Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi tájékoztat...

Kedves Jehova Tanúi tájékoztatnátok? (komolyan érdekel)

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki alámerítkezik úgy tudom, hogy egy hosszabb ídőszakot tanulmányozik veletek, hogy fel készítsétek és enélkül a tanulmányozás nélkül senki nem lehet Jehova Tanúja.

Na most a kérdésem az lenne, hogy arra fel készítitek az illetőt, hogy ha esetleg az idők folyamán történik valami a családon belül vagy akár vele is egy baleset vagy egy komolyabb betegség esetén nem kaphat vért?

Gondolom, hogy ez egy elég komoly kérdés főleg egy olyan emberrel aki rászánja magát, hogy belép egy vallásba.

Továbbá, arra is felkészítitek, hogy ha netán megszegi ezt a "törvényt" milyen következményekkel jár?

Komolyan érdekel a kérdés és ezért megkérlek maradjunk a témánál!


Nagyon köszönöm!



2015. júl. 2. 18:57
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
0%

A 18-as válaszodban te tényként állítasz valamit, ami nem igaz, ez nálad már a sokadik próbálkozás, tehát egyáltalán nem szokatlan!


Én nem foglalkoztam azzal, hogy miként gúnyolódsz Jehova Tanúin, ez a TE szegénységi bizonyítványod, ez téged minősít.


"kérhetnélek, hogy ne sértegesd a VÉRTRANSZFÚZIÓT??? ne írd: hogy vértrafó, mert az sértés... "


Kinek sértés? A vértrafónak? Tudod ezt mifelénk legalábbis így becézik szakmán belül, ebbe szerintem törődj bele.


Ja, és ne keverd össze a "szlenget" a szándékos, rendszeres és primitív sértegetéssel, amit te művelsz. De mondom, ez csak téged minősít.

2015. júl. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
57%
köszönöm megtisztelő válaszod, szakmabeli... ez a beidézett gondolatod alapján igen valószínűtlen, de lehetséges. tudod, én konkrét dolgokat kérek tölled számon, ha megfigyelted. beidézem, mire vagyok kíváncsi, mit támassz alá a bibliából. te ellenben mindíg csak általánosítasz. ha egy -egy konkrétumot is idéznél, hidd el, építőbbek lennének a hozzászólásaid, szakmabeli... és az ágytálnak mi a szakmai szlengje, ha megkérdezhetlek? szakmabeli....
2015. júl. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
57%
szakmabeli. bizony, ez tény. ugyanolyan tény, mint a zrt. kérlek, nézz utánna. bulgáriában elfogadhatnak a tesók vért, mert csak így egyezett bele a kormány az egyházként való bejegyzésbe. ez komoly. te sem hiszed, ugye? én sem hittem... a zrt-t sem hittem, az 500 részvényest sem hittem, a russeli piramist sem hittem, és még sorolhatnám, mit nem hittem. de a tények makacs dolgok,4 év pedig hosszú idő. ha belegondolok, 4 éve még ugyanúgy védtem a tanúkat mindenki ellen, mint te... vissza is nézem az akkori hozzászólásaimat. :-)
2015. júl. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
57%
„ Az Őrtorony Társulat 1994 óta viaskodott Bulgária kormányzatával. A téma a vérátömlesztés és a katonai szolgálat volt. A kormányzat úgy vélte, hogy a Tanúk vér-ellenessége veszélyezteti a közegészségügyet. A Tanúk úgy vélték, hogy a kormányzat vonakodása, hogy felmentse őket a katonai szolgálat alól, a szabadság egyik szabálytalansága volt. Az egyik dolog vezetett a másikhoz és az Őrtorony Társulat Az Emberi Jogok Európai Bizottsága elé állíttatta Bulgáriát. A tárgyalások folytatódtak és 1998. március elején a jogi vita békés véget ért. Bulgária beleegyezett, hogy megadja a Tanúknak a lelkiismereti szolgálatmegtagadás jogát, és az Őrtorony Társulat beleegyezett, hogy elvet "mindenféle ellenőrzést vagy büntetést" a Tanúkkal kapcsolatban, akik elfogadják a vérátömlesztést. Bárki, aki elolvassa az egyezményt, megállapítja, hogy a vér-tilalmat feloldották, legalábbis a bolgárok számára. Az elektronikus kutatás igazolta, hogy a hír hiteles. Bulgária Kormányzati honlap /személyesen ellenőriztem/.
2015. júl. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 Molnár Sándorné ***** válasza:
31%

T. Kerdezo!

Megprobalok kielegito modon valaszolni a feltett kerdesedre. Megjegyzem: sokan nem ertik meg azt, hogy mi miert nem fogadunk el veratomlesztest.

