Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi? Lent kifejtve

Jehova Tanúi? Lent kifejtve

Figyelt kérdés
Jehova Tanúi számára mit jelent az, hogy "helyes imádat?". Én egyszerűen leborulok térdeimre és kérem az élő Istent a Biblia Istenét, hogy jöjjön az életembe és bekerülök a jelenlétébe és egyszerűen csak megérint és feltölt engem. Én nem értek ilyen teológiai fogalmakat...........a kérdés nem provokáció......de még mielőtt bárki bármit mond, hogy az ördög érintett meg, meg, hogy nincs Szent Lélek...az ne is írogasson......tehát a kérdésre koncentráljatok

2015. jún. 4. 19:32
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:
Kommentjeitekre csak ezt lehet írni " A világ sóvárogva várja Isten fiainak megjelenését"...szerintetek a ti szócsatátotkra kíváncsiak azok, akik nem ismerik Istent, de vágynak rá? Illetve ostoba Ige-csavarásaitokból megkívánják az Élő Isten szolgálatát? Közelebb viszi ez az embereket az élő Istenhez?
2015. jún. 7. 16:45
 32/49 anonim ***** válasza:
öcsém!!!! meg akarják szabni, hogy milyen imákat halgat meg Isten.... ez azért nem kis alázathiányról, és bibliafélreértelmezésről árulkodik. Isten az ima meghalgatója, és a szívek vizsgálója... még a legrosszabb stemélyben is láthat valami jót... és tudjátok, én hiszem, hogy lát is...
2015. jún. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 Molnár Sándorné ***** válasza:

T. Kerdezo!

Sok jo valaszt adtak itt fennt neked. En csak egy par gondolatot fuznek meg ezekhez.

Isten az izraelitaktol mindig a "tiszta, helyes imadatot" kovetelte meg. A fentiek mellett tovabba fontos, hogy az imadatunkat ne keverjuk pogany unnepekkel, szokasokkal, hagyomanyokkal. Az izraelitak ahanyszor csak megtettek ezeket, mindig buntetest kaptak.

Isten torvenye nem valtozik. Az a mai napon ugyan olyan ervenyes, mint az okorban. Sokan mondjak ma azt, hogy "mar mas vilagot elunk, nem kell olyan komolyan venni a Bibliaban leirtakat." Nos ez nem igy van.

Egy keresztenynek arra is figyelnie kell, hogy ne tegyen olyan dolgokat, amik a mai emberek szemeben teljesen termeszetesek. Pl. nem unneplunk olyan unnepeket, amelyeknek "pogany eredete" van. Foleg nem keverjuk ezeket bele a hitunk gyakorlasaba. Aztan itt van a "politika" kerdese. Jezus es az apostolok semlegesek voltak. Nem vettek reszt semmilyen politikai megmozdulasban, vagy konfliktusban. A mai keresztenyek sem tehetik meg ezt. Hogy miert? A politika hozta magaval a nacionalizmus szellemet. Ez altal fordultak nemzetek egymas ellen, es robbantak ki haboruk, ahol sok esetben kereszteny olt keresztenyt, sokszor a sajat vallasbelit.

Gondolod, hogy Isten elott ez kedves volt? Isten elott nincsenek orszaghatarok es nemzetek.

Tehat egy keresztenynek nem csak arra kell figyelnie, hogy jo tetteket hajtson vegre, hanem ezekre a dolgokra is figyelemmel kell Lennie. De sok minden van meg, amirol irhatnek neked most csak diohejban ezt a kettot soroltam fel.

Tehat a "helyes imadat" az, ha minden szempontra odafigyelunk, es ezek szerint elunk. Ehhez viszont ismerni kell a Bibliai kovetelmenyeket. Jezus nagyon jo utmutatasokat hagyott nekunk, hogyan eljunk helyesen, hogy Isten elott elfogadottak legyunk.

Ha barmi kerdesed van, szivesen valaszolok: Judit!

