Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi tájékoztat...

Kedves Jehova Tanúi tájékoztatnátok? (komolyan érdekel)

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki alámerítkezik úgy tudom, hogy egy hosszabb ídőszakot tanulmányozik veletek, hogy fel készítsétek és enélkül a tanulmányozás nélkül senki nem lehet Jehova Tanúja.

Na most a kérdésem az lenne, hogy arra fel készítitek az illetőt, hogy ha esetleg az idők folyamán történik valami a családon belül vagy akár vele is egy baleset vagy egy komolyabb betegség esetén nem kaphat vért?

Gondolom, hogy ez egy elég komoly kérdés főleg egy olyan emberrel aki rászánja magát, hogy belép egy vallásba.

Továbbá, arra is felkészítitek, hogy ha netán megszegi ezt a "törvényt" milyen következményekkel jár?

Komolyan érdekel a kérdés és ezért megkérlek maradjunk a témánál!


Nagyon köszönöm!



2015. júl. 2. 18:57
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim válasza:
43%
sehogy. minket csak a pénzed érdekel, a hüIyítést már régebben kitalálták, mi ma már ezzel a dumával csak megtaláljuk azokat a hüIyéket, akik képesek a pénzükkel támogatni "egyházunkat" .
2015. júl. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 A kérdező kommentje:

1 Tanú vagy?

Szerintem nem hiszem, hogy Tanú lennél mert nem vágnád ki magad alol a fát, legalább is én úgy gondolom.

2015. júl. 2. 20:38
 3/68 anonim ***** válasza:
0%
Mindenesetre a téma komoly, a kérdés - nekem legalábbis - igen furcsa. Mivel a téma komoly és életbevágóan fontos a helyes döntés, nyilvánvalóan egy jelentős rész erről kell, hogy szóljon az oktatásban a Tanúknál.
2015. júl. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 A kérdező kommentje:

2 válaszoló megkérdezhetem, hogy te Tanú vagy?

Nem egészen értem a válaszodat ezért még egyszer megkérdem.

Mennyire aprólékosan tájékoztatjátok és készítitek fel a tanulmányozó embert ezekre komoly dolgokra?

2015. júl. 2. 20:48
 5/68 anonim ***** válasza:
13%

a legteljesebb mértékig, mindenre Bibliai oktatást kap.

s neki kell eldönteni hogy tudja el vállalni?

igen tudnia kell.

Isten mindenre tájékoztatást ad, ahogy Ádámnak és mindenkinek, hogy ha ezt vagy azt teszi mi a következménye.

2015. júl. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
77%
Tájékoztatják őket, egyetlen ige homályos és félrevezető magyarázatára támaszkodva. De mire idáig eljutnak az agymosás már majdnem teljes.
2015. júl. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
0%
Teljes mértékig tájékoztatják őket,a négy frakciót a vérből megengedett elfogadniuk, de ha valaki mégis úgy gondolja hogy elfogadja a teljes vért , utána megbánja a bűnét és jár tovább a gyülekezetbe.
2015. júl. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 A kérdező kommentje:

living witnes köszönöm!


"a legteljesebb mértékig, mindenre Bibliai oktatást kap."


Tehát Bibliai oktatás.

Vagyis a Bibliából mutatjátok meg neki, hogy mit nem szabad?

Megkérdezhetem, hogy melyek azok az igék?

Tehát csak azt szeetném tudni, hogy milyen igék utalnak arra, hogy nem kaphat orvosi ellátást abban az esetben amikor vérátömlesztésről van szó.

Egyszerüen kiváncsi vagyok megmondo őszintén, hogy nem igazán tudom elfogadni és elhinni, hogy van ilyen törvény a Bibliában.

2015. júl. 2. 21:55
 9/68 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. júl. 2. 21:59
 10/68 anonim ***** válasza:
77%
semmilyen ige nem utal erre. a vér tilalma az evésre vonatkozik, az egy roppant meleg vidék volt, mindenfajta betegség melegégya volt ahúsban hagyott vér. pál ezért mondta, illetve erősítette meg, hogy azonnal ki kell véreztetni a z állatokat, és a vért be kell fedni földel. mit kellet még befedni földel? az ürüléket. ugyanazon ok miatt. 4 vérfrakciót elfogadhatnak a tanúk, olvasom fent. AKKOR MÉGIS MI ELLEN TILTAKOZNAK? ugyanis ha 1 liter vérből kivonjuk a 4 vérfrakciót, mi marad? VÍZ!!!! akkor a víz ellen tiltakoznak? most komolyan: a vér 4 vérfrakcióbol áll, és vízből...
2015. júl. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!