Istennek is meg vannak a maga torvenyei, amiket nem szabad athagni. Az okorban szigoru parancs volt az izraelitaknak, hogy nem szabad vert fogyasztaniuk. Isten elott a ver "szent" volt, azt az oltarra szanta. Amikor allataldozatot mutattak be Istennek, az allatok veret az oltarra kellet onteniuk. Mindemellett a ver feladata a tapanyag-es oxygenellatas biztositasa, valamint a testben kepzodott bomlastermekek elszallitasa. Es emellett meg fontos szerepe van a szervezet fertozes elleni vedelmeben is. A Mozes III. 17:11 vers ezt irja: "A test lelke a verben van." Isten hatarozott utasitasokat adott a verrel valo banasmodra.

Tehat az okorban az izraelitaknak halalbuntetest kellett elszenvedniuk ha megszegtek ezt a parancsot.

Mondhatnak sokan hogy ez az okorra vonatkozott. Nos, ez a parancs megjelent az I.szazadi keresztenyek kozott is. Pal apostol a Cselekedetek 15:28,29 verseben figyelmezteti a keresztenyeket, hogy tartozkodjanak a balvanyimadastol, a vertol, a megfojtott allattol, es a paraznasagtol. A megfojtott allatot azert emliti, mert abban benne maradt a vere, ugy mint szinten a csapdaban elpusztult allatnal.

De ez a parancs nem csak az etelekre vonatkozott.

A Cselekedetek 15:29 azt mondja, hogy "tartozkodjunk a vertol", nem azt irja, hogy csupan az allatvertol tartozkodjunk.

Ha a korhazban egy beteg nem tud szajon at taplalkozni, akkor intravenasan taplaljak. Vajon az az ember, aki soha nem enne meg a vert, de megengedne hogy veratomlesztest kapjon, valoban engedelmeskedne a parancsnak, hogy "tartozkodjunk a vertol"?

Vagy pl. egy orvos azt tanacsolja a betegenek, hogy "tartozkodjon az alkohol fogyasztasatol, akkor az azt jelentene, hogy nem ihatna meg, de kozvetlenul a venajaba beadatna?

Mi mindig a legmegfelelobb orvosi ellatast igenyeljuk. Ma mar vannak olyan verpotlo keszitmenyek, amelyek megfelelnek egy mutetnel egy veratomlesztest helyettesitve.

Ahogy mar irtak itt neked, 4-fele frakcio van, amit nem fogadhatunk el. De mas megoldast valaszthatunk.

Sok orvos volt az ellensegunk meg evtizedekkel ezelott, akik tamadtak minket a nezeteinkert. Ma mar sok hires sebesz orvos van, akik "ver nelkul" mutenek. Sot a mult heten a TV musoraban bemondtak, hogy a Semmelweis Orvostudomanyi Egyetemen egy transzplantacios mutetet hajtottak vegre, veratomlesztes nelkul. Ma mar az orvosok is rajottek arra, hogy egy mutetnel nem kimondottan a vorosversejteket kell potolni, hanem az elveszitett folyadekmennyiseget. Es ezt lehet potolni kulonleges sooldattal. Tehat az a lenyeg, hogy ha elveszett mondjuk 2 liter ver, akkor 2 liter sooldatos folyadekkal potoljak azt, azaz terfogatnovelest hajtsanak vegre. Ma mar azt is felismertek ezek a sebeszek, hogy sokkal gyorsabban gyogyulnak azok a betegek, akik nem kaptak veratomlesztest. Mentesulnek a Hepatitis C, az AIDS, es mas fertozo betegsegektol.

De raternek arra, hogy miert tesszuk mi ezt. Isten torvenyei nem valtoznak. Ha O elrendelte, hogy nekunk ezt tilos megtenni, akkor be kell tartanunk a parancsait ha elfogadottak szeretnenk lenni elotte.

Nem csak akkor kell keresztenynek vallani magunkat, amikor az nekunk kenyelmes, es nem jar semmifele hatrannyal szamunkra. Akkor is keresztenykent kell viselkednunk, ha az nehezseggel jar.

Mert ha valaki felelembol elfogadja a veratomlesztest, lehet hogy mar a mutoasztalon meghal, vagy kicsit kesobb. Es ebben az esetben elvesziti Isten kegyet, elvesziti az orok elet lehetoseget. Ha viszont kitartunk, akkor ha most meg is kell halnunk, bizhatunk a mindenhato Istenben, hogy feltamaszt minket.

Tudom ez sok embernek ugymond "magas". Nekik nincs hituk, nekunk van.

Raterve a kerdesed elejere, termeszetes, hogy alapos felkeszulest kap minden erdeklodo. Hiszen nem az a cel, hogy hamar alameritkezzen, aztan kesobb szembe keruljon olyan problemakkal, amik a hite elhagyasahoz vezethetne.

Tehat mindenki fel van keszitve minden lehetosegre. Aztan hogy az illeto mit valaszt, az mar az O dontese.

