Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiteles-e az Új Világ nevezetű...

Roland G. kérdése:

Hiteles-e az Új Világ nevezetű bibliafordítás?

Figyelt kérdés

Minden vita lényegét itt ragadhatjuk meg,bármiről legyen is szó!

-Az Új Világ fordítást 1950 óta adják ki,84-ben revideálták.

-Az új fordításra miért volt szükség?

Jehova tanúi szerint:

1.Az ősegyház a 4.századig nem hitt Jézus istenségében.

2.A Tetragrammaton(JHVH) benne volt eredetileg az Újszövetségben,melyet görögül írtak,de azt a pogány vallások,filozófiák,uralkodók (Pl:Nagy Konstantin) hatására a 4-ik századi keresztények kivették belőle.

Megjegyzem,hogy 1 db görögül íródott másolatban,vagy másolat másolatában nem szerepel 1 db héber betű sem,pedig 72 papírusztöredék,242 nagybetűs kézirat,2570 kisbetűs kézirat,1909 istentiszteleti felolvasásra szánt részlet maradt ránk!!!

3.Mivel tehát szerintük a JHVH-t,kivették az Újszövetségből,ezért helyre kellett állítani a szöveget 237 esetben. (Emellett más korrekciókat is végrehajtottak)

Érdekes,hogy az 1.Korintus 12:3-ban szereplő küriosz (Úr)szót nem cserélték ki Jehovára.Pál itt azt írta:~Senki nem mondhatja Úrnak Jézust,hanem csak a Szent Szellem által.~(Görögből fordítva)

237 esetben tehát a theosz és a küriosz szavakat kijavították Jehovára.Ebből 82 esetben ószövetségi idézetekről van szó,melyekben szerepel vagy a JHVH vagy az Isten szó egyik-másik héber megfelelője:Elóhim stb.

A maradék 155 eset nem ószövetségi idézet.

4.A fordítókról alig tudunk valamit,mert Jehova Tanúi szerint nem a maguk nevének akartak tisztességet szerezni.

A fő alapítók egyike sem tanult bibliai nyelveket,Nathan H. Knorr,Milton G.Henscher,Albert D. Schoeder,Karl Klein sem.

Frederick Franz 2 óra-kredites kurzuson tanult bibliai görögöt,ellenben 21 órásban klasszikus görögöt.

Ezt figyelembe véve,nem beszélhetünk képzett akadémiai munkásságról,ami az Új Világ biliafordítást illeti!

A kérdésemre válaszolva TI döntsetek,én már döntöttem.

(Egy teológus hallgató)


2015. jún. 21. 21:32
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:

"Képzeld el, hogy meg van Jézus eredeti nevének a helyes használata még napjainkban is."


Csak VALÓSZÍNŰ kiejtése ismert, de ez is vita tárgya. De ez nem is baj, hiszen ha kétséget kizáróan biztosan tudjuk is erről-arról, hogy hogyan ejtették, MÉGIS a saját nyelvünkön elfogadott módon használjuk, igaz? Ha pedig nem tudjuk, EZ NEM LEHET OK ARRA, hogy ne használjuk valahogy, igaz??? Nem is ok! Minden más esetben működik is a dolog, csak Isten nevével nem, nem érdekes?!


"Ugyan ezt te nem tudod elmondani a Jehováról mert nem tudod az eredetijét és ezért egy mix lett belőle ami értelmetlen és semmi jelentése sincs."


HAMIS és milliószor elsütött buta érvelés ez is, mert mint ahogy mondtam, ha egy névnek nem ismerjük az eredetijét, még attól használjuk - mindenki a SAJÁT NYELVÉNEK MEGFELELŐ formában, ahogy kialakult és elterjedt.


"Isten fennmaradott eredeti neve a YHWH amiből összelegózva lett meg aztán a ma ismert Jehova ami téves."


Amely mondatodról szintén megállapíthatjuk, hogy demagóg állítás. Ha ismernéd az eredetit, akkor mondhatnád valamiről, hogy téves, de míg nem ismered az eredetit, csak vaktában pufogtatsz. :-) Amit te csinálsz az olyan, mintha senki sem ismerné az eredeti forintot, amit millióféleképpen hamisítanak, csak vaktában rámondják erre is, arra is, hogy "hamis". :-) Ez aztán a tudományos érvelés.

