Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Itt a gyakorin kértek e...

Itt a gyakorin kértek e valaha is egyetlen egyszer elnézést, a Jehova Tanüi valakitől akit netán megsértettek, vagy, talán valami elírt hiba miatt?

Figyelt kérdés

Ezt csak azért kérdem, mert a hosszú beszélgetéseim során amit a tanúkkal folytattam soha nem láttam azt a szót az ők kezükből kiírva,hogy "elnézést".Mások és jó magam is ha tévedtem valamibe elnézést kértem, és sok más ember is, de ők soha!

Ez miért van, búszkeségből, vagy talán tíltja a szervezet, hogy a hitehagyottakkal folytatott beszélgetéseik során nem szabad nem kell elnézést kérni, bármilyen hiba után sem?

Tapasztalatok a témában?



2015. jún. 23. 17:31
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Kedves #8-as félre értettél :) én nem várom el senkitől, hogy a hátsómat csokolgassák, de bizony vann itt egy két olyan tanú akit nem igazán érdekel ha földig megaláz itt például megemlíteném a kedves 23% tanút, vagy István35, ők bizony sokszor sokmindent engednek meg maguknak embertársaikkal szemben. Nem vitatom azt, hogy aztán jön az ellentámadás és ők is megkapják másoktól ugyan azt amit ők adnak, és azt is láthatjuk, hogy néha pont azok kérnek elnézést utána tőlük akiket megsértettek, ők viszont soha.

Bármelyikünk tévedhet, vagy elhamarkodottan olyant mond amit utána megbán, de legyen legalább annyi gerinc benne, hogy másnap írja le azt a 8 betüt, hogy "elnézést"..csak ennyit és ne többet.

2015. jún. 23. 21:37
 12/16 A kérdező kommentje:

Kedves Vidiripi köszönöm! :)

Igen pontosan én is erről beszélek.

2015. jún. 23. 21:41
 13/16 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Én megtettem nem is egy tanúnál.


KZitus, Grkaty, Katy Weaver, István35, Katy, még a 23% is.

De a legkeményebb az kétségkívül a 23% tanú.

Ő aztán tényleg annyira nem tud alázatot felmutatni hogy torony magasan kiemelkedik a többi testvére közül e tekintetben! S ez még akkor is így van amikor arra kérem hogy idézze azt amit állítása szerint én írtam. Vagy amikor idézem neki saját szavait amit írt. S még ezek sem elegendőek hogy belássa hibázott!

Természetesen tovább lehetne firtatni a dolgot és rendelkezem személyes infókkal is róla de az most nem releváns!

2015. jún. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 KZitus ***** válasza:

A személyes kérdésedre:


"Na szóval akkor; én hitehagyott vagyok a Te szemedben? :)" - nem, nem tartalak annak.

Remélem, hogy elhiszed, és már érted, hogy miért:-)

2015. jún. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Nem vitatom azt, hogy aztán jön az ellentámadás és ők is megkapják másoktól ugyan azt amit ők adnak"


Szerintem meg a tanúkkak kapcsolatos kérdések nagyrészénél először az ellenpropandával találkozhatunk, sokszor már a kérdésben is hazugságok, rágalmazások, manipuláció, ferdítések, féligazságok. jönnek. Aztán mi erre reagálunk (ha van hozzá kedvünk), legalább is én így látom.

"és azt is láthatjuk, hogy néha pont azok kérnek elnézést utána tőlük akiket megsértettek, ők viszont soha."


Példát is tudsz mutatni? Mert én egy esetet kivéve nem tapasztaltam ilyet, nem szoktak elnézést kérni a hamis vádjaikért, miután bebizonyítjuk, hogy azok. Az az "egy eset" is Vidiripi-nél volt. Én tudok mutatni rengeteg példát, ahol illő lett volna.


Az pedig hülyeség, hogy mi soha nem kérünk elnézést, már többször kértem én is elnézést, pl. pár napja is elnézést kértem a stílusomért, mert személyeskedésre személyeskedéssel reagáltam, ha kéred, mutatom a linket (csak hogy elhidd, nem hazudok).

2015. jún. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

igen, töllem már igen. irták, hogy:

elnézést, de ilyen hazudozó, rágalmazó, vádaskodó, kiragadozó személlyel nem foglalkozunk...

2015. jún. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!