Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szentmise alatt tiszteletlensé...

Szentmise alatt tiszteletlenség ha nem éneklek, meg csinálom a többiekkel a dolgokat, hanem csak ülök és hallgatom?

Figyelt kérdés
2015. júl. 17. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem :D ha régóta játsz azt fogják gondolni csak zavarban vagy, ha csak rövid ideje, akkor azt, hogy nem vagy katolikus, de érdekel :)
2015. júl. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem furcsa egy kicsit. Miért nem állsz fel legalább akkor, amikor mindenki feláll?

Az éneklést értem, az én fiaim sem énekelnek, mert hamisan, de annál hallhatóbban tennék azt.

2015. júl. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, elnézést :) Felállni felállok amikor kell, csak maga az éneklés az amit nem szoktam.
2015. júl. 17. 16:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

Ezzel szerintem nincs gond. Nem mindenki tud vagy mer énekelni.

2015. júl. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Alapesetben az emberek fele szerintem nem szokott vagy max tátog, mondjuk párévente ha egyszer vagyok ha esküvő van vagy ilyesmi, de eddig mindig ezt vettem észre.
2015. júl. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Hát énekelni azért illene, ha esetleg nincs jó hangod, akkor is. Az állandó részeket (Uram irgalmazz, Isten báránya stb.) úgyis tudod fejből, mivel minden misén ugyanaz, a többi énekhez pedig ott az énekeskönyv, s az ének számait általában kiteszik egy táblára, így könnyen megkeresheted őket.

Bár sok helyen nem énekelnek csak az idősek, te mégse kövesd ezt a csúnya, fásult és passzív magatartást, hiszen te fogod magad jobban érezni attól, ha énekelsz. :)

2015. júl. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
80%
Egyáltalán nem baj,már az is jó dolog,hogy eljársz :)
2015. júl. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!