De ezert valoban "kikozosites" jar. Mivel ez "halalos bunnek" szamit Isten szemeben.

Itt jon be a kerdes: valoban Istennel szeretnek jarni? Elfogadom az O torvenyeit /meg akkor is, ha az nekem eppen hatranyomra van/ vagy van olyan hitem, hogy barmilyen probaval szembe tudok nezni hogy megfeleljek mennyei Atyamnak?

Remelem tudtam valaszolni a kerdesedre kielegitoen? Udvozollek: Judit!

U.i: Ha ramesz a honlapunkra, a jw.org-ra, a focim alatt latsz egy vizszintes fekete csikot, amiben megtalalod a "Kiadvanyok" cimszot, arra uss ra, megjelenik egy uj ablak. Ott a bal oldalon lesz egy felsorolas. Ott keresd meg a "Filmek" cimszot. Ha arra is rautsz, mindjart az elso valaszthato kep a "Ver nelkul" c. film, amiben hires kulfoldi sebeszek beszelnek a ver nelkuli mutetekrol. Erdemes megnezni. Udv!!!

2015. júl. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
hát rémisztő ami itt zajlik.
2015. júl. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
0%

Én nem mondtam ellent a Társulatnak semmivel. Van egy fizikai alsó határérték a hemoglobin szintben (a hivatalosnál jóval alacsonyabb és mindenkinél más és más), melyet a szervezet még tolerál. És? Ettől még igaz, hogy a vértrafótól csak jobb alternatívák léteznek. Ez nem jelenti azt, hogy ha a hemoglobin a tolerálható szint körülire süllyed, akkor már csak a vértrafó az egyetlen üdvözítő eljárás. Akkor már minden megoldás igen rizikós.


Súlyos vérvesztésnél leginkább a folyadéktérfogat helyreállítására van szükség. A vérnek több mint 50 százaléka víz, és csak emellé jönnek a vörösvérsejtek, a fehérvérsejtek és az egyéb anyagok. Ha sok vért veszítünk, a test raktáraiból nagy mennyiségű vértest áramlik az érrendszerbe, és meggyorsul a vérképzés. Hiányzik azonban a folyadékmennyiség. Ezt a vért nem tartalmazó plazmatérfogat-növelőkkel is ki lehet egyenlíteni, és ezeket elfogadjuk. Sok-sok ezer személynél alkalmaztak már plazmatérfogat-növelőket, és kimagasló eredményeket értek el velük.


Már nagyon sok "sürgősségi orvos" (köztük Tanúk is) elmondhatja, hogy a nagy vérveszteség még önmagában NEM indok a vértrafóra!


"vér nélkül műtő köb tag orvos pedig a legritkább esetben van egy elsőként egy frontális karambolhoz érkező kocsibam, miként lézerszike sincs ott..."


A mentőben nem műtenek, de vért sem adnak. A hazug és EGYOLDALÚ, valamint a tényeket ELTORZÍTÓ propagandára pedig nem hallgatok, nekem már nem felel meg az esti mese, mint neked.

2015. júl. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
0%

A pennsylvaniai testület nem az egyetlen jogi személy, melyet Jehova Tanúi felhasználnak. Egyéb jogi eszközök is léteznek. Az egyik a Watchtower Bible and Tract Society of New York, Incorporated. Ez az Egyesült Államokban végzett munkánkat segíti elő. Jehova egyértelműen megáldotta ezt a testületet, noha ennek igazgatói és tisztviselői nagyrészt a „más juhok” közül kerülnek ki. Az International Bible Students Association nevű testületet Nagy-Britanniában használják fel. Más országokban egyéb jogi személyeket használnak fel a Királyság-érdekek előmozdítására.


Ezek a jogi személyek hasznosak számunkra. Ily módon alkalmazkodunk a helyi és a nemzeti törvényekhez, ahogyan azt Isten Szava megköveteli (Jeremiás 32:11; Róma 13:1). A jogi személyek elősegítik munkánkat, a Királyság-üzenet terjesztését, melyet Bibliák, könyvek, folyóiratok, füzetek és más anyagok nyomtatása által végzünk. Az ilyen testületek jogi eszközként is működnek, hogy tulajdonjoggal, segélyakciókkal, kongresszusi létesítmények használatára kötött szerződésekkel és hasonló dolgokkal kapcsolatos ügyeket bonyolítsanak le.


Ezek a tények.

2015. júl. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Kedves 11-13 volt egy kis időm és benéztem az általad belinkelt oldalra ahol többek között ezt találtam:


"Ez inkább hitbeli kérdés számunkra, semmint orvosi..."


Ez a fenti sor nem igazán támasztja alá azt a kijelentésedet, hogy "te nem vagy orvos csak egy ápoló" mert mint látom számotokra ez inkább hitbeli kérdés, semmint orvosi.

