Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a hetednapi...

Mi a véleményetek a hetednapi adventistákról?

Figyelt kérdés
Milyen embernek tartjátok őket, és egyetértetek-e a tanításaikkal?

2015. júl. 27. 12:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
38%

Sziasztok!


Én pedig gyakorló református voltam 21 éves koromig, ott tértem meg Tahiban egy nyári ifjúsági táborban, Teológiára is készültem, de végül a műszaki pályát választottam. Akkor ismertem meg az Egyetemen az adventistákat és átigazoltam.


Az elmúlt 23 évben sokszor lett volna alkalmam "fikázni" az elhagyott egyházamat, de soha nem jutott eszembe, mert szeretem a reformátusokat, testvéreimnek tekintem őket, még ha nem is értek ott sok mindennel egyet.


Szomorú látni, hogy vannak olyan egyházelhagyók, akik utána "kígyót, békát" mondanak azokra, akiket elhagytak. Olyan ez, mint azok az elváltak, akik gyűlölettel beszélnek az exükről. Soha nem értettem, és nem is fogom megérteni...


Bizonyára vannak szélsőséges adventisták, de nem ez a jellemző...


Üdv. Péter

2015. aug. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
40%

Ezt már sok helyen eljátszottuk. Nem értem miért számít az Igével érvelés "kígyó-békának", meg fikázásnak, de nem lep meg, hisz az adventista lelkész meg sátánistának és Biblia-tagadónak nevezett, mert a White-teológiátokat Igékkel, Ige összefüggésekkel kérdőjeleztem meg. Én nem csak általánosságban fröcsögök, minden kritikámat bőségesen alátámasztottam Igékkel, Ige összefüggésekkel, egész fejezetekkel. Az pedig nem az én hibám, hogy az adventista újszövetségi teológiát nem tudjátok megvédeni az Újszövetséggel, sőt, nem egy esetben ellentmondotok a Bibliának, csak, mert White mást álmodott meg.

Adventista fejjel persze érthető, hisz a "kiválasztott" egyház (nép) kapott újabb "kinyilatkoztatásokat" egy (hamis) prófétán keresztül, de a Ti teológiai bizonyításotokkal logikusabb, ha nem Pálra, hanem White-ra hallgattok.

Nyilván, ha egy tag azért lép ki, mert sok ellentmondást lát a Biblia és az adventista teológia között, akkor valahol normális, ha felhívja erre az érdeklődők figyelmét. Nyilván Te fikázásnak és támadásnak tartod, nem lep meg, meg is értelek, nyilván naiv lennék, ha mást várnék.

2015. aug. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 WED ***** válasza:
100%

Kedves volt adventista,

Ha szerinted nem az adventista egyház tanításai azok amelyek megegyeznek a bibliával akkor kérlek oszd meg velünk melyik lenne az.

2015. aug. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!