Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, hogy változtatta...

Jehova Tanúi, hogy változtatta meg az életeteket Krisztus, és milyen tapasztalatotok van a vele levő közösségről?

Figyelt kérdés
Ne a Bibliát vagy az Őrtornyot idézgessétek, hanem saját tapasztalatokat, saját hitvallást szeretnék olvasni tőletek a Jézus Krisztussal való közösségetekről.

2015. júl. 11. 14:15
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
bizony,sanyi minden hatalmat a bélának adott, és megtette királlyá. igaz ugyan, béla vissza fogja adni az uralmat annak, akitől kapta, sanyitól. de 1000 évig béla a király. ezért is van ez a szó bélaans, azaz béla követői... béla nem bitorolja sanyi hatalmát... sanyi ruházta fel ezzel... azzal, hogy bélát követed,sanyi kedvében jársz... sanyi akarta így...
2015. júl. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
0%

Hagyjuk már ezt a "bélázást", tiszteletlenség amit a 47-es válaszoló ír. Szerintem ezzel nem éppen a tiszteletét mutatja ki Jehova És Jézus iránt, ha csak hasonlatként fogalmaz, akkor sem. Saját nevükön szólítva Őket SOKKAL érthetőbb minden - már annak, aki meg akarja érteni és nem csak kiforgatni az igazságot és a saját lámpását égetni.


Jehova sosem mondta, hogy kövessük a Fiát, rá hallgassunk?! Már hogyne mondta volna. Csak egy pl.:


(Cselekedetek 3:19, 22) "Tanúsítsatok tehát megbánást, és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a bűneitek, hogy felüdülés időszakai jöjjenek Jehova személyétől, 20 és hogy elküldje a nektek kinevezett Krisztust, Jézust, 21 akit bizony az égnek kell befogadnia minden olyan dolog helyreállításának idejéig, amelyről az Isten a régi időkben élt szent prófétáinak szája által beszélt. Mózes valójában megmondta: »Hozzám hasonló prófétát támaszt nektek Jehova Isten a testvéreitek közül. Hallgassatok rá mindannak megfelelően, amit mond nektek."


Tehát Jézus Krisztus többek között Jehova Isten prófétájaként és tanújaként jött a földre, hiszen Róla tanúskodott!

2015. júl. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
0%

"keresztények,az a kifejezés hogy,mert Jézus követőinek kell lennünk, (nem Isten követőinek".).


miféle megjegyzés? hisz Jézus az atyát igazolja,az atya meg a Jézust.

ha Jézust kövesük,az azt jelenti hogy az atya akaratát kövesük.

tehát a kettőt nem firtathatjuk hogy nem öt kel követni."


Így van!


"mi ebben a gond?

nem csak Jézus vagy csak az atyát kel követni,hanem Jézust és az atyát."


Teljesen igaz, csak én megfordítanám a sorrendet, hiszen az Atya, vagyis Jehova Isten az, aki minden mögött van. Jehováról kell elsősorban tanúskodni, mint ahogy Jézus, az Ő Fia tette nekünk PÉLDÁT HAGYVÁN, és persze a Fiáról Jézus Krisztusról, aki sokkal alaposabban bemutatta nekünk Istenét, Jehovát, ezen kívül magasabb szintre emelte a vele való kapcsolatot, mint előtte a Héber Iratok. De ettől függetlenül, nem mondhatjuk, hogy Jézus földre jövetele előtt Isten szolgái nem lehettek Jehovával közeli és szoros kapcsolatban, dehogynem, hiszen maga Isten Szava tanúskodik erről.

2015. júl. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:

nem csak Jézus vagy csak az atyát kel követni,hanem Jézust és az atyát."


Teljesen igaz, csak én megfordítanám a sorrendet.


ha feljebb valóként akkor igen,de én csak arra akartam utalni hogy mind 2 töt.


Jehova sosem mondta, hogy kövessük a Fiát, rá hallgassunk?! Már hogyne mondta volna.


ugye hogy ugye.

reméltem hogy ezt fogod írni erre.

tehát isten is ki nyilvánította hogy,Jézus az ö fia az ö hírnöke akit ö küldött nekünk meg váltó istenünknek.


hogy öt is ép úgy kövessük mint öt,mert az ö akaratát maga Jézus jelenti.



Hagyjuk már ezt a "bélázást", tiszteletlenség amit a 47-es válaszoló ír. Szerintem ezzel nem éppen a tiszteletét mutatja ki Jehova És Jézus iránt,.


nem akart ö tiszteletlen lenni,csak azt akart hogy valahogyan értsétek már meg,

hogy Jézusnak nem csak a hír hozatal volt a célja.

és istennek Jézussal nem csak annyi volt a terve amennyit a földre küldésével kelet véghezvinnie.

csak azzal kezdte azzal kezdődött. és a menyben lett örök!. nem a vége,hanem az örök fojtatása.

