Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiteles-e az Új Világ nevezetű...

Roland G. kérdése:

Hiteles-e az Új Világ nevezetű bibliafordítás?

Figyelt kérdés

Minden vita lényegét itt ragadhatjuk meg,bármiről legyen is szó!

-Az Új Világ fordítást 1950 óta adják ki,84-ben revideálták.

-Az új fordításra miért volt szükség?

Jehova tanúi szerint:

1.Az ősegyház a 4.századig nem hitt Jézus istenségében.

2.A Tetragrammaton(JHVH) benne volt eredetileg az Újszövetségben,melyet görögül írtak,de azt a pogány vallások,filozófiák,uralkodók (Pl:Nagy Konstantin) hatására a 4-ik századi keresztények kivették belőle.

Megjegyzem,hogy 1 db görögül íródott másolatban,vagy másolat másolatában nem szerepel 1 db héber betű sem,pedig 72 papírusztöredék,242 nagybetűs kézirat,2570 kisbetűs kézirat,1909 istentiszteleti felolvasásra szánt részlet maradt ránk!!!

3.Mivel tehát szerintük a JHVH-t,kivették az Újszövetségből,ezért helyre kellett állítani a szöveget 237 esetben. (Emellett más korrekciókat is végrehajtottak)

Érdekes,hogy az 1.Korintus 12:3-ban szereplő küriosz (Úr)szót nem cserélték ki Jehovára.Pál itt azt írta:~Senki nem mondhatja Úrnak Jézust,hanem csak a Szent Szellem által.~(Görögből fordítva)

237 esetben tehát a theosz és a küriosz szavakat kijavították Jehovára.Ebből 82 esetben ószövetségi idézetekről van szó,melyekben szerepel vagy a JHVH vagy az Isten szó egyik-másik héber megfelelője:Elóhim stb.

A maradék 155 eset nem ószövetségi idézet.

4.A fordítókról alig tudunk valamit,mert Jehova Tanúi szerint nem a maguk nevének akartak tisztességet szerezni.

A fő alapítók egyike sem tanult bibliai nyelveket,Nathan H. Knorr,Milton G.Henscher,Albert D. Schoeder,Karl Klein sem.

Frederick Franz 2 óra-kredites kurzuson tanult bibliai görögöt,ellenben 21 órásban klasszikus görögöt.

Ezt figyelembe véve,nem beszélhetünk képzett akadémiai munkásságról,ami az Új Világ biliafordítást illeti!

A kérdésemre válaszolva TI döntsetek,én már döntöttem.

(Egy teológus hallgató)


2015. jún. 21. 21:32
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:

Én írtam a 26. választ és nem értem, hogy az ő védekezését, aminek még az eredeti levele is megvan, sőt tőle is elkérhető, miért nem fogadjátok el? Hazudott a sszervezet, mikor rá hivatkozott, ezért minimum egy elnézést járna, de te inkább habzó szájjal véded a hazugságot. Miért?

A szervezet hazudhat? Vagy ennyire tévedhetetlennek gondolod, hogy nem hiszel nég az áldozatnak sem? Bár az is igaz, hogy a pedofil botrányokat is megkérdőjelezed, csak mert a szervezet azt mondja, hogy azt tedd. Eladtad a lelked az ördögnek.

2015. jún. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
Még mindig tagadod, hogy megrágalmaztál minket? Világosan leírtam, hogy hazugság a vádaskodásod! Mivel "hazudott a szervezet, amikor rá hivatkozott"?! Áruld már ugyan. Mert ugyanis, amit te írtál, NEM IGAZ.
2015. jún. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:

kérlek, bizonyítsd be a károli bibliából, hogy


a szent szellem tevékeny erő

Jézus "minden mást" teremtett, és nem mindent

hogy vannak hitehagyottak.

Isten neve benne van az újszövetségben

egyenlőre ez a 4 elég lesz, nem terhellek tovább. várom a károliból az idézeteket. tudod mit? mindenfajta bibliafordítást használhatsz, kivéve azúvf-et. benne vagy, mr hazugságrágalomvádaskodás?

