Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi? Lent kifejtve

Jehova Tanúi? Lent kifejtve

Figyelt kérdés
Jehova Tanúi számára mit jelent az, hogy "helyes imádat?". Én egyszerűen leborulok térdeimre és kérem az élő Istent a Biblia Istenét, hogy jöjjön az életembe és bekerülök a jelenlétébe és egyszerűen csak megérint és feltölt engem. Én nem értek ilyen teológiai fogalmakat...........a kérdés nem provokáció......de még mielőtt bárki bármit mond, hogy az ördög érintett meg, meg, hogy nincs Szent Lélek...az ne is írogasson......tehát a kérdésre koncentráljatok

2015. jún. 4. 19:32
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
a helyes imádatnak azt nevezik ami az álltaluk előírt életforma és gondolkodás, tehát helyes imádat= jehova tanújának lenni
2015. jún. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
30%

sajnálom kedves előttem szóló....


kérdezőnek:


helyes imádat azt jelenti, hog az életed minden területen úgy élsz ahogy a Teremtő elvárja, és ebben Krisztus mutatta meg a legjobb példát

az imádat, nem csak imádkozásból áll, hanem sok tettekből, amik egy kereszténynek az életének része kell hogy legyenek.


ha olvasod a Bibliát abból is láthatod, hogy akár az ókorban akár az első században, nem cak imádkozásról szólt az imádat.

a tettek ahngosabban beszélnek a szavaknál, és az engedelmesség is ide tartozik.

Ádám nem imádta helyesen a teremtőt, mert olyat tett amit Isten tiltott.

ennél fogva hamis imádatba keveredett az ördög segítségével, és az egy útból kettő lett és Ádám az ördög ajánlatát fogadta el, elutasítva Isten vezetését.


(2Krónikák 29:2, 3) 2 Ezékiás azt tette, ami helyes Jehova szemében, mindenben úgy, ahogy ősatyja, Dávid cselekedett. 3 Uralkodásának első évében, az első hónapban kinyitotta Jehova házának ajtóit, és hozzáfogott a megjavításukhoz.

Uralkodásának első évében ez az ifjú király vallási reformokat vezetett be: eltávolította a magaslatokat, vagyis azokat a helyeket, ahol az emberek bálványokat imádtak, és újra megnyitotta a templomot. Így helyreállt az igaz imádat


Jézus ezt mondta a tanítványainak: „A világban nyomorúságotok van, de bátorság! Én legyőztem a világot” (Ján 16:33). Ő soha nem engedett a világ befolyásának. Soha nem hagyta, hogy a világ megakadályozza a prédikálásra vonatkozó megbízatásában. És azt sem engedte, hogy a világ hatására alacsonyabb irányadó mértéket kövessen annál, mint amit az igaz imádat és a helyes viselkedés megkövetel.


Nos ezek a néhány példákkal szeretném neked az imádat szót definiálni


Marianne

2015. jún. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
12%

Ha valaki úgy véli magáról, hogy követi az imádat formáját, de nem zabolázza meg a nyelvét, hanem továbbra is ámítja a saját szívét, annak hiábavaló az imádati formája. 27 Istenünk és Atyánk álláspontja szerint a tiszta és beszennyezetlen imádati forma ez: gondot viselni az árvákra és az özvegyekre nyomorúságukban, és szennyfolt nélkül megtartani magunkat a világtól.

jakab 1:26

2015. jún. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

"az imádat, nem csak imádkozásból áll, hanem sok tettekből, amik egy kereszténynek az életének része kell hogy legyenek"


Ezt én is így gondolom. Időseket támogatok, hajléktalant fogadok be, Menhelyre járok szolgálni, beszélek az Úrról az embereknek, hogy hogyan változott meg az életem, hogyan jöttem ki bűneimből, hogyan jöttem ki betegségekből....Akkor mi a különbség köztem és köztetek?

2015. jún. 4. 22:15
 5/49 anonim ***** válasza:
48%

(1Mózes 6:22) 22 És Noé mindent úgy tett, ahogyan Isten parancsolta neki. Pontosan úgy cselekedett.

(2Mózes 7:6) 6 Mózes és Áron úgy is tett, amint Jehova parancsolta nekik. Pontosan úgy tettek.


(1János 5:3) 3 Mert az Isten szeretete azt jelenti, hogy megtartjuk a parancsolatait; a parancsolatai pedig nem megterhelőek,


vagy is amikor mindent úgy teszünk ahogy Istenünk megkívnja, akkor mutatunk be helyes imádatot, ha nem akkor az imádat nem elfogadható,

ezért mondta Jézus, hogy sokan fognak hivatkozni arra, hogy ezt meg azt tették Jézus nevében, de Jézus azért nem ismeri el őket mert nem azt kérte....


