Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent egy keresztény...

KZitus kérdése:

Mit jelent egy keresztény ember számára az önfeláldozás?

Figyelt kérdés

2015. júl. 8. 10:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
mielőtt megnyitottam a kérdést már sejtettem h te írtad ki :D
2015. júl. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

dettó. saját kérdése nincs, ezeket csak azért csinálja, hogy tudja innentől kezdve számolni az idejét. mintha bizony ez szent szolgálat lenne. de nem gond, a lényeg, hogy számszakilag meglegyen az az óraszáma, ami már dicsekvésre adhat neki okot. szép példa ez a gyülekezet előtt.


no, szóval, mi az önfeláldozás?

elősször is tisztázzuk: ez a szó nem szerepel a bibliában.


de, a 2014 3/15 ös örtorony megadja rá a választ:


JÉZUS tökéletes példát mutatott az önfeláldozásban. Isten akaratának a cselekvése mindig fontosabb volt neki, mint a saját vágyai vagy kényelme (Ján 5:30). Hűséges maradt egészen a kínoszlopon való haláláig, és ezzel bebizonyította, hogy bármilyen áldozatra kész másokért (Fil 2:8).

2 Mivel Jézus követői vagyunk, nekünk is önfeláldozónak kell lennünk. Mit jelent az önfeláldozás? Azt, hogy készek vagyunk háttérbe szorítani másokért a saját érdekeinket. Az önfeláldozás voltaképpen az önzés ellentéte. (Olvassátok fel: Máté 16:24.) Ha önfeláldozóak vagyunk, fontosabbnak tartjuk mások érzéseit és kívánságait (Fil 2:3, 4). Jézus azt tanította, hogy önfeláldozás nélkül nem lehet Jehovát szolgálni. Miért igaz ez? Mert Jézus igaz követőit a szeretet jellemzi, a szeretet pedig önfeláldozásra indít (Ján 13:34, 35). És milyen jó is, hogy a hittársaink az egész világon önfeláldozóak!



megfigyeltétek ezt az önajnározást? "És milyen jó is, hogy a hittársaink az egész világon önfeláldozóak!"


hogy nem sűl le az arcukról a bör.


tehát, zitus, az önfeláldozás azt jelenti, hogy házról házra járva terjeszteni kell a zrt irodalmát??? és mindeközben azzal kell ámítanod magad, azzal ámít a zrt, hogy JÉZUST KÖVETED AZ ÖNFELÁLDOZÁSBAN.


gratulálok. a keresztényi önfeláldozás messe nem ezt jelenti.

2015. júl. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

 Jézus ezért ismét szólt: „Bizony, bizony mondom nektek, én vagyok a juhok ajtaja. 8 Mindazok, akik helyettem jöttek, tolvajok és rablók, de nem figyeltek rájuk a juhok. 9 Én vagyok az ajtó; aki rajtam keresztül lép be, megmentésben részesül, és be- és kijár, s legelőt talál. 10 A tolvaj nem egyébért jön, mint hogy lopjon, öljön és pusztítson. Én azért jöttem, hogy életük legyen, éspedig bőséggel. 11 Én vagyok a jó pásztor; a jó pásztor a lelkét adja a juhokért. 12 A béres, aki nem pásztor, és a juhok nem a sajátjai, amikor látja a farkast jönni, otthagyja a juhokat, és elmenekül — a farkas pedig elragadja és szétszéleszti őket —, 13 mert béres ő, és nem törődik a juhokkal. 14 Én vagyok a jó pásztor, és én ismerem a juhaimat, és a juhaim is ismernek engem, 15 mint ahogy az Atya ismer engem, és én is ismerem az Atyát; s a lelkemet adom a juhokért.



zitus, a keresztényi önfeláldozás nem azt jelenti, hogyha találkozol egy éhezővel, adsz neki egy szép új világról szóló kiadványt. azt jelenti, hogy negosztod vele, amid van. az önfeláldozás nem kiadványok adogatása, és nem dicsekvésre okot adó idő együttöltése egyéb pletykálkodó asszonyokkal, akik mindíg jól értesültek, és mindenbe beleütik az orrukat, mint jó páran vagytok a gyülekezetből.


"és foglyaikká tesznek bűnökkel megterhelt, különféle kívánságoktól vezetett, gyönge asszonyokat, 7 akik mindig tanulnak, ámde soha nem képesek eljutni az igazság pontos ismeretére."


az önfeláldozás ennél sokkal többet jelent, zitus. valódi szeretetet, valódi törödést, azon túl, hogy százszámra terjeszted a nem ihletett kiadványokat. miért nem hívsz meg másokat is a szolgálatba? miért nem hívsz meg testvéreket az otthonodba? szegényeket, bicebócákat? tudod, olyanokat, akik nem tudnak visszahívni? ha így tennél, lehet, engem is vendégűl láthatnál... önfeláldozás, mi? kívánom, hogy megtudd, milyen az igazi önfeláldozás.

2015. júl. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Amikor a fiadat egy félőrült villámokkal csapkodja, de te közéjük állsz, felemeled az aszott képű öreget, miközben a fémtestedet átjárják a kegyetlen villámnyalábok és egy laza csuklómozdulattal beledobod az öreget egy aknába, ahol az kék füstté változik.
2015. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Például azt, hogy egy forró nap a programozás gyakorlása helyett segítek szénát hordani.
2015. júl. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem vagyok keresztény, de ha tudni akarod nyugodtan feszítsd magad keresztre értem, vagy oszlopra, ami neked biblikusnak számít. Amikor kileheled a lelked a szádon, már ha hiszel a lélek létezésében, vagy amikor éppen az utolsókat rúgod majd megtudod mi az önfeláldozás.
2015. júl. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az önfeláldozás keresztény vonatkozásban azt jelenti, hogy egész életedet, és mindenedet amid van, Jézusnak ajánlod. Anyagi javaidat, idődet úgy használod fel, ahogyan Jézus parancsolta, és minden emberrel úgy bánsz ahogy Ő tanította. A magad kényére-kedvére lehető legkevesebbet adsz.

Ezzel azonban kárt nem szenvedsz, mert az Úr bőven megfizet. Őt nagylelkűségben nem lehet felülmúlni.

2015. júl. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
aha... tehát akkor nem egy zrt-nek, nem egy honlapnak, nem egy Vezető Testületnek.... hanem Jézusnak. érted már, zitus? az élet vizei nem a jw.org-ról folynak, nem egy Vezető testületetet kell szolgálni, hanem Jézust. nem Jehovát kell követni, hanem Jézust, ugyanis akinél nincs a fiú, annál az atya sincs... nem tudsz egy zrt-n keresztűl közeledni Jehovához, mert CSAK JÉZUSON KERESZTŰL LEHET... szép válasz volt, előző.
2015. júl. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Na jó én rövid leszek. Attól még h keresztény valaki az még nem jelenti az h úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú. szoval érted . én csak tudom. hah lizások
2015. júl. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Melyik igére gondoltál önfeláldozás címszó alatt?
2015. júl. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!