Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi tájékoztat...

Kedves Jehova Tanúi tájékoztatnátok? (komolyan érdekel)

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki alámerítkezik úgy tudom, hogy egy hosszabb ídőszakot tanulmányozik veletek, hogy fel készítsétek és enélkül a tanulmányozás nélkül senki nem lehet Jehova Tanúja.

Na most a kérdésem az lenne, hogy arra fel készítitek az illetőt, hogy ha esetleg az idők folyamán történik valami a családon belül vagy akár vele is egy baleset vagy egy komolyabb betegség esetén nem kaphat vért?

Gondolom, hogy ez egy elég komoly kérdés főleg egy olyan emberrel aki rászánja magát, hogy belép egy vallásba.

Továbbá, arra is felkészítitek, hogy ha netán megszegi ezt a "törvényt" milyen következményekkel jár?

Komolyan érdekel a kérdés és ezért megkérlek maradjunk a témánál!


Nagyon köszönöm!



2015. júl. 2. 18:57
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 A kérdező kommentje:

Kedves Zita!

Köszönöm a linket, de meg kérlek értsél meg, hogy nekem semmi bajom ezzel.

Természetesen örülök annak, hogy a tudomány már itt jár, mert emberek életéről van szó és talán majd több emberen lehet segíteni.

Én amivel nem tudok egyet érteni az az, hogy ha netán Isten ments és nincs más kiút ahhoz, hogy életben maradjon egy ember csak a transzfúzió, és az az ember pont egy testvéretek akkor egy nem bibliai, vagy félre értelmezett bibliai tanítás miatt meghal.

Ne vedd rossz néven de én ezt NEM tudom elfogadni!

Isten megbünteti a gyilkosságot, én mit teszek ha nem fogadom el az életmentést?

Öngyilkosságot!

És Isten előtt ez nem helyes!

Ez az én meglátásom, én ezzel nem tudok egyetérteni, bármi racionális logikus magyarázatot elfogadok de azt, hogy Isten ember életet követeljen a híveitől ez egyszerűen nem fér a kicsi agyamba!

Érted kedves Zita, hogy tulajdonképpen mi a gondom? :)


De köszönöm, hogy írtál!


Jó éjt mindenkinek és kösz a válaszokat, ma is tanultam valamit. ;)

2015. júl. 3. 22:04
 32/68 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem tanultál ELEGET erről a kérdésről! Már azzal elhibáztad a kérdésed kiírásakor, hogy a fejedben már eleve kialakult és eldöntött vélemény van, ami nem tesz PÁRTATLANNÁ, sőt elfogult vagy miatta. Ez a véleményed pedig a szokásos bibliai félreértelmezésből adódik sajnos.


Kiragadsz egy szót, hogy "enni", pedig ez nem meghatározó e bibliai parancs betartása szempontjából. Az akkor ismert EGYETLEN eljárás miatt ebbe dőreség belekötni, hiszen a lényeg az idegen vér TESTBE JUTTATÁSA. A már említett okok miatt ez a parancs erkölcsi parancs volt, nem étrendi, vagy "élelmezésbiztonsági" óvás Istentől, nem volt kivétel, hogy "de ha megfelelően hőkezelitek, akkor megehetitek ..." Semmi ilyesmi, ez egyértelműen ERKÖLCSI parancs volt.


Így tehát nem véletlenül ismétli meg Isten a keresztényeknek is azzal, hogy "tartózkodjatok (többek között) a vértől". Igen, a bálványimádás és a paráznaság tiltása szintén erkölcsi parancs a mai napig is, és bizony ezekkel egyenrangúan tiltja Isten a vér testbe juttatását. Abban az időben is használták a vért különböző "gyógyításokra" is, de a keresztényekről tudjuk, hogy azt ugyanúgy elutasították. Már nyilvánvalóan akkor is veszélyes anyag volt, de bizony ez ma sem változott. Hiába a modern orvostudomány, meg hogy felfedeztük a vércsoportokat, szűrjük, miegymás, a vér gyógyászati célra való felhasználása ma is több kárt okoz, mint hasznot! Erre is kitérnek a filmek, nézd meg őket légy oly kedves ALAPOSAN.


