Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak veletlenek? Vagy az...

Vannak veletlenek? Vagy az alabbi sztori megiscsak a Gondviseles muve?

Figyelt kérdés

27 eves no vagyok. Volt egy baratom a kozeli varosbol, akivel szakitas utan is tartottam a kapcsolatot, neha talalkozgattunk. Megismerkedtem egy masik ferfival is, ugyanabbol a varosbol. Valami dolgom akadt abban a varosban, rovid egyeztetes utan dolgom vegeztevel meglatogattam az uj pasit, azzal a gondolattal, hogy majd az utolso busszal hazamegyek. Hazaindulaskor az otlet nem tetszett neki, szerette volna, ha nala alszom, de en ragaszkodtam az eredeti tervemhez. Az illeto csak az ajtoig kisert ki, fel sem ajanlotta, hogy elvisz a buszmegalloba (ami eleg rosszul esett, bar nem kertem meg). Mivel amugy is nehezen tajekozodok, mas varosba voltam, sotet volt, eltevedtem. Bepanikoltam, hogy lekesem a buszt, mar majdnem sirni kezdtem, amikor a regi baratom telefonal... Autoba volt, epp mellettem ment el, meglatott, hogy ketsegbeesetten sietek valahova, aztan elvitt a megalloba es megvarta velem a buszt. Mindvegig halalkodtam, hogy mi lett volna velem, ha nem talal meg, o meg nyugtatott, hogy ugyan, nincs gond, nincs mit megkoszonnom.

Lehet ez veletlen?


2015. júl. 6. 16:36
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
akkor minden lottónyertes istenhívő??? nem is tudtam.
2015. júl. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Mojjo ***** válasza:

Így már jobban értelek, Ozmium, e egy jól összeszedett megfogalmazása volt a gondolataidnak, köszönöm.

Teljesen egyetértek, van egy csomó jelenség, amit csak matematikailag tudunk kezelni, de fogalmaink nincsenek rá. Ez teljesen természetes így, hiszen arra evolválódtunk mi ki itt a Földön, hogy elboldoguljunk a körölöttünk érzékszervileg tapasztalható világgal. Egyszerűen így kell lennie, épp ezért, ami ezen túl van, azt nem tudja feldolgozni az agyunk igazán, csak számolni tudunk vele. Épp ezért természetes az az érzés is, hogy ha valami nagyon eltér ettől a világképtől, úgy érezzük, hogy hű, nem stimmel valami vele, "kilóg a lóláb". Ettől függetlenül ez az érzés nem több (persze nem is kevesebb), mint a vallásos embereknél az, hogy kell, hogy legyen Isten, mert különben semmi értelme ennek az egész világnak körülöttünk. Mindkettő nagyon meggyőző tud lenni, már az embereknek magukban, magukra. Te az egyiket nem érzed, a másikat igen, van ez így.


A kvantumfizikai determinálatlanságokból csak annyinak kell következnie, hogy nem _minden_ determinált. Természetesen igazad van, hogy nagy méretben ezek elsimulnak - olyan, mint egy kis, apró buborékos hab, amit, ha elég távolról nézünk, összefüggőnek látunk, nem apró buborékok összességének. Szóval igen, mondhatnánk, hogy makroszkopikus léptékben determinált a világunk - attól még nem lesz minden részében determinált, ha egyszer bizonyos léptékben vizsgálva nem az. Egyrészt. Másrészt viszont egy nagyon fontos dologról megfeledkezel. Mégpedig arról, hogy furcsa kvantumjelenségeket azért nem látsz makroszkopikus méretben, mert nagyon-nagyon kicsi a _valószínűségük_. De nem nulla, soha nem nulla! Akár makroszkopikus mértékben, akár emberi nagyságú makroszkopikus mértékben előfordulhat mondjuk teszem azt, alagút-effektus, csak elképesztően kis valószínűséggel. Nem nullával. Mi következik ebből? Az, hogy nem determinisztikus a világ, csak valószínűségek vannak. A bizonytalanságok makroszkopikus kis valószínűsége azt az illúziót adhatja, hogy valójában determinisztikus. De nem az, ez csak egy illúzió. A távolról nézett hab illúziója.

(Egyébként nem tudjuk mekkora a világegyetem. Azt sem tudjuk, hogy végtelen-e. Igen, tudom, a látható világegyetem méretét, össztömegét, stb ismerjük. A teljes világegyetemét nem. Ha végtelen, akkor bármely véges kis valószínűségű esemény meg fog történni benne - méghozzá végtelen sokszor. Sőt, bármely időpillanatban bármely véges kicsi valószínűségű esemény _éppen akkor_ is végtelen sokszor történik meg benne. Szóval akármilyen kicsi, de véges kicsi egy valószínűség, soha nem lehet nullának leírni, ha a világ valós természetét vizsgáljuk.)

2015. júl. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

#21


:)

Miért te lottózol?

A lottózás bálványimádás, és csak véletlen van mögötte nem láthatalan gondviselés. Isten igéjének nem engedelmeskedik aki lottózik a Példabeszédek 28:20 miatt.

2015. júl. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!