2015. júl. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
Mert ki állította, hogy csak a jó hír hozatal volt Jézus célja? Jehova Tanúi SOHASEM állították!
2015. júl. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:

nem értem akkor mért mondja mindég mindenki hogy a Jehova tanúi Jézust nem tisztelik,meg nem tartják annak ami.

isten fia.


s ha már itt tartunk had kérdezem meg már.


ismerek valakit aki jh tanú és az apja súlyos beteg lett.

vért kelet volna neki adnia,mivel az övével volt egyező.

ilt volt meg felelő.


de ő megtagadta azzal az indokkal.

HOGY JEHOVA NEM NÉZI JÓ SZEMMEL A VÉR KEVEREDÉST.


nem értem,isten nem engedi azt hogy ha lehet mentsünk meg egy életet?

még ha az a saját édes apjáé sem?.


vagy ha nem így van akkor csak az illető nem érti a jh tanításait?

vagy nem minden fele egy formán hirdetik az igéteket?.


a másik meg az ha valaki vétkezik a hitetekben,még ha csak enyhén is.

angyalokból át váltotok démonokká.

és azonnal elűzitek a hitből, a hitből melyre ugyebár bárkinek joga van.és nem ember dönti el hogy meg érdemli e vagy sem isten kegyeit.

ha valaki elesik abba nem bele kellene rugdosni,hanem segíteni felállni neki.

hisz ott van egy nagyon fontos szabály a hittben,a meg bocsájtás!.

Jézus sem zavarta el a bűnösöket, hanem segített nekik.


és mivel emberek vagyunk ezért nem vagyunk tökéletesen szent emberek.

ilt mindenkinek van bűne.és nincs olyan hogy áá nekem nincs.


MINDENKINEK VAN!

2015. júl. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
0%

"nem értem akkor mért mondja mindég mindenki hogy a Jehova tanúi Jézust nem tisztelik,meg nem tartják annak ami.

isten fia."


Kedves válaszoló, ismerd meg a Bibliát és a való világot és megérted, hogyan működik az valójában! Az első sz.-ban ugyanígy működött, mivel már akkor is nagyon erős volt Sátán befolyása a világra. Akkor is mindenféle válogatott hazugságokat dobáltak Krisztus tanítványaira. Nincs ezen semmi meglepő.

Aki a PONTOS igazságot akarja tudni, az SAJÁT MAGA kutasson, ne másokra, legfőképpen ne rossz gyümölcsöket termő, elfogult forrásokra hallgasson, valamint a legnagyobb becsülettel és előítéletmentes szívvel tegye ezt, mert különben kudarcra van ítélve.


Neked fogalmad nincs mit tanítanak és mit, miért tesznek Jehova Tanúi, mégis vádolod őket? Ne haragudj, de a terelő kérdésedből is csak ez derül ki, amivel a vérre térsz át, pedig egy héten belül is már a sokadik választ adtuk ezekre a kérdéseitekre. Itt van három kis film, mely a világ minden táján dolgozó legszakavatottabb orvosok véleményét gyűjtötte össze:


[link]


Ebben a filmben a 6:40-től kezdődő részt különösen ajánlom mindenkinek! De figyelmesen nézd meg az egészet, s megérted a valóságot.


Itt pedig a másik kettő kibővíti ezt a filmet:


[link]


"vagy ha nem így van akkor csak az illető nem érti a jh tanításait?

vagy nem minden fele egy formán hirdetik az igéteket?."


Valójában te nem érted a Tanúk bibliai álláspontját és hogy van ez a valóságban. A filmek segítenek.


Az utolsó mondataid pedig MEGALAPOZATLAN vádaskodások, mint az előzőek is sajnos. Megalapozott és pontos ismeretet pedig ne hallomásokból szerezz kérlek!

2015. júl. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:

így van. hazudszvádaskodszrgalmazol! aztakutyafáját!!! azonnal kérj bibliatanulmányozást a 23%-ostól, aki mindíg tévedhetelen, mindíg pontosan tudja az igazságot, és sohasem kér elnézést. belelát a szívekbe, beépített hazugságdetektorral rendelkezik, érzi, ki írta ki, és milyen célból az adott kérdéseket, és nem mellesleg pszihiátrián dolgozok, úgyhogy pontosan meg tudja ítélni, ki normális, és ki nem az. ezzel együtt jár, hogy van kulcsa olyan ajtókhoz, amihez nekünk nincs, olyan gyógyszerekhez, amit mi nem is gondolnánk. kicsit agresszívvá, és pökhendivé tesznek, és megtámadják az alázatés szelídségközpontodat, de legalább ellazítanak. más cigizik, de azt tiltja a biblia. de az ugye legális, mig bizonyos gyógyszereket csak orvos írhat fel... pláne a lopás nem legális. ezt csak azért írom, hogy leírhasd: hazudszvádaskodszrágalmazol. cskhogy Jézus a szívekbe lát, tesó. lojális kezeket kellene felemelni, és azokkal a kezekkel nem bemutatni kellene, hanem kitárni... tisztellek, bescüllek, kemény munkát végzel, és kemény életed van, de bizonyos szavakat örökre el kellene hagynod, mert akadályozólag hatnak.... a szeretetre.


mi a véleményed erről az írásszövegről?