Mindenekelőtt én is azt kérem, hogy nézd meg a filmeket. Az első filmben, melynek a címe a Vér nélkül, az orvostudomány vállalja a kihívást, különösen a 7:40-ik perctől van egy érdekes rész. Ezeket a kijelentéseket a legmagasabb végzettségű dokik tették szerte e világról, nem pedig az utca laikus emberei, esetleg a "jól értesült" szomszédod, akire inkább hallgatsz, mint a tényekre.


Persze ha úgy állsz hozzá, hogy minél gyorsabban vége legyen és gyakorlatilag a töredékét sem értetted meg, akkor nincs miről beszélnünk.

2015. júl. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
55%

rajtad kívűl senkinek sincs helyes rálátása ezekre, csak te tudod minden bibliai kérdésre az igazságot. mindenki más felületes, mindenki más sötétségben van.


39 Az Írásokat kutatjátok, mert azt gondoljátok, hogy általuk örök életetek lesz, és éppen azok tanúskodnak rólam. 40 És mégsem akartok hozzám jönni, hogy életetek legyen. 41 Dicsőséget emberektől nem fogadok el, 42 de azt jól tudom, hogy az Isten szeretete nincs meg bennetek. 43 Én az Atyám nevében jöttem, de ti nem fogadtok be engem; ha valaki más a saját nevében érkezne, azt befogadnátok. 44 Hogyan is hihetnétek, amikor egymástól fogadtok el dicsőséget, és azt a dicsőséget, amely az egyedüli Istentől van, nem keresitek?

jános 5:39-44

2015. júl. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 A kérdező kommentje:

"Vér nélkül – Az orvostudomány vállalja a kihívást

Transzfúzió nélküli orvosi ellátás a beteg igényeinek és jogainak figyelembevételével

Transzfúziót helyettesítő eljárások – Egyszerűek, biztonságosak, hatékonyak"



Kedves 32 úgy látom nem értetted meg, hogy mi az én próblémám, de ez nem az én hibám.

Kétszer is leírtam olvasd vissza ha akarod, de ne minősíts engem semminek ha megkérhetlek.

Azt is szépen leírtam, hogy nem kel elfogadni azt amit írtam, sőt ha jól emlékszem azt is kihangsúlyoztam, hogy a TI ÉLETETEK-ről van szó.

Nem tudom mi szükség van arra, hogy itt vádaskodj meg oktass mást, mikor én szépen leírtam ,hogy nekem nem velem van bajom, és egyetlen más emberrel sem csupán azt a tanítást nem vagyok képes elfogadni, amit a vallásod kér a híveitől, mert biztos vagyok benne, hogy Isten senkitől nem várja el az öngyikosságot és az ember áldozatot, mert amit a vallás kér tőled az az;-ember áldozat Isten nevében!

És én ezt nem fogadom el!

Ha te elfogadod az a te döntésed neked fog kelleni egyszer Isten előtt számot adni erről.

De te tudod, és tényleg igazad van mert ebben a formában nincs miről beszéljünk.

2015. júl. 4. 08:55
 35/68 KZitus ***** válasza:

Szia


Azt hiszem megértettem az álláspontodat, aamit a kommentedben írtál. És tiszteletben tartom.

Viszont az élet szentségéről más a véleményünk, és arra kérnélek, mint ahogyan az orvosokat is kérjük, hogy tartsák, taarsad tiszteledben a mi álláspontunkat te is.

Mert ha mindketten ezt tesszük, akkor tudunk róla beszélgeetni, és soha nem lesz ez vita tárgya:-)

