nyáj lesznek e g y pásztorral.

2015. jún. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
érezni fogod, testvérem.
2015. jún. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Én magam is benne voltam...nevvezük rendszernek de Isten kihozott belőle de kellett jó pár év mire letisztult a kép, hogy hova jártam és kinek a szavait szolgáltuk....felébredtem, csak aazért vagyok szomorú, mert testvéreim tovább szenvedik a sok nyomorúságot persze Isten nevében :-((. Szörnyű, hogy az a mozgalom is mára csak apéénzről, hatalomról, politikáról szól. Szörnyű, hogy mennyire ledegradálták isten szép, tiszta evangéliumát valami pepecs-evangéliumra. Ha a rendszerben szegény vagy vagy beteg, akkor biztos te tehetsz róla...bűn stb....baromság...empátia kell ilyenkor nem szánalmas kifacsart teológia...aztán azt hittem, hogy máshol jobb, de tévedtem...hívek beszükülve, lelkileg legyengülve.....innét szép nyerni, nem?
2015. jún. 2. 22:12
 20/33 A kérdező kommentje:
Látod nem érdekel hova jársz, melyik gyülekezetbe... Szellemem ha csak pár percre is de összekapcsolódott veled. Ez most boldoggá tett
2015. jún. 2. 22:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!