Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel a pokol létezésében?

Hiszel a pokol létezésében?

Figyelt kérdés

Nagyon megköszönném ha meg tudnátok indokolni, hogy ha igen, miért igen, ha nem, akkor miért nem.

És még egy kérésem lenne.

Ha nem titok akkor a vallási felekezetet is szeretném ha leírnátok ahova tartoztok.

Remélem nem kérek túl sokat és előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2015. júl. 24. 20:30
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

19-es nagyon köszönöm a kielégítő választ. :)

Tudom, hogy a hit és a tudomány külön utakon jár, úgyhogy én teljes mértékben megértem hozzáállásod ehhez a kérdéshez.

2015. júl. 25. 00:11
 22/35 anonim válasza:
Nem tudom van amit en nem latok bunnek kozben meg lehet hogy az . Kikapcsolodni akarok elmegyek bulizni egyett iszok jol erzem magam hazajovok es masnak azon gondolkodom hogy evel most Isten szemeben kisebb lettem ? Mert en ugy gondolom hogy ez nem bun , miert lenne az hiszen nem artottam senkinek maximum magamnak , ami szinten talan bun . Bun artani magadnak ? Ezt nem szeretem ebben az egeszben hogy miert nincs megirva hogy mit lehet es mit nem , mi szamit bunnek es mi nem ? Ugy sokkal konyebb lenne betartanam (hogyha betudnam) hogy legyek jobb ember es akkor nem kellene folyton azon agyalnom hogy most mit csinaltam talan kellet volna talan nem . Vegulis lehet ezzel csak en vagyok igy es lehet hogy csak az en fejem nez ugy ki mit a "gyakorikerdesek" hogy tele van kerdesekkel a valaszok meg sehol sincsenek n, neha ugy erzem magam mint aki bekattant anyit agyalok nos de ez mar nem ide tartozik ugyhogy terjunk vissza a temahoz remelem ebbol a katyfaszbol is kitudtad szedni hogy mire gondolok :)
2015. júl. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
72%
Van egy ilyen nevű kocsma meg pizzéria.
2015. júl. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
76%
Jól érezni magunkat pedig nem bűn.
2015. júl. 25. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Van pokol,igen.Az ember negatív gondolatainak és tetteinek a következményeként könnyen lehet,hogy a saját poklában találja magát.Azonban ez nem tart örökké,ha felismeri,hogy mit csinált rosszul,és elfordul tőle végleg(ha van más lehetőség is,akkor jóvá is teszi valamivel)

Az egyházak által hirdetett pokolban nem hiszek.Bevett tömegmanipulációs eszköz,a félelmen keresztül irányítják az embereket.

Isten számára pont,hogy nem a büntetés a lényeg,hanem az,hogy az ember saját maga értse meg,hogy a tettiért ő a felelős.Ha nem figyel,és folyamatosan rossz döntéseket hoz,akkor szenvedni fog.

2015. júl. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Ja,nem tartozom semmilyen valláshoz.Fiatalabb koromban katolikusnak neveltek,de pont elég volt ahhoz,hogy lássam,mi megy a háttérben,és ebből tanuljak.
2015. júl. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Kedves 22-es kikapcsolódni biztos vagyok benne, hogy addig nem bűn amíg nem válik egy megszokássá, vagyis amíg nem csilnálsz ebből egy "bálványt".

Hisz Jézus is elment esküvőre elment ha meghívták vacsorákra stb, de mindig szem előtt tartotta az Atya akaratát.

És nekünk is ezt kell tenni, mert könnyen bűnné válhat az amit mi egy ártalmatlan szorakozásnak vélünk.

Írtad, hogy néha úgy érzed, hogy bűnt követtél el amikor elmentél bulizni. Na látod, itt már a lelkiismereted szólított meg, és ez az amiről a fentiekben is beszéltem.

Te tudod, hogy hol húzod meg a határvonalat egy ilyen buliba.

Viszont az jó jel, hogy elgondolkodtatnak ezek a dolgok mert az a jele, hogy érdekelnek és talán hamarosan megtalálod a választ ezekre a kérdésekre.

Én azt tanácsolom, hogy pakold ki ezeket a dolgokat az Úrnak és nem hiszem, hogy válasz nélkül fog hagyni.

Olvasd a Bibliát és meglátod, hogy általa rá fogsz érezni a helytelen életmódra, vagy a bűnre.

2015. júl. 25. 07:49
 28/35 A kérdező kommentje:
Lucifer én nem ismerem azt a pizzériát, de ha te mondod, hogy van akkor én elhiszem. :)
2015. júl. 25. 07:53
 29/35 A kérdező kommentje:

25-26-os köszönöm a választ! :)

Én megértelek és no komment.

2015. júl. 25. 07:54
 30/35 anonim ***** válasza:
52%

Beszél erről a helyről a Biblia, miért kételkednék benne? Tudom kiknek készült és bizony logikus is a létezése, csak azoknak nem, akik valamilyen hamis tan miatt elvetik a lélek halhatatlanságának a tényét.

Nem hiszem, hogy üstben főzik ott az embert, de hogy képes fájdalmat érezni fizikai sérülés nélkül az már életünkben bebizonyosodik. Azok kerülnek oda, akik a bűneik miatt nem mehetnek Isten szentségébe. Azok, akik bem kérték a megváltást.

Jézus vére olyan, mint egy gyógyszer, képes hatni a bennünk lakó bűnre és képes megtisztítani. Az ember elhiszi az ember által elkészített gyógyszerről, hogy tud gyógyítani, de a saját Teremtőjének ezt a megmentését kineveti, pedig enélkül képtelenség végre odakerülni, ahová Isten eredetileg teremtett.

A bűn felismerése mindig fájdalmas. Fel lehet ismerni a Biblia segítségével és rá tud mutatni Isten is és van választása az embernek: meg akar szabadulni tőle, vagy győz az önzés és úgy él tovább, hogy neki ehhez joga van. Ennél a pontnál el szokott kezdődni a pokol tagadása is és az önvigasz, a saját jó tetteink tételes felsorolása, hogy magunk előtt megpróbáljuk tisztára mosni magunkat.


Jézus nem csak arra "jó", hogy vére által üdvösségre jussunk, hanem arra is, hogy ssegítsen megszabadulni azokból a bűnökből, amik megkötöznek és nem vagyunk miattuk teljes egészében szabadok. Néha nehéz vele járni, mert az önzés, az egoizmus, az erőszak, a testi vágyak erősek tudnak lenni, és még nem találkoztam olyan bűnnel, aminek jó lett volna a vége. De nekünk van szabadítónk, aki velünk van már életünkben is.

Régebben én sem értettem a pokol létjogosultságát, csak azóta, hogy megkérdeztem Istent, ő pedig megadta a választ.

Baptista

2015. júl. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!