2015. jún. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 A kérdező kommentje:

"És szerinted kedves kérdető, tudok-e bőséges példákat hozni a számotokra tekintélyes és "hiteles" fordításokból ezekre a meghatározásokra? :-)"


Biztos tudsz,de számomra a Biblia Hebraica Stuttgartensia és a The Greek New Testament( Nestle-Aland )a mérvadó!


Mit szólsz George Howard professzor úr válaszleveleihez?(Fentebb)

2015. jún. 22. 23:45
 33/53 anonim ***** válasza:

Nos akkor drága nyolcaska, te pontosan ezt írtad a szöveged első részében:


"Mivel az, akinek a nevét felhasználták arra, hogy azt állítsák ő megvizsgálta ezt a fordítást és elfogadta, honlapot hozott létre azért, hogy ez ellen tiltakozzon és felhívja a figyelmet arra, hogy ő bizony ezt nem állította, ..."


A következőkben (26-os válasz) a titokzatos úriembert azonosítottad George Howard professzorral, pedig Jehova Tanúi kiadványaiban az ő neve abban a vonatkozásban szerepel, hogy milyen bizonyítékokra támaszkodó elképzelése van az isteni Név Újszövetségben való használatáról, nem pedig abban a vonatkozásban, hogy "ő megvizsgálta ezt a fordítást és elfogadta". Ezt SEHOL sem állították Jehova Tanúi.


Idézném az egyik könyvünket, mely foglakozik a témával:


"George Howard (Georgia Egyetem, USA) ezt írta a Journal of Biblical Literature-ben arról, hogyan használták a tetragrammát a Keresztény Görög Iratokban: „ Az egyiptomi és júdeai sivatagban nemrégiben végzett feltárások első kézből engedik meglátnunk azt, hogy a keresztény korszak előtti időkben használták Isten nevét. Ezek a feltárások jelentősek az ú[j]sz[övetség]-i tanulmányok szempontjából, mivel irodalmi hasonlóságot mutatnak a legkorábbi keresztény dokumentumokkal, és talán arra is magyarázattal szolgálnak, hogy miként használták az Úsz szerzői az isteni nevet. A következő oldalakon egy arra vonatkozó elméletet vázolunk fel, hogy eredetileg az isteni nevet, a-יהוה t (és talán annak rövidítéseit) írták ott, ahol az Úsz-ben idéztek az Ósz[övetség]-ből, vagy utaltak rá, és hogy az idők folyamán ezt a nevet főleg a pótlólagos ?-szel [a Kü′ri‧osz ‹’Úr’› szó rövidítésével] helyettesítették. Véleményünk szerint a tetragram[má]nak ez az eltávolítása zavart keltett a korai, nem zsidó keresztények elméjében arra vonatkozóan, hogy milyen kapcsolat van az »Úr Isten« és az »Úr Krisztus« között — ez magában az Úsz szövegének kézirati hagyományában is tükröződik” (96. évf., 1977; 63. o.).


A fentiekkel mi is egyetértünk, azzal a különbséggel, hogy ezt a véleményt nem „elméletnek” tekintjük, hanem a bibliai kéziratok továbbadására vonatkozó történelmi tények bemutatásának."


Tehát: Jehova Tanúi NEM ÁLLÍTOTTÁK, hogy Howard professzor a háromság ellenes érvnek használná az egyébként MEGALAPOZOTT elméletét, ez mellébeszélés. Nem állították, hogy megvizsgálta és "elfogadta" az Új világ fordítást (ezt megtették mások, méghozzá igen alapos és hiteles munkákban). Csupán idézték a munkáját, melyet valószínűleg a kényes természete miatt részben fel sem vállal, pedig a megfogalmazása alapján valószínű, hogy ő is többnek tartotta, mint elmélet.


Tehát ki is hazudik?

2015. jún. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
Te, ugyanis a professzor pont ez ellen tiltakozott. Maradsz a hazugságban?
2015. jún. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
Tehát magyarán azt kérdeztem tőled válaszoló, hogy miért hazudtolsz meg minket? Akkor mégis igaz, hogy rágalmazol, tényként tálalsz hazugságokat?!
2015. jún. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:

Kedves #34 tesrvéren ezekkel kár vitatkozni mert hazugok és bolondok, és a bolond embert el kel kerűlni, ezt a Biblia írja és nem én találtam ki.