2015. jún. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 A kérdező kommentje:
Kívánom, hogy töltsön be Isten szelleme és szüless újjá és akkor megérted, hogy isten nem vallást jött alapítani, hanem a életet hozta el. A Szent kenyereket nem volt szabad megenni, mert halállal végződött a dolog. Dávid pedig megette és semmi sem történt vele. Érted?? Érted, h ez mit jelent? Te nem azért fogsz elveszni vagy üdvösségre jutni,, mert megtartod e a Karácsonyt vagy nem. Aki megtartja az Úrérté tartja meg, aki pedig nem tartja, az Úrért nem tartja. Nem azért fogsz üdvösségre jutni, h politizálsz e vagy sem. Ha politikus vagy és elhív az Úr az Ő szolgálatára, akkor nem kívánja, hogy hagyd ott. "Bizony, bizony mondom nektek, ha újjá nem születtek víztól és Szellemetől semmiképp ne mehettek be Isten országába." Ennyi. Láss túl a valláson, láss túl egy adott vallás vezetőin és főleg láss túl egy adott vallás vezetőinek teológiai magyarázatain. mert az három forrásból származhat:emberi lélek, Isten Szellem, démonok. Hogy teszel különbséget, ha nincs közösséged Itsn Szellemével?...
2015. jún. 9. 11:53
 35/49 anonim ***** válasza:

Ámen !

És ímé hamar eljövök; és az én jutalmam velem van, hogy megfizessek mindenkinek, amint az ő cselekedete lesz.


Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és utolsó.


Boldogok, akik megtartják az ő parancsolatait, hogy joguk legyen az életnek fájához, és bemehessenek a kapukon a városba.


De kinn maradnak az ebek és a bűbájosok, és a paráznák és a gyilkosok, és a bálványimádók és mind aki szereti és szólja a hazugságot.


Én Jézus küldöttem az én angyalomat, hogy ezekről bizonyságot tegyen néktek a gyülekezetekben. Én vagyok Dávidnak ama gyökere és ága: ama fényes és hajnali csillag.


És a Lélek és a menyasszony ezt mondják: Jövel! És aki hallja, ezt mondja: Jövel! És aki szomjúhozik, jőjjön el; és aki akarja, vegye az élet vizét ingyen.


Bizonyságot teszek pedig mindenkinek, aki e könyv prófétálásának beszédeit hallja: Hogy ha valaki ezekhez hozzá tesz, e könyvben megírt csapásokat veti Isten arra;


És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeiből, az Isten annak részét eltörli az élet könyvéből, és a szent városból, és azokból, amik e könyvben megírattak.


Ezt mondja, aki ezekről bizonyságot tesz: Bizony hamar eljövök. Ámen, bizony jövel Uram Jézus!


A mi Urunk Jézus Krisztusnak kegyelme legyen mindnyájan ti veletek. Ámen.



ui.Bárcsak rá lépnének arra az útra amit a Biblia ,vagy Jehova kijelölt az embereknek ,hit által,és ENNEK AZ ÚT NAK A NEVE: ÚR JÉZUS KRISZTUS.

2015. jún. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
Placebo... mosolyogj ha rossz kedved van és változni fog a hangulatod.
2015. jún. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:

"ui.Bárcsak rá lépnének arra az útra amit a Biblia ,vagy Jehova kijelölt az embereknek ,hit által,és ENNEK AZ ÚT NAK A NEVE: ÚR JÉZUS KRISZTUS."


Kedves válaszoló, most mond meg nekem őszintén, amit a 30-as válaszomban leírtam, az nem arról az útról beszél, melyet Jézus tanított és amelyet követnünk kell??? Mutass rá, hogy mi nem krisztusi benne!

2015. jún. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:

A Régi Szövetségben a Törvényt kőtáblákra írta Isten, ezért az egész nép nem részesülhetett karizmatikus megtapasztalásban. Természetesen a Törvény korszakában is jelen volt a Szentlélek több karizmatikus emberen, akiket Isten képessé tett arra, hogy együttműködjenek vele, és Isten dolgait cselekedjék. A nép a Templommal kapcsolatos istentiszteleti rendszer, a papság közvetítésével kapta a kegyelmet és az áldást, nem közvetlenül. De Isten azt ígérte, hogy eljön egy olyan korszak, amikor a Szentlélek behatol az emberek szellemébe. Ekkor a Szentlélek és az ember szelleme egyesül, közösségbe kerül egymással, és a Szentlélek elkezdi az ember szellemét Isten dolgaira tanítani.

