Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy látjátok, van e egyáltalá...

Hogy látjátok, van e egyáltalán valamien értelme a Jehova Tanúival folytatott vitának?

Figyelt kérdés

Volt egy időszak amikor rengeteget vitatkoztam az itt "térítgető" Tanúkkal. Többek között K.W,Peanuts,gr.k,Zitus,sándor,István,24% és a többiek de rá kellett döbbennem,hogy ez az egész vita nem helyes és főleg nem Jézus szemében,és nem is beszélve aról,hogy nem keresztényhez méltó viselkedés.

-Tény és való,hogy Pál apostól bíztat;

" Hirdesd az ígét, állj elő vele alkalmatos, alkalmatlan időben, ints, feddj, buzdíts teljes béketűréssel és tanítással."(2Tim.4:2)

...de azt is mondja,hogy teljes béketűréssel :)....nos ez nem mindig történt így és nem csak az én részemről hanem a másik oldalról sem.


A Jehova Tanúi között és a Kereszténység között nem csak a Szentháromság az örök vita hanem szinte az egész Biblia.


Miben értenek Ők egyet velünk? :)

-kérdem én...szinte semmiben.

Jézus Személye,ünnepek tartása,tiltása,menny.pokol,feltámadás,keresztelkedés,őszinte tiszta szeretet nem csk a hitt testvéreinkel szemben,kiközösítés, és azt hiszem még sorolhatnák pár fontos dolgot ami úgymond nem közös tanírás.


Na szóval,van e egyáltalán értelme a vitának...vagy csak időtöltésnek jó?


2014. nov. 9. 20:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
tapasztalataim szerint inkabb kevesbe :)
2014. nov. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

A Tanúk térítgetni akarnak, és lehetnek emberek akár itt is, akik fogékonyak lehetnek a prédikációikra. Én emiatt vitatkozom velük, hogy akik azon gondolkodnak, hogy Jehova vagy Isten, ne biztosan a Tanúknak adjanak igazat. Nem tudom meggyőzni a Tanúkat, sem ők engem arról, hogy nincs igazunk.


Nem, Tanúk, kérlek ne küldjetek privát üzenetet, mert olvasatlanul fogom őket törölni.

2014. nov. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A vitának nincs. Az eszmecserének lehet. Persze csak akkor, ha van nyitottság. Ha nincs, akkor értelmetlen.


Üdv. Péter

2014. nov. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
Nincsen. A véleményük úgysem fog változni. Nem kell vitatkozni velük.
2014. nov. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Mint egy érintett válaszolok.

Akkor van értelme, ha a beszélgetés is értelmes.

Ha mindkét oldalon értelmes emberek vannak, akik nem alázzák egymást, akik nem oktatják ki egymást és nem másolnak be 75 bibliaverset, ha egyik sem hiszi, hogy okosabb a másiknál, mivel a másik egy idióta.

Ennek a feltételrendszernek szerintem az egyik oldalról sem felelnek meg az emberek. Itt sem és sok más helyen sem.

Nem is meglepő a múltbeli sok vallásháború. A vallásért ölni, vitatkozni, megalázni - sok förtelmes embernek kedvenc programja, mindegy milyen hitű.

2014. nov. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

Tisztelt Kérdező!


Hogy teológiai beszélgetést érdemes-e folytatni egy Jehova Tanújával az attól függ, hogy mennyire azonosult az Őrtorony tanításokkal. Ha nem azonosult vele teljes mértékben, és nyitott az új dolgokra, akkor igen, megér egy próbát. Viszont ha túlságosan azonosult az Őrtorony tanításokkal, akkor semmi értelme nincs. Azért is nincs, mert nem tudja már különválasztani a valláskritikát a személyeskedéstől, és a szervezetét ért kritikákat a személyét ért séredelmeknek veszi. Egy ilyen emberrel nincs értelme beszélgetni. Észben kell tartani ugyanis, hogy neki az a célja, hogy terjessze az Őrtorony tanításokat. Előre kidolgozott válaszai vannak, és eleve arra nevelik a szervezetben, hogy kételkedjenk a kívülállók - pláne a szervezetből kilépett ex JT-k - érveiveiben.


