Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a hetednapi...

Mi a véleményetek a hetednapi adventistákról?

Figyelt kérdés
Milyen embernek tartjátok őket, és egyetértetek-e a tanításaikkal?

2015. júl. 27. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Azok a mormonok, ugye?
2015. júl. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem. A mormonok egy másik vallás.
2015. júl. 27. 13:01
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Nem értek velük egyet. Se a szombat nap rajongásukat nézve, vagy a próféta nőjük állítólagos igazságait. Tagadják a poklot, tagadják a lélek halhatatlanságát és magukat kiválasztottnak, maradéknak tarják, akik betartják Isten utasításait.
2015. júl. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Biztos van köztük olyan, aki őszintén keresi Istent, így nem ítélkezem, viszont az eddig általam megismert tanításukkal nem értek egyet.
2015. júl. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szerintem az eszkatológiájukkal önmagában nincsen gond ami a pokol és a lélek halhatatlanságának a tagadását illeti. Olvastam, hogy vannak olyan tudósok, akik szerint az ősi zsidók nem hittek a halhatatlan lélekben.

A szombattal kapcsolatos rajongásuk azonban valóban zavaró, ugyanígy az Ellen White prófétanőről szóló nézetük is. Bár itt a fórumon láttam már, amikor egy adventista semmibe vette White tanításait, és elintézte annyival, hogy "White nem volt tévedhetetlen" Kicsit azért LOL ez, mert a prófétának, ha Isten dolgairól beszél, bizony tévedhetetlennek kell lennie. Dehát ő tudja végülis.

2015. júl. 27. 14:04
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
Tudod, ha a szellemünk nem lenne halhatatlan, akkor az állatok szintjén lennénk és nem lennénk annyira értékesek Istennek, hogy emberré lett és meghalt HELYETTÜNK.
2015. júl. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem értem mi köze ennek az állatokhoz, miért lennénk az állatok szintjén? Te komolyan veszed, hogy az különböztet meg minket az állatoktól, hogy a lélek halhatatlan-e vagy sem? és mi köze ennek ahhoz, hogy értékesek vagyunk-e Istennek? LOL ez nagyon. :D


Gyerekkorba hittem a lélek halhatatlanságában meg a pokolban, ma már nem, semmilyen bizonyítékot nem látok rá. Még olyan teológusok is nyilatkoztak ellene, akiknek az egyházuk pedig alapból elfogadja. De ha te hiszel a lélek halhatatlanságában meg a pokolban, az a te dolgod, csak most ne menjünk bele ebbe oké? ? :-) Ez a topik nem erről szól.


Ha ezt akarod kivesézni, akkor nyiss egy külön topikot, és ott majd ütköztetjük az érveinket. De ne itt. Köszi.

2015. júl. 27. 16:12
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem, kérdezd meg erről Istent imában és ő választ fog rá adni! Olvasd a Bibliát hittel és imádkozva,ne értsd bele amiket eddig hallottál,ne csak egy ige verset olvass hanem az egész fejezetet,az akkori szokásokat kultúrát is vedd figyelembe és a Szentlélek elvezet minden igazságra.

Ismerkedj meg az Adventistákkal,tanaikkal és hasonlítsd össze azzal amit a Bibliában olvastál. És így nem kell mások véleményeit követned,hanem a saját tapasztalatodat, és Istent.

2015. júl. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%

Szia!


Ha már idéztél, akkor én is megszólalok. Először is az E.G. White-tal kapcsolatos kommentedre reagálok.


Nyilván, amikor E.G. White az Istentől kapott üzenetet tolmácsolta, abban nem tévedhetett, de amikor saját kútfőből írt, akkor elkövethetett hibákat. Talán nem véletlen, hogy könyveit saját maga korrigálta, javította.


A kérdésedre térve: mi adventisták igen sokszínűek vagyunk, mentalitásunkból, gondolkodásmódunkból temperamentumbeli különbségeinkből adódóan. Nyilván ahány adventistával találkozol annyiféle képed lesz rólunk. Én például egy igen liberális, toleráns típus vagyok, de ismerek sok "kocka" adventistát is...


Egyetlen közös pont vagy köztünk. Elfogadjuk a 28 hitelvet, melyet itt olvashatsz: [link] - Kik az Adventisták menüpont: Hitelvek.


A tanításaink is sokszínűek, így ebben is felfedezhetsz majd különbségeket attól függően kivel beszélgetsz. Ez egy mozgalom nyomán szerveződött egyház, és ez a mozgalmisága megmaradt a mai napig...


Üdv. Péter

2015. júl. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Off, de nem bírom megállni. 6-os válasz elég érdekes, nekem gondolatindító, mert ilyen megközelítésben még nem hallottam ezt. Nem értem, miért kell a 7-es válasszal kigúnyolni... Ez keresztényi magatartás?