2015. jún. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
Tudod mit? Maradjunk a témánál, te egy hiteltelen ember vagy, a feltételeid és elvárásaid is erről beszélnek!
2015. jún. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:

köszönöm, a te szádból ezt dícséretnek veszem. tudod: 9 Aki azt mondja, hogy a világosságban van, és mégis gyűlöli a testvérét, az mind ez ideig a sötétségben van. 10 Aki szereti a testvérét, a világosságban marad, és az ő esetében nincsen semmi, ami megbotránkoztató. 11 Aki viszont gyűlöli a testvérét, a sötétségben van, és a sötétségben jár, és nem tudja, hová megy, mert a sötétség megvakította a szemét.

te nem tartassz testvérednek, ezt már kinyilatkoztattad. nem vagy hajlandó válaszolni a kérdéseimre, nem vagy hajlandó tanúskodni nekem. legyen a hited szerint.

15 Aki gyűlöli a testvérét, az mind emberölő,


20 Ha valaki azt állítja: „Szeretem az Istent”, és mégis gyűlöli a testvérét, akkor az hazug. Mert aki nem szereti a testvérét, akit lát, nem szeretheti az Istent, akit nem lát. 21 És az a parancsolatunk van tőle, hogy aki szereti az Istent, az szeresse a testvérét is


szertsz, vagy gyűlölsz? mit mutatnak a válaszaid? ugyanis a hitedet jól példázzák a cselekedeteid, jelen esetben a válaszaid. legyen a hited szerint, én nem kívánhatok mást. ment az ima is, természetesen. érted is, és magamért is.

2015. jún. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 A kérdező kommentje:

A 4.pontban felsoroltam neveket.Itt vannak a pontosabb adatok!


Dr.Szalai Tamás :Jehova és a szervezet című könyvében ezt írta:"William Cetnar levele, aki korábban a Főhivatalban szolgált, nyilvánosságra hozta a fordítók kilétét. A továbbiakban a levél ide vonatkozó részét idézzük:

“…Joan és én a Jehova Tanúi szektájába születtünk bele. Szüleink még mindig Jehova Tanúi. Naponta imádkozunk értük. 1950-től 1958-ig dolgoztam az Őrtorony főhivatalában. 1951-ben és 52-ben a ‘szolgálati osztályon’ dolgoztam. Azért voltam felelős, hogy megválaszoljam az USA egyharmadából érkező bibliai kérdéseket, amelyeket Jehova Tanúinak tettek fel. Én együtt reggeliztem, ebédeltem és vacsoráztam azokkal az úgynevezett bibliafordítókkal. Egyiküknek sem volt diplomája. Abban a könyvben, amit segítettem megírni (Jehovah’s Witnesses — A Nonprofit Organisation), a 74. oldalon ez a megállapítás található: ‘Amint azt megfigyeltem, N. H. Knorr, F. W. Franz, A. D. Schroeder, G. D. Gangas és M. Henschel találkoztak ezeken a fordítói üléseken.’

Nathan Homer Knorr Jehova Tanúi néhai elnöke. Ő az Allentown középiskolát (Pasadena) végezte el. Nem volt görög vagy héber ismerete, nem vett kurzusokat a bibliai nyelvekből. Miután befejezte a középiskolát, szállítási hivatalnoknak ment dolgozni az Őrtoronyhoz.

Fred William Franz Jehova Tanúi jelenlegi elnöke. Valójában ő a pápájuk. Ő teremti Jehova Tanúi teológiáját. A kérdésekre adott minden végső válasz F. W. Franztól van, nem Knorrtól. Franz a felelős az Új világ fordításért. Azt állítja, hogy tudós. A Cincinati Egyetemre két évig járt. Másodévesként otthagyta, úgyhogy Franz csak két évet végzett. 1914-ben hagyta abba a tanulmányait, mert úgy volt, hogy a világnak abban az évben vége lesz. Nem kapott rendes formális képzést a bibliai nyelvekből. Hébert autodidakta módon tanult.

Albert Darger Schroeder az Őrtorony misszióiskolájában a tanulmányi iroda vezetője. Nincs képzettsége a bibliai nyelvekből.

George Demetrius Gangas Athénban, Görögországban született. Nem volt iskolai végzettsége. Az minősítette bibliafordítóvá, hogy Athénban született. (…)

Milton George Henschel most Jehova Tanúi alelnöke. Tanúként nőtt fel. Nem vagyok biztos benne, hogy van-e középiskolai végzettsége. Abban biztos vagyok, hogy sosem járt főiskolára. Úgy vélem, ő lesz Jehova Tanúi következő elnöke.

Forrás: Bill Cetnar levele Dr. Julius Mantey-hoz, idézi: Szalai András: Jehova és a szervezet, Apologia, Budapest, 2001. p. 225.


