Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel a pokol létezésében?

Hiszel a pokol létezésében?

Figyelt kérdés

Nagyon megköszönném ha meg tudnátok indokolni, hogy ha igen, miért igen, ha nem, akkor miért nem.

És még egy kérésem lenne.

Ha nem titok akkor a vallási felekezetet is szeretném ha leírnátok ahova tartoztok.

Remélem nem kérek túl sokat és előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2015. júl. 24. 20:30
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm Roland G!


Egyébként, hogy én se vonjam ki magam a válasz alol,Reformátusként én is hiszek benne.

Persze tiszteletben tartom mindenkinek a hitét.

2015. júl. 24. 22:20
 12/35 anonim ***** válasza:
38%
Igen, ott van lent a föld alatt és ha lefúrunk, akkor elérünk az ürdöngökhöz!!!
2015. júl. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hogy a fúrással megoldjuk ezt a rejtéjt,:D de lehet, hogy nem is kell fúrjunk, hogy megtudjuk a választ.:(
2015. júl. 24. 22:55
 14/35 anonim válasza:
Felsz a pokoltol ?
2015. júl. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Nem a pokoltól félek, hanem a bűntől.

A poklot Isten a bukott angyaloknak készítette, nem az embernek, és ehhez nekem nincs beleszólásom.

A bűnt viszont én követem el ami által ugyanolyan "bukott teremtménnyé" válhatok mint azok az angyalok, de ezen változtathatok ha ellent mondok a bűnnek.

A pokoltól nem félni kell, hanem egyszerűen tiszteletben kell tartani.

Tudod mit mondott az Úr Káinnak?

1Móz 4:6-7

És monda az Úr Kainnak: Miért gerjedtél haragra? és miért csüggesztéd le fejedet?

Hiszen, ha jól cselekszel, emelt fővel járhatsz; ha pedig nem jól cselekszel, a bűn az ajtó előtt leselkedik, és reád van vágyódása; de te uralkodjál rajta.


Így lehet tiszteletben tartani a poklot.

2015. júl. 24. 23:40
 16/35 anonim válasza:
Es honnan tudod hogy mi szamit bunnek ? Lehet elkovetsz egy bunt es nemis tudod rolla hogy az tenyleg bun volt igy meg sem tudod banni . En folyton azon gondolkodom hogy mi szamit bunnek es mi nem , soha nem tudom eldonteni .
2015. júl. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Hidd el, hogy ha bűnt követsz el akkor a lelkiismereted megmutatja,hogy hol tévedtél. :)
2015. júl. 24. 23:56
 18/35 anonim válasza:
Oke ez eddig ertheto , de vannak "bunok" ami nem mindenki szamar bun , es lehet Isten szemeben bun a te szemedben pedig nem az .
2015. júl. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

Nem.Mert semmilyen bizonyítható tudományos alapja nincs.Ha létezne,akkor se lenne semmilyen logikus létjogosultsága,mert egy zárt lánc etikátlan megoldása lenne.(Teremtő-előrelátó-majd büntető.)


Egyháztalan ateista.

2015. júl. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Kedves 18-as, például milyen bűnökre gondolsz ami nem mindenki számára az?

Érdekes ez a meglátásod, és érdekel a válasz is. :)

2015. júl. 25. 00:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!