Az ismeret felfuvalkodottá tesz, a szeretet ellenben épít.

1korintusz 8:1

2015. júl. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:

Tehát a Biblia azt tanítja, hogy minél butább valaki, vagy minél kevesebb a pontos ismerete valakinek, mint az előttem szólónak, annál jobb?!

Szerintem nem ezt tanítja, igaz? Lehet, hogy akkor az idézett vers sem arról szól, amit ez a gyerekes gúnyolódó bele akar hallani, amikor kiragadja a szövegkörnyezetéből? :-)

2015. júl. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló, ismerd meg a Bibliát és a való világot és megérted, hogyan működik az valójában!.


köszönöm szépen,de már ismerem.(keresztény vagyok).


már akkor is nagyon erős volt Sátán befolyása a világra.

pontosan mint ahogyan ma is az !.


Aki a PONTOS igazságot akarja tudni, az SAJÁT MAGA kutasson.


egyet értek,ezért kérdezek olyat aki érintet aki azt gyakorolja amiről a kérdés szól.


a legnagyobb becsülettel és előítéletmentes szívvel tegye ezt, mert különben kudarcra van ítélve.


egyet értek,hisz ez az elv oda vissza érvényes.


Neked fogalmad nincs mit tanítanak és mit, miért tesznek Jehova Tanúi,.


így van,hisz nem vagyok az.csak ismerek olyat,igaz csak két embert.


mégis vádolod őket?.


én soha nem vádoltalak sem téged sem a hitedet,ha kérdezlek és ha esetleg nem értek egyet veled.

az még nem vádaskodás stb.

vagy az is igaz rátok hogy mindent támadásnak vesztek?


én keresztény vagyok és nem ítélkezem,ne ítélj hogy ne ítéltessék.


Ne haragudj, de a terelő kérdésedből is csak ez derül ki, amivel a vérre térsz át,.


nem terelőkérdés volt,csak kíváncsiság hogy igaz e?.

meg jegyzem nem adtál rá választ.

de ő megtagadta azzal az indokkal.

HOGY JEHOVA NEM NÉZI JÓ SZEMMEL A VÉR KEVEREDÉST.


és akkor ez helyes?


mert kíváncsiságból néztem a videót az elsőt.


és neved támadásnak!.


ne haragúgy de még csodálkoztok az embereken?.


meg jegyzem az akinek a vér kelet volna nem volt jht.

de erre inkább már nem reagálok.


pontos ismeretet pedig ne hallomásokból szerezz kérlek!.


ezt tetem és nekem elég is volt.

mint embert tisztelek és becsüllek titeket,és ez így is marad.


Az ismeret felfuvalkodottá tesz, a szeretet ellenben épít.

Tehát a Biblia azt tanítja, hogy minél butább valaki, vagy minél kevesebb a pontos ismerete valakinek, mint az előttem szólónak, annál jobb?!.


nem érteted,

Az ismeret felfuvalkodottá tesz.

azt hiszik ők tudják az igazságot,kik nem értenek velük egyet azok tévednek.

csak az övék lehet az igaz,hisz ezt tanították nekik.

tudni akarod az igazságot? azt csak itt találod,hisz mi vagyunk maga az igazság.

de mi van ha tévednek és pont a hazugságot vagy csak a fél igazságot tudják?.

ezért tesz felfuvalkodottá.


a szeretet ellenben épít. a szeretet az igazi igazság,mely ősze kovácsol és csak nő és növekszik.

Jézus is egyelő a szeretettel.és nézd mit hozott ősze.

a szeretet nem a buta tudatlanságról szól,pont hogy a szeretet maga a tudás.


van is egy olyan mondás hogy a szeretet le győzhetetlen.


bár te pszichológus vagy,tehát értened kelet volna.és már is itt egy pld.



a pszichológus azt hiszi mindent tud, és hogy őt nem verhetik át.

pedig ha tudnád hogy hányan átverik őket.

és ehhez csak egy kis színészi tehetség kel.


nem minden szikla valódi és törhetetlen.

van olyan is mely csak délibáb.

honnan tudjuk melyik az és melyik nem az?

ha már megérintettük és bizonyságot kaptunk róla,hogy melyik melyik.


pszichológus vagy ezt értened kel,ha nem is a hivatásod miatt,akkor a hitet miatt.

2015. júl. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!