Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vagyok megkeresztelve,...

Rockcsempész kérdése:

Nem vagyok megkeresztelve, szüleim nem hisznek a keresztény vallásban, de én igen és kereszténynek tartom magam, akkor valójában keresztény vagyok, vagy csak az lehet keresztény aki meg van keresztelve?

Figyelt kérdés
2015. júl. 17. 15:15
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Jártam 6 éven keresztül hittanra is...
2015. júl. 17. 15:16
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
Te max vallásos lehetsz, keresztény az, aki meg van keresztelve.
2015. júl. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Te magad is megkeresztelkedhetsz. Keress a rokonaid között olyant, aki a keresztszülőd lenne.
2015. júl. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
16%
Szerinted ha lelocsolnak vizzel keresztény leszel?
2015. júl. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%
Tök mindegy, a szüleid miben hisznek, rólad van szól. Az a keresztény, aki annak tartja magát. Rengetegen meg vannak keresztelve, anno a népszámlálásnál mégsem vallották magukat kereszténynek. Fordítva is ugyanígy működik. De nyilván ha komolyan hiszel a keresztény Istenben, akkor úgyis meg szeretnél majd keresztelkedni.
2015. júl. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Azt nem hiszem... Szóval akkor csak vallásos vagyok és nem lehetek keresztény ? Vagyis nem mondhatom annak magamat, csak vallásosnak...
2015. júl. 17. 15:41
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Igen majd mindenféle képpen szeretnék megkeresztelkedni, mert én csak templomban fogok házasdoni, szépen hagyományosan ahogyan azt kell.

2015. júl. 17. 15:43
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

mondhatod magad annak, de mindenképpen kereszteljkedj meg


mikor én keresztény lettem engem csesztetett a család ,hogy "jajj nem attól van jó keresztény, hogy sokszor olvasod a bibliát/megkeresztelkedsz/gyakran jársz templomba/pénzt adsz másoknak/eljársz ingyen segíteni az öregeknek" stb


és ha egyenként kivesszük hát tényleg, aki meg van keresztelve még nem biztos, hogy jó keresztény, aki gyakran elmegy templomba még lehet alja ember, stb stb, de valahol mégis ilyen dolgok(is) kellenek hozzá


a kereszténység nem (csak) azt jeletni, hogy "elhinni" h pl van Isten hanem hinni és megélni az eszméket

2015. júl. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező!


Ha hiszel Istenben, akkor térdelj le mikor visszavonulsz a szobádba és mondd el ezt neki imában. Nyugodtan.

Majd add át neki az életedet, ugyanis EZ a kereszténység, ha befogadod, de szó szerint.

Kérhetsz Istentől támogatást, segítséget, hogy lehessen hitéleted és megtalálhasd azt a közösséget, gyülekezetet, amit ő szán neked és ahol akár be is merítkezhetsz (számomra ez a keresztség, de erről megoszlanak a vélemények).

De a legfontosabb az, hogy átadd magad neki, megbánd bűneid, ugyanis bűnbánat nélkül nincs semmim, csak felszínes vallásosság. Isten senkit nem utasít el és szeret téged is. :)

2015. júl. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
36%

Ebből lehet nagyon jó, Pocki. A formai dolgokat majd megteszed, sokan teszik felnőtten, éretten.

Keresztény az, aki hiszi, hogy Jézus Krisztus teljesen ember és teljesen Isten. És jó keresztény az, aki követi Krisztust. Ehhez elmélyedni az Újszövetségben és kivált a János evangéliumban kell a gyakorlati követéshez jó segítség: KEMPIS TAMÁS: Krisztus követése

[link]

Ehhez a nehéz és szép szellemi úthoz adjon nekünk erőt az Isten!

2015. júl. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!