Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, hogy változtatta...

Jehova Tanúi, hogy változtatta meg az életeteket Krisztus, és milyen tapasztalatotok van a vele levő közösségről?

Figyelt kérdés
Ne a Bibliát vagy az Őrtornyot idézgessétek, hanem saját tapasztalatokat, saját hitvallást szeretnék olvasni tőletek a Jézus Krisztussal való közösségetekről.

2015. júl. 11. 14:15
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:

Kedves 30-s válaszoló ,


Én ugyanezt kívánom neked és pont ezekkel a szavakkal. Az élő Isten áldjon

2015. júl. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:

12 Aki felmagasztalja magát, megaláztatik, és aki megalázza magát, felmagasztaltatik.

máté23:12


eszembe nem jutna olyat leírni, hogy megtaláltam az igaz vallást, vagy az igaz Istent...


14 Nem azért írom ezeket, hogy megszégyenítselek benneteket, hanem hogy intselek mint szeretett gyermekeimet. 15 Mert bár lehet nektek tízezer nevelőtök is Krisztusban, atyátok bizonyosan nincsen sok;

2015. júl. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
mert én Krisztus Jézusban atyátok lettem a jó hír által.
2015. júl. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
0%

"23%-os: kell, de kicsit el vannak tolódva az arányok, tudod? ti állandóan Jehováról beszéltek, néha Jézusról. fordítva kellene..."


Tehát akkor most már mégiscsak kell Istenről is beszélni? Ezt nem így mondtad az idézett kérdés elején! Most már csak az arányok a problémád. :-) Pedig ha összeszámolnánk, hogy egy évben, vagy akárcsak egy hónapban is mennyiszer kerül szóba Jézus, akkor ez az állításod sem állna meg. De ettől sokkal fontosabbak azok a bibliai válaszok, melyek pontosan megválaszolják azokat a kérdéseket, hogy KI JÉZUS és MI ENNEK A JELENTŐSÉGE számunkra? Miért? Mert Jézus is ezt nevezte meg legfőbb feltételnek a János 17:3 szerint:


"Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Most anélkül módosítottad az álláspontod, hogy elismerted volna a tévedésed. Ezt is annak a hatására, hogy ezt erőltettem már egy ideje és konkrétan mutattam meg az érvelésed egyoldalúságát. Vagy csak úgy vaktában, komolyabb meggondolás nélkül szoktál dobálózni a szavakkal? Gyakran ezt tapasztaljuk.

2015. júl. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:

ezenkívűl kéretik pált a kisterembe hívatni, ugyanis szerinte egészen más kell ahhoz, hogy Isten elfogadjon:


Mert ha nyilvánosan hirdeted azt a ’saját szádban levő szót’, hogy Jézus Úr, és szívedben hitet gyakorolsz abban, hogy az Isten feltámasztotta őt a halottak közül, megmentésben részesülsz.

róma 9:9


megfigyelted: Jézust kell hírdetni, nem Jehovát. Jézus az úr. nem Jehova. Ő támasztotta fel, igen, ezt kell hinned a szívedben. de nyílvánosan Jézust kell hírdetni. ez Jehova akarata. Most ezt kéri, mert a saját nevét Ő fogja tisztára mosni.

2015. júl. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:

ja, persze, köss bele, amibe tudsz, ügyes vagy, egyes.

mármint zrtségből ötös, félre ne érts. szeretet alázat, kedvesség jóság szelídség, ilyenekre gondoltam....

2015. júl. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
0%

"eszembe nem jutna olyat leírni, hogy megtaláltam az igaz vallást, vagy az igaz Istent..."


MIÉRT IS? Mi ez az ÁLSZENTSÉG nálad?! Miért is lenne "felmagasztalás" az, ha a bibliai példákkal összhangban hisszük és valljuk, hogy Isten ki nem érdemelt kedvességéből megismertük a jelenleg fellelhető igazságokat és azt hirdetjük?

2015. júl. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
-az agresszív kisgyerek sétál az állatkertben az anyjával a zsiráfok előtt.Az agresszív kisgyerek kérdezi -miiiii eeeeezzzzz annyu- nyúúúúl?Nem kisfiam ,ez zsiráf!!! Jó nagy nyúúúúúúl anyuuu!
2015. júl. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:

A 35-ben megint kiragadsz és egyoldalúan értelmezel Páltól egy gondolatot. Pál és minden más ihletett Bibliaíró sem csak Jézusról tanúskodott, mint ahogy még abban a versben is benne van, melyet a Róma 10:9-ből idéztél (tehát nem 9:9). Egyszerűen nem értem, hogy lehetsz ilyen szélsőségesen egyoldalú, főleg úgy, hogy már lelepleztem a hibádat ez ügyben is.


(János 6:45) "Meg van írva a Prófétákban: »És mindannyian Jehovától tanítottak lesznek.« Mindenki, aki az Atyától hallott és tanult, hozzám jön."


Meg amit már a másik kérdésben legelőször idéztem a sok közül:


(Jelenések 1:9) "Én, János, testvéretek és részestársatok a nyomorúságban, a királyságban és a kitartásban Jézussal közösségben, a Pátmosznak nevezett szigetre kerültem, mert az Istenről beszéltem és Jézus mellett tanúskodtam."


Jánosnak sem hiszel? Pedig ő ihletés alatt ugye tudta, hogy mit mond?


Pál a rómaiaknak írt levelében kiemelte, hogy a keresztények kötelesek Istent dicsőíteni azáltal, hogy megosztják másokkal a hitüket. Ennek a levélnek az egyik fő mondanivalója az, hogy csak azok részesülhetnek megmentésben, akik hitet gyakorolnak Jézus Krisztusban. A 10. fejezetben Pál rámutatott, hogy izraelita kortársai még mindig a Mózesi Törvény betartásával próbáltak igazságos állapotba kerülni, pedig Krisztus „a Törvény vége” volt. Ezért Pál így ír: „ha nyilvánosan hirdeted azt a ’saját szádban levő szót’, hogy Jézus Úr, és szívedben hitet gyakorolsz abban, hogy az Isten feltámasztotta őt a halottak közül, megmentésben részesülsz.” Akkortól „nincs különbség zsidó és görög között, mert ugyanaz az Úr van mindenek fölött, aki gazdagon ad mindazoknak, akik segítségül hívják őt. Mert »mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni«” (Róma 10:4, 9–13).

2015. júl. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
szóval: az újszövetségben nem szerepel a Jehova név. kérlek, nézz utánna a SAJÁT BIBLIÁDBAN. az isteni név magyarázatánál az utosó bekezdésben a zrt elismeri, hogy BETETTÜK a Jehova nevet. nem visszaálították, hanem BETETTÉK. ÉRTED A KÜLÖNBSÉGET? az angol revideált uvf elmagyarázza hogyan: a görögöt nem angolra fordították, hanem héberre. így a küriosz szót úrnak tudták fordítani, adonájnak. ÉS EZT FORDÍTOTTÁK ANGOLRA. érted-e? miért kellett a kitérő? a beiktatott héberre fordítás? szerintem érted, csak nem akarod elhinni...
2015. júl. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!