Azok akik a Bibliát igazitották a saját "igazukhoz", azokat nem lem lehet másképp meg cimkézni mint BOLONDOK.

Meg merték másítani Isten szavát csak azért, hogy a szervezetük tovább éljen annyi baki után mint amennyit elkövettek rövid "életük" során.

Mesterkedéseiket úgysem fogják soha beismerni itt ebben az életben mert a mélység angyala áll felettük, és mint tudjuk a mélység angyalának legfőbb erénye, a hazugság és a rágalmazás, és ezt ők is megtanulták és magukévá tették.

BOLONDOK!

Hagyd őket az ők bolondságukban.

Egy,két érv utén már nem érdemes velük tovább folytatni a beszélgetést.

Üdv!

2015. jún. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
istván 35 kérlek, te ezt tanulod a bibliából? tudod, a szelíd válasz elfordítja a dühöt. te acsarkodsz, hazugsággal és rágalmazással vádolsz másokat. jól látszik, milyen válaszokat és reakciókat szülsz ezzel. Jézus így tanított? ezért jársz teokratikus iskolába? többször kérdeztem már tölled, mikor tettél szert a bibliai nyelvek ilyen széleskörű ismeretére. mivel nem válaszoltál rá, marad a feltételezés, hogy ezeket csak fogod, és bemásolod a könyvtárból, ergo hiszékenyen, utánnanézés nélül elfogadod tökéletlen, hozzá nem értő, ihletetlen emberek véleményét minden dologban, csupáncsak azért, mert Isten szervezetének vezetőiként állítják be magukat. ez öreg hiba. az meg, hogy az itt felhozott dolgokat meg sem vizsgálod, hanem csípőböl elutasítod, egy másik öreg hiba. kérlek, a jövőben próbáld moderálni magad, és meglásd, egyből más válaszokat kapsz. pl "hazugság" helyett írhatnád ezt: én ebben nem hiszek, vagy "rágalmazol" helyett írhatnád ezt: én ezt nem így tudom. tudod: Jézus szelíd, és alázatos szívű volt, az ismeret ellenben felfuvalkodottá tesz. nem tehet, tesz. és a gyümölcseiről ismerni fel a jó fát. kérlek, a hozzászólásaidban is mutasd azt a fajta ismeretet, aminek a birtokosának érzed magad. köszönöm.
2015. jún. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
bocsánat, a kérésem a 23-as válaszolónak szólt, nem istván 35-nek. elnézést, istván 35!!!
2015. jún. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
23%-os válaszolónak, hogy teljesen pontos legyek. :-)
2015. jún. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:

"te acsarkodsz, hazugsággal és rágalmazással vádolsz másokat."


Te vádaskodsz most is 37-es válaszoló! Mivel "acsarkodtam" én? Azzal, hogy mertem tényszeren válaszolni? Nem is vádoltam senkit, az igazat írtam, arról nem tehetek, hogy te nem vagy fogékony rá!! Ez sajnos sok-sok válaszodból kiderült már velünk kapcsolatban. Elvakít téged valaki, de nagyon.


Nem véletlen a személyeskedő, KIOKTATÓ (és persze ezzel valójában ELTERELŐ) válaszod, hiszen ezzel megint csak más irányba tereled a figyelmet, nehogy már az igazság kiderülése legyen a cél, igaz?


Látod, hogy ki kettőnk közül a "hiszékeny" és ki fogad el VAKON hazugságokat, erről bizony beszélgethetnénk, azon igazságok, mi több: TÉNYEK alapján, melyekről fentebb is írtam, de neked ez szemlátomást nem célod, hiszen akkor - mint annyiszor máshol -, nem állnál meg.


Azzal vádolsz, hogy az itt (vagy bárhol máshol) felhozott dolgokat meg sem vizsgálom, csak csípőből elutasítom, de ezt semmire sem tudod alapozni, csak vakon támadsz.


Jézus alázatos szívű volt, de nem minden helyzetben volt kedves és türelmes, néha bizonyos emberekkel szemben sokkal fontosabb volt a határozott és kemény hangnem.


A 8-as a 26-os válaszában megismételte a velünk kapcsolatos marhaságokat, melyet TÉNYKÉNT állított be, mint ahogy te is szoktad ezeket, nem véletlenül védelmezed. Hasonlóak vagytok.

2015. jún. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!