Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogy látjátok?

Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés
Bármely felekezetben voltam, főleg karizmatikusoknál mindegyik ugyanazt fújja. Vagyis többi felekezet hamis, vezetői hamis pásztorok. Gyülekezetek belterjesek, mindenki tud mindenkiről mindent. Mennek a gyönyörű prédikációk, hogy Isten így meg úgy, de az embnerekkel beszélgetve látszik, hogy meg vannak nyomorodva lelki, szellemi, anyagi szinten egyaránt. Az adakozásból származó pénzek hogy hova mennek az követhetetlen. Ha bármiben nem értesz egyet, akkor rendszerellenes, lázadó stb vagy. Gyülekezetek egymásnak esnek ( itt a fórumon is ), egymásnak bizonygatják teológiájukat. Szeretet sehol, ego annál inkább. Nem gondoljátok, hogy ha sok ember, aki őszintén keresi Istent és olvassa vagy látja ezeket a visszásságokat, akkot hátat fordít a kerszténységnek? Ti hogy látjátok?

2015. jún. 2. 20:59
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Bizony, a vallás Allah előtt az Iszlám. Azok, akiknek a Könyv adatott, nem különböztek, csak miután a tudás eljött hozzájuk, egymás iránti irigységből.. És akik nem hisznek Allah bizonyítékaiban, azokkal szemben bizony, Allah gyors az elszámolásban. (Aali Imraan: 19)


Az Úr világosan kimondja, hogy csak azt fogadja el a túlvilágon, az utolsó prófétája, Mohamed után, akinek az Iszlám a hite. És hogy a keresztény, és zsidó felekezetek, szekták ellenségei lettek egymásnak. Ennek oka, hogy a vezetőiket vették "istenüknek", akiknek a szavát, és szentírási értelmezését nagyobbra tartották, mint magát a szentírást. És ez vezetett oda, amiről te is beszélsz, és bánt.


Másik idézet:

És aki más vallást keres az Iszlámon kívül – az soha nem fogadtatik el tőle, és a Túlvilágon a vesztesek között lesz. (Aali Imraan: 85)


Ti, akik hisztek! Lépjetek az Iszlámba teljesen, és ne kövessétek a Sátán lábnyomait, bizony, ő nektek nyilvánvaló ellenségetek. (Al-Baqara: 208)


És akit Allah vezetni akar, annak a keblét kitárja az Iszlámnak. És akit tévelygésbe akar engedni, annak a kebelét szűkké és szorossá teszi, mintha az égbe akarna felkapaszkodni. Így helyez tisztátalanságot Allah azokra, akik nem hisznek. (Al-An'aam: 125)

2015. jún. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Én a történelmi felekezetek között nem ezt tapasztalom, nálunk van 6 történelmi felekezet is + a szabadkeresztények kb 100 éves csapat de teljesen korrektek ökumenikusak, teológiájuk kb a baptistákéval azonos.


itt nincs konfliktus, mindenki el tudja magyarázni miért a saját felekezete nézeteit tartja a leghelyesebbnek de teljesen elismeri ,hogy a másiké is érvényes vélemény, ha átmegyünk egymás szertartásaira néha mindenhol szívesen látjuk egymást, és vannak közös sportnapok, főzőversenyek ,jótékonyság és még sorolhatnám, tehát az "átlag hívő szintjén" mondhatnám egység van.


A kisegyházak(és most ide sorolnám a jehova tanúit illetve a mormonokat is, igaz ők rengetegen vannak) persze támadnak mindenki mást, egymásnak is ellentmondanak, nem ritkán szélsőségesen, az emberek közöttük megnyomorodnak.


Nálunk ez nincsen, persze mi is emberek vagyunk, számos gyarlósággal, de alapvetően egység van, tisztában vagyunk vele, hogy Isten egyházát nem lehet ujjal megmutatni, és ezért mindegyik közösségből vannak igaz keresztények és rossz úton járók is.


(egy református voltam)

2015. jún. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
„Bizonyosan látom, hogy nem részrehajló az Isten, hanem minden nemzetben elfogadható előtte, aki féli őt, és igazságosságot cselekszik."
2015. jún. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

21-s ,


Hát elég más a világnézetünk. Engem Jézus érintett meg, téged meg valaki más. Én annak a nevében teszek bizonyságot, aki az én életemet véltotta meg és hozott ki a bűneimből és betegségeimből. Én arról teszek bizonyságot, aki megszabadított a drogfüggőségemből és szerencsejáték függőségemből és öngyilkos hajlamamiból. Én arról teszek bizonyságot, kinek Szellem bennem lakik. Te másról teszel bizonyságot. Másnak a nevében szólsz. Én arról a Jézusró szólok, aki mindenek felett áll és örök élettel ajándékozza meg az embereket. Te arról szólsz, akinek kegyelméért meg kell dolgozni

2015. jún. 3. 09:03
 25/33 anonim ***** válasza:
:-) meglepődve olvasom, hogy nagyon hasonló problémáink voltak, vannak... szintén drog és szerencsejátékfüggő.... vagyok, ugyanis nem mondhatom, hogy nincs az a kísértés, ami ne tudna visszalökni, annak ellenére, hogy most tiszta vagyok ezektől.
2015. jún. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
bizony, sokan érvénytelenné teszik Jézus váltságát azzal, hogy azt állítják, hogy a megmentés = tenni, tenni, tenni. pedig inkább: hinni, hinni, hinni, és törekedni a jóra.
2015. jún. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Sokan meg azzal teszik érvénytelenné Jézus váltságát, hogy "csupán hisznek"! A valódi hithez hozzá tartozik az, hogy komolyan vesszük azt, amit az Úr mond nekünk! A hit engedelmesség nélkül nem más, mint lázadás.
2015. jún. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Persze, de ne térjünk el a tárgytól, a kérdéstől
2015. jún. 3. 22:01
 29/33 anonim ***** válasza:

"bizony, sokan érvénytelenné teszik Jézus váltságát azzal, hogy azt állítják, hogy a megmentés = tenni, tenni, tenni. pedig inkább: hinni, hinni, hinni, és törekedni a jóra."


„Nem mindenki, aki azt mondja nékem: Uram! Uram! Megyen be a mennyek országába, hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát." (Máté 7:21)


A Biblia szerint a hit halott cselekedetek nélkü, szóval akkor mi is a problémád?

2015. jún. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

az, hogy cselekedetekkel nem tudod kiérdemelni a ki nem érdemelt kedvességet. a tanúk pedig azt hiszik, hogy igen. ez a problémám. oda is írtam. törekedni a jóra. ugyanis:

21 Ezt a törvényt találom hát meg a magam esetében: amikor azt akarom tenni, ami helyes, a rossz van meg nálam. 22 Gyönyörködöm én az Isten törvényében a szerint az ember szerint, ami belsőleg vagyok, 23 de látok egy másik törvényt a tagjaimban, amely hadakozik az elmém törvénye ellen, és a bűn tagjaimban levő törvényének foglyaként vezet. 24 Én nyomorult ember! Ki szabadít meg engem a testből, mely alá van vetve e halálnak? 25 Hála az Istennek Jézus Krisztus, a mi Urunk által! Így hát én magam az elmémmel Isten törvényének, de testemmel a bűn törvényének vagyok rabszolgája.

te nem így vagy ezzel?

2015. jún. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!