ezt írtad: " azt a tanítást nem vagyok képes elfogadni, amit a vallásod kér a híveitől, mert biztos vagyok benne, hogy Isten senkitől nem várja el az öngyikosságot és az ember áldozatot, mert amit a vallás kér tőled az az;-ember áldozat Isten nevében!" -nos egyetértek veled, hogy Isten senkitől nem várja el az öngyilkosságot. De azt igen, hogy amiről ismeretet szereztünk a Bibliából, ahhoz ragaszkodjunk. Senki nem kényszerített agyetlen tanút sem arra, hogy legyen Jehova tanúja. De ha vállalja, hogy viseli Isten nevét, akkor azt is vállalja ezzel, amit ez a név képvisel, vagyis a Hehova Isten szentségét. Az élet szent, és azt CSAK olyan módon védhetjük, óvhatjuk, ahogyan azt Istentől tanúljuk, és ha egyszer valamiről meggyőződünk, ahhoz erősen ragaszkodunk. Azt írja a Biblia, hogy a vér képviseli az életet, és a bűn miatt azt csak áldozatra(zsidók idejében) engedte használni, majd Krisztus drága vérét adta értünk, ezért még injább meg lett erősítve a vérre vonatkozó szentség, ahogyan arról olvashatsz a Cselekedetek 15:20 versében.

Figyeld meg kérlek, hogy a vér evését milyen halálos bűnök közé sorolja!! Tehát aki vért fogyasztott, meg kellett halnia. Persze abban az időben ez az egyetlen módja volt a vér szentsének a megszegésére. De mi a külömbség, ha a halált okozó vért a szádon, vagy a vénádon keresztül engedik be a szervezetedbe? Így is, úgy is bűnt jelent, halálos bűnt. Nos ha úgy menteném meg az életemet, hogy nem veszem figyelembe a Teremtőm tamácsát az életemmel kapcsolatban, at tényleg életmentés lenne?! Igen, természetesen egy rövid ideid. De az örök élet lehetőségét elveszíteném. Ezzel kapcsolatban mondta Jézus: Luk 9:24: „aki meg akarja menteni a lelkét [vagyis az életét], elveszíti azt, aki azonban elveszíti a lelkét énértem [amiért Jézus Krisztus követője], az megmenti azt.” Akkor lehetek Jézus követője, ha úgy tekintem a vér használatát, ahogyan Isten és Jézus is tekintette.


A második világháború alatt sok ezer tanút vittek főleg Németországban koncentrációs táborokba a hitük miatt. Mindegyiküknek adtak egy nyomtatványt, amelyen az állt, ha nem lesznek többé Jehova tanúja(megtagadják a hitüket), akkor elengedik, mehetnek haza. Szinte senki nem írta alá, ezért sokukat kivégeztek. Akkor ők öngyilkosok voltaK? Mert Isten nem várja el az öngyilkoságot! De azt igen, hogy kiálljuk a Sátán ellenünk intézett próbáit.


Dióhéjban talán tudtam a kérdésedre válaszolni. Nem gondolom azt, hogy egyetértesz velem. Csak szeretném ha látnád, hogy a fő elvárások amelyeknek meg szeretnénk felelni, a Bibliából származik, amelyet naponta tanulmányozunk, és nagyon nagyra értékeljük azokat a dolgokat, amelyeket belőle megtanulunk. Szeretnénk naponta örömet szerezni Alkotónknak azzal, hogy eleget teszünk a felénk intézett kérésének: "Légy bölcs, fiam, és örvendeztesd meg szívemet, hogy megfelelhessek annak, aki gúnyol engem." Péld.27:11

2015. júl. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:

kedves Zitus. te láttad-e ezeket a nyomtatványokat?


"A második világháború alatt sok ezer tanút vittek főleg Németországban koncentrációs táborokba a hitük miatt. Mindegyiküknek adtak egy nyomtatványt, amelyen az állt, ha nem lesznek többé Jehova tanúja(megtagadják a hitüket), akkor elengedik, mehetnek haza."


csak azért kérdem, mert ez tudomásom szerint nem így volt. A SZERVEZETÜKET kellett volna megtagadniuk, és nem a hitüket. azt kellett volna aláírniuk, hogy megszakítják a kapcsolatot a watchtower inc-el. ugyanis nem ismerték el vallásnak, szó sem volt arról, hogy Jehovát, vagy Jézust meg kellett volna tagadniuk. gondolj bele: ezek a személyek, mármint az akkori németek, ugyanúgy elfogadták Jézust, és ha visszaemlékszel a júniusi jwtv-re, emlékezhetsz, hogy egy német bibliát mutogattak, miszerint németországba már 15. századba ismerték Jehova nevét.