Máté 7:21-23


Marianne

2015. jún. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:

(Lukács 4:43) . . .„Más városoknak is hirdetnem kell az Isten királyságának jó hírét, mert ezért küldettem el.”


A prédikálás azt jelenti, hogy valaki kihirdet vagy bejelent egy üzenetet. A tanítás lényege hasonló, de magában foglalja az üzenet mélyebb és részletesebb átadását. A jó tanítás arra is kiterjed, hogy a tanító keresi a módját annak, hogy miként érheti el a tanulók szívét. Így arra ösztönözi őket, hogy tegyék is, amit hallanak.

Mit prédikált Jézus?

Ha a választ abban keresnéd, hogy mit tanít sok olyan egyház, amely azt állítja magáról, hogy Jézust képviseli, talán arra a következtetésre jutnál, hogy valamiféle társadalmi evangéliumot hirdetett. Vagy talán azt gondolnád, hogy politikai reformot támogatott, vagy hogy azt hangsúlyozta, hogy mindenkinek a saját megmentése a legfontosabb.

Ne felejtsük el, hogy Jézus ott volt az égben, amikor Sátán először vonta kétségbe Jehova szuverenitásának a jogosságát. Milyen fájdalmas lehetett Jézusnak azt látnia, hogy igazságos Atyját megrágalmazták, és azzal vádolták, hogy igazságtalan Uralkodó, aki visszatartja a jót a teremtményeitől. Milyen nagy bánatot okozhatott Isten Fiának az, hogy Ádám és Éva, az emberiség ősszülei elhitték Sátán rágalmát. A Fiú látta, hogy a lázadás következményeként az emberi családot megfertőzte a bűn és a halál (Róma 5:12). Ám biztosan fellelkesítette, amikor megtudta, hogy Atyja egy nap mindent helyreállít.

Mit kellett mindenekelőtt helyreállítani? Meg kellett szentelni Jehova szent nevét; meg kellett tisztítani minden gyalázattól, melyet Sátán és mindazok hoztak rá, akik az oldalára álltak. Igazolni kellett Jehova szuverenitásának, uralkodási módjának a jogosságát. Jézus minden embernél jobban értette ezeket a fontos vitakérdéseket. A mintaimában arra tanította a követőit, hogy először az Atyja nevének megszenteléséért imádkozzanak, majd azért, hogy jöjjön el az Atyja Királysága, és hogy legyen meg Isten akarata a földön (Máté 6:9, 10). Isten Királysága, élén Krisztus Jézussal mint Uralkodóval, hamarosan eltávolítja a földről Sátán romlott rendszerét, és mindörökre megszilárdítja Jehova igazságos uralmát (Dániel 2:44).

Jézus szolgálatának középpontjában a Királyság állt. Szavaival és tetteivel tisztázta, hogy mi a Királyság, és hogy az miként valósítja meg Jehova szándékát. Jézus nem engedte, hogy bármi is eltérítse őt attól a küldetésétől, hogy prédikálja Isten Királyságának a jó hírét. Abban az időben súlyos társadalmi problémák vártak megoldásra, és gyakori volt az igazságtalanság, ő mégis az üzenetére és a tevékenységére összpontosított.



Nos Bár Jézus gyógyított, halottakat támasztott és tett sok dolgot, de a csodákat azért tette, hogy bemutassa kicsiben, mit fog tenni nagyban az egész földön amikor a királyság királyaként uralkodni fog


soha sehol nem említette Jézus, bár fontos jót tenni másokkal, hogy a prédikálás másod, vagy harmadrangú helyen kell lennie

mert az örök élet az ismeret szerzés annak alkalmázasa által lehet.


(János 17:3) 3 Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.

Az „ismeretet fogadjanak magukba” kifejezésnek sokkal mélyebb jelentősége van annál, amit az egyszerű „ismer” ige fejez ki. Egy szótár szerint a szóban forgó görög kifejezés „arra utal, hogy az, aki ismer valamit, kapcsolatban van azzal, amit ismer; ebből a szempontból az ismert dolog értékes és fontos annak, aki ismeri — így alakul ki a kapcsolat” (Vine’s Expository Dictionary). Ha valakivel kapcsolatban vagyunk, az többet jelent annál, hogy csupán tudjuk, ki ő, vagy hogy hívják. Azt is magában foglalja, hogy tudjuk, mit szeret, és mit nem, ismerjük az értékrendjét, és tiszteletben is tartjuk azt (1János 2:3; 4:8).

2015. jún. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
12%

elfelejtitek, hogy Jézus nem az egészségesekért, hanem a bűnösökért jött.

Mondom nektek, hogy ilyenformán nagyobb öröm lesz az égben egyetlen bűnös miatt, aki megbánást tanúsít, mint kilencvenkilenc igazságos miatt, akinek nincs szüksége megbánásra.