Nekem ezzel semmi bajom, nehogy félre értsd mondatomat, én ezt elfogadom mert a ti életetekről van szó és nem az enyémről.

Az oka, hogy meg említettem ezt a fenti dolgot az az, hogy én a 12 kommentemben bibliai igéket kértem ha jól emlékszem, amire te a 13 válaszodban azt írtad vissza, hogy te nem vagy orvos;- csak azt nem értem, hogy miért kell orvosnak lenned, hogy a Bibliát megértsd?



"Az Ó- és az Újszövetségben egyaránt azt a világos parancsot találjuk, hogy tartózkodjunk a vértől (1Mózes 9:4; 3Mózes 17:10; 5Mózes 12:23; Cselekedetek 15:28, 29). Isten szemében a vér az életet jelképezi (3Mózes 17:14). Tehát nemcsak azért utasítjuk vissza a vért, mert ezzel engedelmeskedünk Istennek, hanem azért is, mert tiszteljük őt mint az élet Forrását."


Ami az igéket illeti megtaláltam, amit meg is köszönök.


Most meg leírnám az én véleményemet, kérlek ne vedd támadásnak mert ez csak az én saját véleményem amit nem kötelező elfogadni.


Itt van például az 5Móz.12:23


"Csakhogy abban állhatatos légy, hogy a vért meg ne egyed; mert a vér, az a lélek: azért a lelket a hússal együtt meg ne egyed!"


Én amúgy se eszem meg mert maradjunk annyiba, hogy nem is tudnám megenni.

Tehát itt arról van szó, hogy ne együk meg.


A 3Móz.17:14;


3Móz 17:14

Mert minden testnek élete az ő vére a benne levő élettel. Azért mondom Izráel fiainak: Semmiféle testnek a vérét meg ne egyétek, mert minden testnek élete az ő vére; valaki megeszi azt, irtassék ki.


Dettó, ugyan arról szól, tiltás a vér elfogyasztása szájon át amiből ürülék lesz, ez érthető.

1Móz.9:4 semmi mást nem mond;


1Móz 9:4

Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek.


Meg ne együk.

3Móz 17:10

És ha valaki Izráel házából, vagy a köztök tartózkodó jövevények közül valamiféle vért megeszik: kiontom haragomat az ellen, a ki a vért megette, és kiirtom azt az ő népei közül.


Ne egyék meg!


Az Acsel.


ApCsel 15:28

"Mert tetszék a Szent Léleknek és nékünk, hogy semmi több teher ne vettessék ti reátok ezeken a szükséges dolgokon kívül,

Hogy tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a fúlvaholt állattól, és a paráznaságtól; melyektől ha megóvjátok magatokat, jól lesz dolgotok. Legyetek egészségben!


Hogy tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól.


Miért teszi Pál egy kalap alá a vért, a megfuladt állatot, és a közösülést vagyis a paráznaságot?

Mi a közös ebben a háromban ami veszélyeztetheti az ember egészségét?

Ráadásul Pál így zárja le sorait: "Legyetek egészségben".

Ezen gondolkodj el.

Még egy fontos dolog amire fel szeretném hívni a figyelmedet.

A vallásotok felül írja a hetedik parancsolatot azokkal az igékkel amelyek csupán arra figyelmeztetnek, hogy hogyan táplálkozz, és hogyan élj egészségesen.

Mond meg kérlek ez helyes?


Isten azt mondja, hogy "Ne ölj"!

Te mikor megvonod magadtól, vagy család tagodtól az életet adó vért, mit követsz el, ezen már elgondolkodtál?

Persze belátom, hogy nem minden esetben van szükség vérre, meg azt is tudjuk, hogy nem minden esetben ment meg a vér, sőt még olyanról is tudunk, hogy komoly próblémák adóttak a vértranszfúzió miatt de hány emberi életet mentett már meg a vér?- azt hiszem ezt is tudjuk!


Tehát hangsulyozom, hogy amit a vallásotok kér tőletek az SZERINTEM helytelen és nem Bibliai tanítás.

Mint ahogy mondtam már nem kell elfogadni, mert ez az én személyes véleményem,még ha tévedek is valahol az rendben van. De abban is biztos vagyok, hogy Isten senkitől az ég világán nem követel ember áldozatot, vagyis öngyilkosságot.

2015. júl. 3. 18:22
 30/68 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Talán ha megnézed ezt a három tájékoztató filmet, választ kaphatsz aa kérdésedre:


[link] :

Vér nélkül – Az orvostudomány vállalja a kihívást

Transzfúzió nélküli orvosi ellátás a beteg igényeinek és jogainak figyelembevételével

Transzfúziót helyettesítő eljárások – Egyszerűek, biztonságosak, hatékonyak

2015. júl. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!