Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves keresztények, ti mit...

Kedves keresztények, ti mit gondoltok a vagyonmegosztásról?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a felekezet tagjainak közös kasszája van.

2015. jún. 26. 02:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

na épp erre gondoltam én is, ez a fajta vagyonközösség amit leírtál egy szélsőbalos utópia, bár én egyet értek puzsérral aki szerint "jézus a történelem legbalosabb figurája" de ez már egy szélsőség, rengeteg lehetőséget ad visszaélésre és aki tehetségesebb és szorgalmasabb keresi és emgragadja a lehetőségeket megérdemli hogy anyagilag is sikeresebb legyen annál aki csak a talpát vakarja


én azt figyeltem meg, hogy a keresztények egy idális gyülekezet esetében amúgy is összetartóak és segítenek egymáson akár konkrét pénzzel is, akár ajándékokkal, pl nálunk van egy babakocsi ami már 38 családot szolgált :)


szóval jó esetben a vagyonközösség előnyei megvannak a hátrányai nélkül, és ez valahogy így volt az ókorban is


engem amúgy alapvetően vonz a gondolat h a barátaimmal egy nagy házba költözzünk (vagy egy lépcsőházba) és ott ilyen félig kommuna szinten éljünk :D


mondták h régebben volt egy panel-lépcsőház ahol csak a gyülekezetünk tagjai laktak, és h nagyon frankó volt ott élni csak azóta sokaknak sikerült jobb lakásba költözni

2015. jún. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#10

Amiért te sem idézted a kihagyott részeket: MERT NEM FONTOSAK.

Mindössze szóismétlést tartalmaznak, így a téma szempontjából feleslegesek (a kihagyott részben a férjet ütik le előbb a szívlapáttal, amint azt az idézett rész hivatkozza is).

2015. jún. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Kései Sirató ***** válasza:

A kérdésed a vgyonközösségre, vagy a vagyonmegosztásra vonatkozik? Nekem úgy tűnik, hogy az elöbbire gondoltál, csak elírtad.

A vagyonközösség arra sarkall, hogy ne érezz igazi felelősséget. Sztem egy családban legyen vagyonközösség férj és feleség között, de a vallási vagyonközösséget ne tartom jónak. Több okból: ki dönti el, mire menjenek el a kiadások? egy bizottsg? egy személy? Ha egy személy, akkor az diktatúra, ha egy bizottság, akkor a döntés a legritkább esetben lesz egyhangú. Ha minden tag dönthet, akkor a fél életük szavazásból áll. Ezek miatt nem működik - vagy nem igazságosan működik, amennyiben van ilyen.

2015. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

3 Péter pedig így szólt: „Anániás, miért biztatott fel Sátán, hogy megpróbáld kijátszani a szent szellemet, és titokban visszatarts valamennyit a föld árából? 4 Amíg ott volt neked, vajon nem a tiéd volt, és az eladása után vajon nem te rendelkeztél vele továbbra is? Miért határoztál el ilyen tettet a szívedben? Nem embereket, hanem az Istent próbáltad kijátszani


tehát nem az volt a baj, hogy nem adta oda a teljeset, mert nem lett volna kötelessége, szabadon rendelkezett vele. a baj ott volt, hogy azt állították, a teljeset adják oda, miközben nem így volt. megmondhatták volna nyíltan: a felét megtartottuk,de a másik felét örömmel nektek adjuk...

2015. jún. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 szp72 ***** válasza:
A szerzetes rendek tagjai nagyjából így élnek. Semmi magán vagyonuk nincs. Amire szükségük van azt persze megkapják, ha az elöljáró is úgy gondolja.
2015. jún. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Egy ilyen közösség nagyon hamar felhígulna. Minden cigány, minden munkakerülő, vagy munkáját önhibáján kívül elvesztett ember rögtön kereszténynek vallaná magát, és felvételt kérne a kommunába.
2015. jún. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!