2015. jún. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
48%

Alexandriai Kelemen (i. sz. kb. 150—215): „Hogy valaki megismerje az örökkévaló Istent, az örökkévalóság adományozóját, és hogy tudás és megértés által birtokolja Istent, aki az első, a legmagasabb, az egyedüli és jó . . . Az, aki igaz életet szeretne élni, először is arra kap utasítást, hogy ismerje meg Őt, ’akit senki sem ismer, csak akinek a Fiú akarja megjelenteni’ (Máté 11:27). A következő, amit meg kell tanulni, hogy Őutána milyen hatalmas a Megváltó” (Who Is the Rich Man That Shall Be Saved? VII., VIII.).


vagy is az örök élet nem a jótékonykodás, hanem ismeret szerzés és annak alkalmazása,. s ezt egységesen mindenki teszi. hol van olyan krisztust követő csoport akiknek minden egyes tagja ugyanazt teszi alkalmazza, amit Jézus parancsolt, szerte a lakott földön, minden nemzetben?


a "kereszténységben" káosz van nem csak a tanításban, de a tettekben is

Jézus a követőit egységesnek hívta, nem mindenki azt csinál ami tetszik:


(1Korintusz 1:10) 10 Buzdítalak pedig titeket, testvérek, Jézus Krisztus, a mi Urunk neve által, hogy mindnyájan egyetértésben beszéljetek, és ne legyenek köztetek meghasonlások, hanem legyetek teljesen egységesek ugyanabban a gondolkodásban és ugyanabban a felfogásban.


(János 17:21) 21 hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem.


Jézus az egységért imdkozott.az imádat a keresztény élet egységéért is.

nem vallások ezreinek koszáért.

2015. jún. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
48%

Igen ez igy van, de a Bűnös akkor van "megtérve" ha alkalmazza a tanultakat és egységesen Jézus testvéreivel tanítványaival összhangban éli a keresztény életet a Biblia alapelvei szerint-


mert honnan tért meg, és hová?

Pál apostol is "megtért" a rossz "vallásából" a helyes imádatba. vagy is nem minden vallás elfogadható Isten előtt, mert ugyan akkor miért kellett kereszténynek lennie ha a Judaizmus is jó vallás?


vagy a Rómaiaknak, Görögöknek, stb minek kellett "áttérniük" az ős vallásukból? miért nem fogadta el őket úgy ahogy vannak?


miért kell tanítványokat képezni?

azért hogy megismerjék a valóságot, és az igazságot az Igazságról, a valadó teremtőről, szándékáról, hogy ne a hamis ismeret vezesse az embereket egy valamilyen "vallásban"

2015. jún. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:

ez tévképzet, kedves mariann. emlékszel az adószedő, és a farizeus példájára?

9 Némelyeknek pedig, akik magukban bíztak, hogy ők igazságosak, és akik a többieket semmibe se vették, ezt a szemléltetést is mondta: 10 „Két ember ment fel a templomba imádkozni, az egyik farizeus, a másik adószedő. 11 A farizeus megállt, és így imádkozott magában: »Ó, Isten, hálát adok neked, hogy nem vagyok olyan, mint a többi ember: zsaroló, igazságtalan, házasságtörő, vagy mint ez az adószedő is. 12 Hetente kétszer böjtölök, megadom a tizedet mindenből, amit szerzek.« 13 Az adószedő pedig távol állva még szemét sem akarta az égre emelni, hanem csak verte, verte a mellét, és ezt mondta: »Ó, Isten, légy kegyelmes hozzám, bűnöshöz!« 14 Mondom nektek, ez igazságosabbnak bizonyulva ment haza, mint amaz; mert mindenki, aki felmagasztalja magát, megaláztatik, de aki megalázza magát, felmagasztaltatik.” megkeresztelkedett-e az adószedő, elment-e prédikálni szombat és vasárnap, ajtóról ajtóra? (ami ugye egyáltalán nem egyenlő a házankénti tanítással) nem, nem ment el. MERT ISTENNEK ELÉG A BŰNBÁNÓ SZÍV, nem követel többet, ezt csak a zrt állítja. természetesen nem veti meg, ha valaki többet tesz, és MÉG EZENFELŰL a cselekedetei is jobbak lesznek. Ő ezt örömmel fogadja, persze. DE NEKI ELÉG A BŰNBÁNÓ SZÍV IS, tudod? ami azon túl van, az már nem feltétel, hanem lehetőség. ezt jelenti a ki nem érdemelt kedvesség. pont emiatt ki nem érdemelt kedvesség. én még azt hiszem, hogy elfogadhatatlan vagyok Isten előtt, amikor Ő már régen megbocsájtott. sokszor így van ez, főleg a teljesítménykényszeres szervezeteteknél, ahol óraszám-alapú megkülönböztetés folyik.

2015. jún. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!