Én azt mondom, nem érdemes ezekkel az emberekkel foglalkozni, mert feleslegesen lefárasztanak. A magam részéről szívesebben beszélgetek inkább egy gondolkodó ateista emberrel.

2014. nov. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
33%

- Uram, Uram, nem a Te nevedben ültem esténként a számítógép előtt, és nem a Te nevedben fórumozgattam?

- Mikor mondtam neked, hogy ezzel töltsd az idődet? Amit pedig mondtam, azzal mi a helyzet? Miért hívsz engem Úrnak, ha engedetlen vagy annak, amiket mondok neked?

2014. nov. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
6%

Kedves kérdezö,


teljesen fölöslegesen vitatkozol. :)


Bármit is fogsz tenni, mi elhiszük azt ami a Bibliában van.


Söt lehet hogy éppen a Te kedvedért is sokszor bizony a Károli fordítású Bibliából idézünk ezen az oldalon.


Én is ahhoz a sok ezer tanúhoz tartozom, akik még ebböl a Bibliából ismertük fel az igazságot.


Tetszik-nemtetszik, nem fogjuk a Biblia igazságát senki emberfia nézetéhez alakítani.


Nézd ha az emberi hagyományt akarod inkább követni, akkor azt teszed. Van hozzá jogod választani azt amit akarsz.


Nekünk fontosabb a Biblia nézete. Tanulmányozzuk a történelmet is.


Nézd az irástudó, törvényt ismerö vallásos vezetök nem ismerték fel hogy Jézus Krisztus áll elöttük.


Ma is így van, nem minden az emberi tradíciókat tanító föiskolai végzettség. Sokszor egy egyszerü, öszinte ember hamarább felismeri a Biblia tanítását, mint az aki már eleve meg van gyözödve saját tévedhetetlenségével.



De igazán nem kényszerít Téged senki sem. Csak kattintasz a gombon, és máris más oldalon vagy. :)


De kérlek ne várd, hogy mi abba hagyjuk respektálni a Bibliai tanítást. :) De ha igazán keresed az igazságot, megtalálod nefélj.

2014. nov. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
Nincs értelme. Ők az őrtoronynak hisznek, mint bibliamagyarázók, nem Istennek, aki a Szentlelket küldte azért, hogy értsük a Bibliát. Innentől kezdve felesleges.
2014. nov. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

üdv, nézzétek meg a 2 fentebbi kommentet. a tanú leírja, hogy a bibliából alá tud támasztani mindent, amit mond. a nem tanú leírja, hogy a tanú az őrtoronynak hisz. a biblia szerint jelenleg sátán világrendszerében élünk, sátán pedig az egész világot félrevezeti. ez látszik is a világon. szerintem ti is látjátok. nos sátán ezen világrendszere sokkal nagyobb agymosó szervezet, mint azt ti gondoljátok. nem az az agymosás, amikor valakiből jobb ember lesz egy szervezet által, hanem az, amikor fokozatosan rosszabbá válik valaki. tehát azt, hogy ki az agymosott, a cselekedetei döntik el. pl: eddig nem volt ilyen, de mostmár lop, káromkodik, iszik, drogozik, mértéktelenűl cigizik, sérteget másokat, vad, önző, türelmetlen, stb. az, hogyha valaki egyre inkább elhagyja az ilyen, vagy hasonló dolgait, számomra azt bizonyítja, hogy az ilyen jellegű agymosás a társadalom számára hasznos. de erről beszél péter is: Mivel tehát Krisztus szenvedett a testben, ti is fegyverkezzetek fel ugyanazzal a szemléletmóddal; mert aki szenvedett a testben, az felhagyott a bűnökkel, 2 avégett hogy a testben hátralevő idejét többé ne emberek kívánságaiért, hanem Isten akaratáért élje. 3 Mert elég, hogy az eltelt időben a nemzetek akaratát vittétek véghez, amikor is a gátlástalan viselkedés tetteiben, gerjedelmekben, túlzásba vitt borozásokban, dorbézolásokban, ivászatokban és törvényellenes bálványimádásokban jártatok. 4 Mivel nem futtok már velük ezen a pályán a kicsapongás ugyanazon posványába, össze vannak zavarodva, és folyton becsmérlően beszélnek rólatok.

béke :-)

2014. nov. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!