Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, de most őszintén...

Keresztények, de most őszintén! Létezik nagyobb eretnekség annál mint azt vallani, hogy Jézus Krisztus a mélység angyala?

Figyelt kérdés

Megelékszem a szimpla "Igen" vagy "Nem" válaszokkal. De ha valaki ki szeretné fejteni egy kicsit bővebben gondolatait , az persze megteheti.

Számomra nem létezik ennél nagyobb eretnekség!

Hogy a Megváltónkra azt mondja valaki, hogy Ő a mélység angyala, a sötétség ura,a pusztító!!?

Nem!! Mikor erről olvastam nem hittem a szememnek!

Felálltam a géptől ki mentem vizet inni, megmostam az arcomat vissza ültem a gép elé és újra elolvastam.

Úgyhogy nem a meleg volt az oka, mert ugyan azt olvastam mint 10 percel azelőtt.



2015. júl. 21. 15:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
ó, elnézést kérek, kérdező. én egy lentebbi kérdésre gondoltam. elnézést, én hibáztam. meg tudsz bocsájtani? mint látod, hasonló véleményen vagyunk ebbena kérdésben. elnézést mégegyszer.
2015. júl. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Semmi gond 11-es :))abszolut semmi gond!! :)

Te nézd el nekem, hogy nem adtam linket és így persze, hogy fórumozás közben akadhatnak félre értések.

Igen látom már, hogy egy oldalon állunk testvér.


Az Úr áldjon!

2015. júl. 21. 17:03
 13/23 anonim ***** válasza:
köszönöm a megbocsájtást is, és a jókívánságokat is. igen, egy oldalon állunk, miként a tanúk is, hisz ők is hiszik Jézust, utasításra teszik, hogy abbadonként is szólítják. nagyobb a bűne annak, aki félrevezeti őket.
2015. júl. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Roland G. ***** válasza:
A válasz nem!Nincs nagyobb eretnekség,sőt ez istenkáromlás!
2015. júl. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Igen, annak nagyobb a bűne mert félre vezeti őket.

Az önjelölt prófétáktól egyszer majd számon kérik ezeket.

2015. júl. 21. 17:40
 16/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm Roland a kiegészítést! :)

Igen ez Istenkáromlás a javából.

2015. júl. 21. 17:42
 17/23 anonim ***** válasza:
A jehovista makacsság az igazság ellen pont olyan, mint egy alkoholista, aki nem ismeri be, hogy alkoholista és igen csak rosszat tesz. Nem?
2015. júl. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
10%
Tényleg az. Jézus a sötétség ura, a legnagyobb pusztító.
2015. júl. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Jézust tudom, szerintem földi életében is jófej volt :)

De hogy mi a pcsa az a mélység angyala, azt nem tudom :D

Nem kell rajta felháborodni, vannak olyan debil emberkék, akik úgy gondolják, hogy feláldozza értünk magát, akkor az pusztító :D hát persze, vannak értelmes vallások :D

(Nem vagyok konkrétan keresztény, csupán elképzelhetőnek tartom, hogy létezik egy felsőbb hatalom, akinek néha nem értjük a humorát, viszont szeret minket, és létezett a földön 2000 évvel ezelőtt egy mulatt emberke, aki meghalt a mi szennyesünk miatt. Ja, és mindkettőt bírom :) )

2015. júl. 29. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Molnár Sándorné ***** válasza:

T. Kérdező!

Nincs itt semmilyen félreértés. A Jelenések 9:l vers ezt irja: "És megfujta tromitáját az ötödik angyal. És láttam egy csillagot, mely az égből a földre hullott, és neki adták a mélység verének kulcsát."

Ez a csillag különbözik a Jelenések 8:1O-ben szereplő csillagtól, melyet János látott lehullani. János lát egy csillagot, mely az égből hullott", és amelynek ezuttal a földre vonatkozó megbizatása van. Vajon egy szellemszemélyről, vagy egy hus-vér lényről van itt szó? A Jelenések könyve később ugy irja le azt, akinél a 'mélység vermének kulcsa' van, mint aki a Sátánt a "mélységbe veti". Jelenések 2O:1-3.Tehát hatalmas szellemszemélynek kell lennie. A Jelenések 9:ll-ben János elmondja nekünk a sáskákról, hogy "egy király van felettük, a mélység angyala". Mindkét versnek ugyanarra a személyre kell vonatkoznia, mivel logikus, hogy a mélység kulcsát tartó angyal azonos a mélység angyalával. És a csillagnak Jehova kinevezett Királyát kell jelképeznie, mivel a felkent keresztények csak egyetlen angyali Királyt ismernek el, Jézus Krisztust.

Azt tudjuk, hogy miutan Jézus a feltámadása után visszament a mennybe, Istentől nagyobb hatalmat kapott, mint amilyent a földrejövetele előtt viselt. Isten Királlyá és Főpappá tette Őt, és neki adta azt a jogot, hogy az itéletet végrehajtsa Sátánon és démonain, valamint az istentelen emberiség felett.

Tehát egyedül Jézus itélkezhet Sátán felett, és Ő is hajtja végre az itéletet. Tehát mindebből világos, hogy a "mélység angyala - mivel nála van a mélység kulcsa - azonos Jézus Krisztussal.

Az, hogy Ő a "mélység angyala", az nem azt jelenti, hogy Ő gonosz lenne. Azt jelenti, hogy Őrá van bizva hogy Sátánt oda vesse, és ezt végre is fogja hajtani.

Csak ennyi köze van a "mélységhez". Remélem igy már érthető lesz? Üdvözlettel: Judit!

2015. aug. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!