Ez rendkívül fontos, ugyanis a pszichikai ember nem érti meg Isten dolgait, de a szellemi ember meg tudja érteni azt (1Korinthosz 2:14). Az Új Szövetségben „az Atya olyan imádókat keres, akik szellemben és igazságban imádják Őt; mert Isten szellem, és szükséges, hogy szellemben és igazságban imádjuk” (János 4:24). A kereszténység legnagyobb problémája ma az, hogy elhagyta a Szentlelket és a szívek kiszáradtak. A legtöbben pszichikai, intellektuális erővel próbálják megragadni Istent, és ezért sivár marad a szívük és a lelkük. Isten szellem, így szükséges, hogy az ember betöltekezzen a Szentlélekkel, hogy az megtisztítsa a szellemét, és Isten-ismeretet hozzon létre, valamint képessé tegye Isten imádására. Ha Istent pszichikai módon keressük, akkor erőfeszítéseinket nem koronázza siker, mert az Isten-ismeret a szellemünkben jön létre a Szentlélek kijelentése által. Az értelemünk korlátozott, Isten viszont korlátlan.

Amikor az ember kizárólag értelmi szinten próbálja megragadni Istent, mindig bálványt kreál magában, mert az intellektuális fogalmak nem tükrözik pontosan és hűen Isten valóságát. Egyetlen olyan részünk van, amelyben Isten jelenvalóvá tudja magát tenni: ez a szellemünk. Ha az ember átadja a szívét az élő Istennek, és betöltekezik Szentlélekkel, akkor olyan belső változáson megy keresztül, amely által kilép a végesség érzéséből, és felismeri a végtelen, örök valóságot, ami körülveszi ezt a korlátozott, véges világot.


Elengedhetetlenül fontos a Szentlélekkel való beteljesedés, mert ez biztosítja az embernek az Úrral való személyes közösség fenntartását, és az abban való folyamatos megújulást, növekedést. A keresztények csak akkor lehetnek sikeresek, ha spirituális és nem testi emberek. Minden keresztényben küzdelem zajlik a test és a szellem között.

A szellemi én harcol a testi én ellen, és viszont. Ha azonban az ember megtanul a hit oldalán küzdeni, akkor ez a harc nem gyötrelmes, hanem mindig áldáshoz vezet, mert a bennünk lakozó Szentlélek erősíti a fejlődés és a növekedés folyamatait. Ennek következtében képesek vagyunk úrrá lenni azokon az erőkön, amelyek a gyümölcstermést akarják meghiúsítani bennünk.

A Szentlélek legfőbb műve a hívőben az, hogy a szív hústáblájára beírja Isten Törvényét. Az ember így nem kényszerből, hanem azért követi Istent, mert a szívében a Szentlélek él. Szeretet nélkül nem lehet követni Istent – az emberi szeretet pedig mulandó. A Szentlélek által azonban Isten szeretete kiárad az ember szellemébe, és ez képessé tesz bennünket a folyamatos megújulásra a felebaráti szeretetben és a Törvény követésében.

2015. jún. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:

Na erre már a Jehova Tanúi sem tudnak mit lépni.

Zsák utcában vannak.

2015. jún. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:

Nagyszerű, köszönöm, hogy így feldobtad a "magas labdát". Ezzel legalább többet megérthetsz azokról, akiket jelen állás szerint nem tartasz sokra. Persze ehhez ELFOGULATLANUL és nagyon ŐSZINTÉN kellene hozzáállnod, menni fog?


Miért gondolod, hogy ezzel válaszoltál az egyszerű kérdésemre, melyet a 37-es válaszomban kértem tőled? Mert nem válaszoltál, sőt nem is cáfoltad. De tudod mi a legnagyobb hiba? Az, hogy úgy használsz számtalanszor bizonyos bibliai fogalmakat, hogy teljesen más jelentést tulajdonítasz nekik, mint amit maga a Biblia, amiről azt gondolod, hogy éppen beszélsz.


A testi ember és a szellemi ember kifejezés önmagában nagyon tág fogalom, nem csak ezekről beszél a Biblia, hanem az általad is említett parancsról is, vagyis hogy Istent "szellemben és igazságban kell imádni". Márpedig ez egy kulcsgondolat, hiszen ha a tanítások, amik szerint élünk és cselekszünk, nem bibliaik, akkor a cselekedeteink sem fognak "jó gyümölcsöt teremni", amiről Jézus beszélt.


Te is - nem meglepő módon - bizony kikerülted a kérdésem és mellébeszéltél. De hát amit Jézus mondott a jó fa, jó gyümölcsökről, az jó iránymutatás kellene hogy legyen neked is, mindenesetre e hosszú eszmefuttatás helyett elég lenne azt megvizsgálni, mert Jézust azt mondta, hogy az Ő követői SZERETNI FOGJÁK EGYMÁST, és békében élnek egymással nemzeti határoktól és fajtól függetlenül.

2015. jún. 16. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!