Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi? Lent kifejtve

Jehova Tanúi? Lent kifejtve

Figyelt kérdés
Jehova Tanúi számára mit jelent az, hogy "helyes imádat?". Én egyszerűen leborulok térdeimre és kérem az élő Istent a Biblia Istenét, hogy jöjjön az életembe és bekerülök a jelenlétébe és egyszerűen csak megérint és feltölt engem. Én nem értek ilyen teológiai fogalmakat...........a kérdés nem provokáció......de még mielőtt bárki bármit mond, hogy az ördög érintett meg, meg, hogy nincs Szent Lélek...az ne is írogasson......tehát a kérdésre koncentráljatok

2015. jún. 4. 19:32
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
mi nem krisztusi? az irgalom teljes hiánya nem krisztusi. az áldozatok kényszerítése, kötelezővé tétele nem krisztusi. a bibliai alapok nélküli kiközösítések nem krisztusiak. az önkényes sajtószabadság tíltása, véleménnyílvánítás tíltása nem krisztusi. nem krisztusi a saját létesítményekért a tagaoktól pénzt kérni. nem krisztusi az "egyre növekvő fényt" Jézushoz kötni, mivel Ő sohasem mondott egyik szavávalellent a másiknak. nem krisztusi egy gazdasági társasággal irányítani egy vallást. nem krisztusi az öltözék előírása, megszabása. nem krisztusi rolexben műsort vezetni. nem krisztusi kivenni a bibliából Jézus gondolkodásának és tanításának legszebb példáját, miként a vatikán is tette. nem krisztusi "beletenni" (függelék-idézet a jhvh-névről az uvf-ben, nézd meg, nem visszaálították, hanem beletették, ott van nilágosan leírva, az ószövetségben visszaállították, az újszövetségbe betették) nem krisztusi hétvégente házalni a jó hírrel, nem krisztusi zaklatniaz embereket. nem krisztusi ócsárolni más vallásokat. soroljam még? lenne mit.
2015. jún. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
Nem krisztusi rágalmazni és mocskolni Jehova Tanúit! Mivel veled kapcsolatban már több helyen is kiderült, a Bibliából bizonyítottam, hogy rólunk az általad írt szövegek hazugságok, torzítások és féligazságok, így hiteltelen vagy! Mások félrevezetője és megtévesztője vagy. Ebben az a szép, hogy ezt mindenki látja, aki az átlagnál egy kicsit is jobban ismeri a Tanúkat.
2015. jún. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
mit jelent az, hogy hitetlen vagyok? magam részéről hiszem, hogy Jézus feltámadt a halálból, és beszélek is másoknak erről.
2015. jún. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:

HITELTELEN és nem hitetlen.


"nem krisztusi kivenni a bibliából Jézus gondolkodásának és tanításának legszebb példáját, miként a vatikán is tette."


tessék itt egy rövid tanulmány ezzel kapcsolatban:

[link]


"az uvf-ben, nézd meg, nem visszaálították, hanem beletették, ott van ilágosan leírva, az ószövetségben visszaállították, az újszövetségbe betették"


És vajon Isten is ilyen megvetéssel nézi ezt, mint te?


"nem krisztusi hétvégente házalni a jó hírrel"


Akkor vannak a legtöbben otthon, tehát ez a legalkalmasabb idő.

2015. jún. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
Ja és NEM HÁZALÁS, amit Jehova Tanúi tesznek, de ezt sem várom el tőled, hogy megértsd! Nem akarok túl nagy elvárásokat támasztani, ugye érted?
2015. jún. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
természetesen, lesajnálsz. hogyne érteném.
2015. jún. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
köszönöm a kiigazítást, valóban rosszul olvastam és értelmeztem a hiteltelen szót. elnézést.
2015. jún. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

A 26%-os emberke bizony itt hitelét vesztette a manipulációjával, amivel KIRAGADOTT egy kis félmondatot az irodalmunkból! Szóval ez az ember minden szépítés nélkül HAZUDIK, ez van, de jó ha tudjuk.


Az egész fejezetet kellene elolvasni, mert az a címe, hogy "Mindezt hogyan finanszírozzák?". De a teljes bekezdés is jelentősen növeli az érthetőséget:


"A Watch Tower Society mindig is arra törekedett, hogy a rendelkezésére álló minden anyagi forrást a jó hír további prédikálására használja fel. Charles Taze Russell mint a Társulat elnöke, 1915-ben ezt mondta: „Társulatunk nem földi gazdagság felhalmozására törekszik, hanem inkább pénzét feláldozó intézmény. Bármit, amit Isten gondoskodása kéregetés nélkül küldött el hozzánk, igyekszünk az Úr Szavával és Szellemével összhangban a lehető legbölcsebben felhasználni. Már régen ezelőtt kijelentettük, hogy ha a pénzalap megszűnik, ezzel arányosan megszűnik a Társulat tevékenysége is; és amint a pénzalap gyarapszik, a Társulat tevékenysége is fokozódni fog.” A Társulat továbbra is pontosan ezt teszi."


Ami ez a russelli mondatot megelőzte, az a következő:


"Az Őrtorony egészen korai, már a második kiadásában 1879 augusztusában Russell testvér kijelentette: „Hisszük, hogy a »Sioni Őrtorony«-nak JEHOVA a támogatója, és mindaddig, amíg ez igaz, ez a folyóirat sohasem fog emberektől kéregetni vagy emberekhez folyamodni támogatásért. Amikor az, Aki mondja: »A hegyek minden aranya és ezüstje az enyém«, nem gondoskodik többé a szükséges pénzalapról, megértjük majd, hogy ideje megszüntetni a lap kiadását.” Ezzel összhangban, Jehova Tanúi nem koldulnak pénzt az irodalmukban."

2015. jún. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
azta, ez már a sokadik. szerintem nem hazudok, és nem ragadok ki. de ahogy érzed, szerintem már megmozdult a lelkiismereted, és ez nem tetszik neked, dühös vagy rám, pedig nem rám kellene dühösnek lenned...
2015. jún. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!