Hogyan beszélhetünk akadémikus munkásságról,fordításról?

2015. jún. 25. 19:27
 47/53 anonim ***** válasza:

Kérdező, még mindig ugyanabban a kerékvágásban vergődsz! Ugyanazt folytatod, amit eddig, a tekintélyelvűség csapdájában írtad e legutóbbi sorokat is. Másokra, az igazság ellenségeire hallgatsz, tőlük idézel, a saját ALAPOS és ŐSZINTE vizsgálataid helyett. S tudod mi ebben az igazi nagy csapda? Az, hogy gyakorlatilag BÁRMILYEN szinten meg lehet ezt csinálni az emberekkel! Érted, hogy mit akarok ezzel mondani? Azt, hogy sztereotípiában gondolkozik a legtöbb ember. Azt képzelik, hogy minél magasabb szinten tanul valaki humán tudományokat, annál igazabb dolgokat tanul, annál kevésbé csaphatják be, annál biztosabban lehet a tudására később számítani, mint olyanra, mely az igazságot jelenti.


Csak sajnos az emberek (a legtöbb hívő sem) nem számolnak azzal, amire pedig a Biblia rég figyelmeztet, hogy Sátán vezette világban élünk! Az ő szellemisége dominál, mivel "e világ istene". A világ oktatási rendszerei iszonyatosan profin fel vannak építve bizonyos fajta szellemiségre, és ez alól a legtöbb vallás sem kivétel. A megtévesztés, az ámítás mesterei. És nemcsak a materialista beállítottságú szellemiségre gondolok, sőt, azok a legtöbb esetben világosan kimondják a saját nézetüket, hanem a megtévesztő vallásos világ hazug filozófiáira, eszméire, hiszen Sátán jól tudja, hogy a legtöbb embert így, az ÉRZELMEI ÁLTAL lehet félrevezetni, megtéveszteni!


És bizony minket, Jehova Tanúit nem arról ismernek, hogy vakon és minden ismeret nélküli hitet várnánk el az emberektől, sőt a lehető legszínvonalasabb képzést nyújtunk másoknak. Nem a rokoni hagyományokra, a "szenthagyományra", az érzelmekre alapozva kell a Biblia szerint meghoznia egy hívőnek az élete legfontosabb döntését, hanem isteni igazságokra és nagyon-nagyon alapos kutatásból származó pontos ismeretre Istenről, Jézusról, és az Ő szándékukról.


Miért nem PÁRTATLANUL, valamint személyesen és a MUNKÁJUK MINŐSÉGE alapján ítéled meg azt, hogy az ÚV fordítás fordítói bizottsága milyen munkát végzett valójában?


Pártatlan(!!!), személyes, teljesen őszinte - ezek sajnos a legtöbb ember esetében nem működnek, amikor a bibliai igazság kiderítése a cél, mert sok-sok személyes vonatkozás befolyásolja őket ebben. Az emberek sajnos sokszor NEM PÁRTATLANOK, nem hajlandóak személyes időt fordítani erre a munkára, és nem is teljesen őszinték.


Enélkül pedig nem megy kérdező, te vajon elég elszánt vagy-e ebben a munkában? Vagy csak az a cél hajt, hogy "leleplezd Jehova Tanúi tévtanait", amiről szemlátomást magad sem vagy meggyőződve ...?!

2015. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:

Nem,itt tényekről van szó!

Én örülnék a legjobban ha hiteles lenne az ÚVF!

De nem az sajnos..


Az 1.Kor 12:3 ban miért nem fordították le a Küriosz szót Jehovára?

Mert nem egyezik meg a szervezet tanításával.

És ez csak egy példa a sok közül.

2015. jún. 25. 23:20
 49/53 anonim ***** válasza:

(1Korintusz 12:3) "Szeretném tehát tudtotokra adni: Isten szelleme által szólva senki sem mondja, hogy „Jézus átkozott!”; és senki sem mondhatja, hogy „Jézus Úr!”, csakis szent szellem által."


És ez teszi "hiteltelenné"? És ugyan miért? Miért ne egyezne azzal a megalapozott hitünkkel, hogy Isten nevét tartalmazta a Görög Keresztény Iratok eredetileg? Nem értem.

2015. jún. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 A kérdező kommentje:
Az Úr szót itt miért nem helyettesítették Jehovával?
2015. jún. 26. 00:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!