Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A családnak mekkora szerepe...

A családnak mekkora szerepe van keresztény értékek átadásában?

Figyelt kérdés
Milyen módon adhatóak át ezek?
2015. júl. 23. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Normális körülmények között a család szerepe elsődleges a keresztény értékek átadásában.

Ennek számos módja van. Talán a leghatékonyabb, ha a család keresztény értékrend szerint él, így a gyermekek ebbe "nőnek bele", ez lesz számukra a normális életforma.

2015. júl. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagy.

Már csak az a kérdés, az átadandó értékek keresztényiek-e, vagy emberiek. A kettő között ugyanis az a különbség, hogy a keresztényi értékek egy része közönségesen emberi érték, kisebb része a normális, sőt jó emberi közösségekben nem szükséges, de a vallási közösségekben igen. Viszont nincs olyan emberi érték, amely nem tartozik a keresztényi értékrendhez (talán a tudomány egy részét kivéve).

2015. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
jó esetben ha a gyerek nem is lesz keresztény alapvetően "jobb ember" lesz, de gyakrana dolog kontraproduktív, pl lekészek gyerekit az iskolában si többet nyúzza a tanár, mert neki "jól kéne viselkedni" pedig csak olyan mint a többi egészéges gyerek, egy idő után elege lessz és már csak azért is alapon elzüllik
2015. júl. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
12%
Semmi ha normálisan neveled a gyereked és elmondod neki a világot egészében majd ö fog választani hogy akar e egyáltalán keresztény lenni lehet nem fog hinni semmibe lehet budhista lesz lehet mormon. Majd ö el dönti neked az a feladatod hogy megmutass minden lehetőséget amit a világ nyújt és max el mondod neki hogy te mit gondolsz róla.
2015. júl. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Óriási szerepe van. A család sejt -sejtekből épül fel a társadalom, ahol élni-halni, dolgozni kell. Mintaadással adhatók át, a szöveges prédikációk nem otthonra valók.
2015. júl. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én olyan családban nőttem fel, ahol ateistákkal voltam körülvéve. Isten nevét max. káromkodásban hallottam... :/


Engem mégis nagyon mélyen érdekelt/érdekel a vallás, a keresztényi érték, istenhit.


Végül felnőttként 20+ évesen megkeresztelkedtem.

Amikor ezt közöltem a családtagokkal, hát 3. vh tört ki otthon.


Azóta valamennyire nyugodtak a kedélyek, de amint hibázok, a vallással cikiznek, gúnyolódnak.


Tehát elmondhatom, hogy a családom értékrendje ellenére lettem keresztény. :)

2015. júl. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó: én is ilyen helyzetben vagyok mint te csak én 18 évesen keresztelkedtem és előtte sokáig "kőateista" voltam
2015. júl. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Isten a szülőkt bízta meg azzal, hogy tanítsa a gyermeket az isteni alapelvekre.

Csak egy idézetet küldenék erről, persze sokkal több van:

Efézus 6:1-4

"Gyermekek, engedelmeskedjetek szüleiteknek az Úrral egységben+, mert ez igazságos: „Tiszteld apádat és anyádat”, ami az első parancs ígérettel: „hogy jól legyen dolgod, és hosszú ideig megmaradj a földön.” És ti apák, ne ingereljétek föl gyermekeiteket, hanem továbbra is Jehova fegyelmezésében és az ő gondolkodásának zsinórmértéke szerint neveljétek őket."

2015. júl. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!