szóval, a watchtower inc.-et álamellenesnek, és felforgatónak titulálták, nem csak németországba, hanem oroszországba, magyarországon, stb, szinte minden helyen. épp ezért, zitus, nem Jehovát kellett megtagadniuk, hanem a szervezetet. tehát ezek a személyeknek nem a hitüket kellett megtagadniuk, hanem meg kellett szakítaniuk a kapcsolatot a wtvel. ÓÓÓÓRIÁSI különbség van a között, hogy a hitét megtagadni, vagy aláírni, hogy megszakítja a kapcsolatot a wt-vel. sajnos, azt kell mondjam, ezek a személyek a SZERVEZETÉRT haltak meg... senki sem kérte tőllük, hogy ne higgyenek Jehovában, vagy hogy tagadják meg Jézust... mint tudod, akkoriban a szervezet nyíltan támadta hitlert, legalábbis nyílvánosan. hitlernek ezzel az amerikai SZERVEZETTEL volt gondja, nem Jézussal, és nem Jehovával...

2015. júl. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves kérdező!


Teljesen jogos és logikus a kérdésed.


Ugyanakkor mi, ezt Jehova Tanúi gyülekezeteként már számtalanszor megválaszoltuk, de nem baj, ha ismét felmerül. Örülünk, ha ismételten érdeklődnek a hitnézeteink iránt, ezért neked is készséggel válaszolok.


Kérdésed: "Na most a kérdésem az lenne, hogy arra fel készítitek az illetőt, hogy ha esetleg az idők folyamán történik valami a családon belül vagy akár vele is egy baleset vagy egy komolyabb betegség esetén nem kaphat vért?"

A válasz igen: Mindenkit tájékoztatunk az ezzel kapcsolatos hitnézeteinkről. Ha nem így tennénk , az becstelenség lenne, és Isten "törvényeinek" elsumákolása.


"Továbbá, arra is felkészítitek, hogy ha netán megszegi ezt a "törvényt" milyen következményekkel jár?"


Erre csak az a válaszom lehet,hogy igen, és minden Tanú-tanítónak, aki tanít, felelőssége van ezzel kapcsolatban, természetesen. Nemkívánok litániákat írni, de aki Jehova Tanújaként megkeresztelkedik, tisztában kell lennie a Szentírás tanításával ezzel kacsolatban.


A "felkészítés" ezzel kapcsolatban nem történik külön, hanem Isten minden más parancsának áthágásával kapcsolatban történik. azokkal egyetemben érvényes.

2015. júl. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
ide tartozik, hogy a bulgár tanúknak mentességük van, ők fogadhatnak el vért anélkül, hogy a zrt ezt számon kérné rajtuk... vagyis a tanúk megalkudtak a vérkérdésben... ezenkívűl csak a víz ellen tiltakoznak, ugyanis a teljes vér 4 frakcióját elfogadhatják...
2015. júl. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:

Csak azért ismételgetitek ugyanazt a hazugságot, mert nem igazán értitek, hogy Jehova Tanúi világméretű egysége mit is jelent, hiszen ezt a "kereszténység", azaz a magukat kereszténynek vallók százmilliói, vagyis túlnyomó többsége nem tudják sajnos megtapasztalni, hiszen sehol nincs a soraikban olyan szintű NEMZETEK FELETTI egység, szeretet és béke világméretekben, amelyet Jehova a szent Szavában megkövetel attól az egyháztól, melyet elismer és támogat.


Tehát még egyszer: ez a típusú egység, nem pusztán "jó ha van", hanem ALAPVETŐ KÖVETELMÉNY Isten elvárásai szerint világméretekben és nemzetek feletti módon. Így esély sincs rá, hogy ezzel a buta rémhírterjesztéssel megtévesszetek minket. De hát nem véletlen, hogy ezzel jöttök, hiszen nyilvánvalóan abból a megosztottságból indultok ki, amit magatok körül láttok az ún. "kereszténység" soraiban.

2015. júl. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
nos, a tények makacs dolgok. attól, hogy hazugságnak állítod be, még tény marad. ezenkívűl a szervezetedet is lehazugozod, ami igencsak helyes, és elismerésre méltó.
2015. júl. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!