On: Adventizmus (üdv, Péter:) ): Gyakorló adventista voltam pár évig. Törvénykező vallás, a hit mellett a mózesi törvény bizonyos pontjainak megtartását is feltételként emlegeti. Nem részletezném, h milyen feltételek...

Milyen pontok? Hát nem a "ne hazudj" részt emelik ki, mert ha azt betartod, az túl jó lenne. Pl. képmutató, kifelé mutogatható dolgokat emelnek ki: Fő dolog: maguk módján szombattartás. Más képmutatás: disznóhústól tartózkodás.


Ha Igékkel kellene jellemeznem őket:

1 Tim

4,1 A Lélek pedig nyilván mondja, hogy az utolsó időben [2 Tim. 3,1. Júd. 1,14.] némelyek elszakadnak a hittől, hitető lelkekre és gonosz lelkek tanításaira figyelmezvén.


4,2 Hazug beszédűeknek képmutatása által, kik meg vannak bélyegezve a saját lelkiismeretökben.


4,3 A kik tiltják a házasságot, sürgetik az eledelektől való tartózkodást, [Kol. 2,16.] melyeket Isten teremtett hálaadással való élvezésre a hívőknek és azoknak, a kik megismerték az igazságot.


4,4 Mert Istennek minden teremtett állata jó, és semmi sem megvetendő, ha hálaadással élnek [Tit. 1,15.] azzal;


4,5 Mert megszenteltetik Istennek ígéje és könyörgés által.


4,6 Ezeket ha eleikbe adod az atyafiaknak, Krisztus Jézusnak jó szolgája leszel, táplálkozván a hitnek és jó tudománynak beszédeivel, a melyet követtél;


Nem jobbak vagy rosszabbak bárkinél, de ugyebár Krisztus számít, mi semmit. Ha elfogadjuk, Jézus él ennünk, ha nem és a törvény alapján akarunk elfogadhatóvá válni Istennél, az bukó.


Galata

3,19 Micsoda tehát a törvény? A bűnök okáért adatott, a míg eljő a Mag, a kinek tétetett az ígéret; rendeltetvén angyalok által, közbenjáró kezében.


3,20 A közbenjáró pedig nem egyé, Isten ellenben egy.


3,21 A törvény tehát az Isten ígéretei ellen van-é? Távol legyen! Mert ha olyan törvény adatott volna, a mely képes megeleveníteni, valóban a törvényből volna az igazság. [Róm. 8,2.3.]


3,22 De az Írás mindent bűn alá rekesztett, hogy az ígéret Jézus Krisztusban való hitből adassék a hívőknek.


3,23 Minekelőtte pedig eljött a hit, törvény alatt őriztettünk, egybezárva az eljövendő hit kinyilatkoztatásáig.


3,24 Ekként a törvény Krisztusra vezérlő mesterünkké lett, hogy hitből igazuljunk meg. [Róm. 10,4.]


3,25 De minekutána eljött a hit, nem vagyunk többé a vezérlő mester alatt.


3,26 Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hit által. [Ján. 1,12.]


3,27 Mert a kik Krisztusba keresztelkedtetek meg, Krisztust öltöztétek fel. [Róm. 6,3.13.14.]


3,28 Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.


3,29 Ha pedig Krisztuséi vagytok, tehát az Ábrahám magva vagytok, és ígéret szerint örökösök.


Galata

4,21 Mondjátok meg nékem, kik a törvény alatt akartok lenni: nem halljátok-é a törvényt?


és a többi Ige...


pl. Galata

5,4 Elszakadtatok Krisztustól, a kik a törvény által akartok megigazulni, a kegyelemből kiestetek.


Galata

2,16 Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által, mi is Krisztus Jézusban hittünk, hogy megigazuljunk a Krisztusban való hitből és nem a törvény cselekedeteiből; Mivel a törvény cselekedeteiből nem igazul meg egy test sem. [Róm. 3,20-28.]


2,17 Ha pedig Krisztusban keresvén a megigazulást, mimagunk is bűnösöknek találtatunk, avagy Krisztus bűnnek szolgája-é? Távol legyen.


2,18 Mert, ha a miket elrontottam, azokat ismét fölépítem, önmagamat teszem bűnössé.


2,19 Mert én a törvény által meghaltam a törvénynek, hogy Istennek éljek. [Róm. 6,11.14.]


2,20 Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem. [Eféz. 5,2.]


2,21 Nem törlöm el az Isten kegyelmét; mert ha a törvény által van az igazság, tehát Krisztus ok nélkül halt meg. [rész 5,4. Róm. 4,14.]

Hogy Rómát és a többit ne is említsem

2015. aug. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!