Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek tett bizonyosságot a...

Nektek tett bizonyosságot a létezéséről Isten?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan tette, és hogyan befolyásolta az életeteket ezután?
2015. júl. 28. 20:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%
igen, minden alkalommal, amikor megpróbálom visszatartani a lélegzetem, 1 perc környékén rájövök, hogy a Teremtő mindent megadott ahhoz, hogy élhessek. a többi dolgot csak én bonyolítom túl. mikor esténként felnézek a csillagos égboltra, el kell ismernem, hogy kicsit tágabb távlatok vannak, mint az én karom hossza, és ami az orrom előtt van. minden nap...
2015. júl. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A fizika törvényei teljes következetességgel, hibátlanul működnek minden alkalommal. És nem lehet megszegni őket. Ha a világegyetem a véletlen terméke lenne, minden esetleges lenne benne. De ez a mindenütt jelenlevő abszolút következetesség egy tudatos teremtőt feltételez.
2015. júl. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
100%
Ez nem velem történt, hanem anyu mesélte, hogy mesélte neki valaki, hogy az a valaki nem volt hívő, de nagyon szeretett volna az lenni, és egy fülledt nyári este, amikor semmi de semmi kis szellő sem volt, kint volt az udvaron, és imádkozott, hogy ő nagyon szeretne hinni Istenben, adjon neki egy jelet, és hinni fog benne. Nem sokkal azután, hogy az ima elhangzott, meglebbent a szoknyája, de más semmi nem, sem a kiteregetett ruhák, sem egy faág, csak a szoknyája, tehát nem szél volt :) természetesen megtért.
2015. júl. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Ezek eddig nagyon szép válaszok voltak. :-)

Nekem úgy látszik nagyon ateistának kellett lennem ahhoz, hogy mást is tegyen, mert ennyire nem vettem észre hogy a világ tökéletes, csak épp én nem veszem észre. ez egy újabb kérdést szülne bennem ,hogy vajon Isten azoknak tesz "látványos" bizonyságot ,akik amúgy reménytelen esetnek tűnnek? :-D Jó fej, nem? Akik meg hisznek kérdések nélkül, nekik elég az, hogy az univerzum nem véletlenszerű.

2015. júl. 28. 21:06
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát az biztos, hogy az Úrnak van humorérzéke! :-)
2015. júl. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
5# ezt én is mindig állítom :-D
2015. júl. 28. 21:23
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem.

Pedig kértem.

Ez van.

2015. júl. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

nekem igen, először csak kértem hogy adjon valami jelet, ha valóban létezik, tetszett a vallásból sokminden, de ugye ahoz kellene hinni is, törtönt sok apró dolog, mert mindig azt gondoltam hogy csak én magyarázom bele


azóta rengetegszer történt, hogy akár sorozatosan olyan szerencse történik velem aminek az esélye elhanyagolható lenne, az életem pl pont a közelmúltban menekült meg így


megfigyeltem azt is, hogy sokszor a rosz dolgok hosszútávon a javamra válnak, de meglehetősen kézzelfoghatóan, szóval nem csak rámondom, hogy "ami nem öl emg az erősebbé tesz" és meglehetősen profán apró dolgokban is, amikben nem is tudom Isten miért segít, hisz tök mellékesek, pl valami ritka könyvet árul valaki tök olcsón, mert nem tudja a gyűjtőknek az mekkora érték, pont elhalásszák előlem az utolsó pillanatban, de rá két napra ingyen hozzájutok


egyébként csomó korábban szkeptikus embertől hallok hasonlókat, h ahhoz h Isten jelt adjon magáról csak kérni kell, és még a kételkedésre sem haragszik, ha valaki tényleg szkeptikus, de azért nyitott is, és az igazságot keresi nem mondjuk azt h "Isten ha létezel, bizonyítsd azzal, hogy megnyerem a lottót, 10-szer egymás után" akkor Isten válaszolni fog


aki nem hiszi próbálja ki, és bizonyosodjon meg saját tapasztalatából!

2015. júl. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A kételkedésre nem hogy nem haragszik, hanem segít is. :-)
2015. júl. 28. 21:58
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Jézus: Hozd ide a te ujjadat és nézd meg az én kezeimet, és hozd ide a te kezedet, és bocsássad az én oldalamba.

Ne légy hitetlen, hanem hivő!


Tamás: Én Uram és én Istenem!


Jézus: Mivelhogy láttál engem hittél. De boldogok, akik nem látnak és mégis hisznek.


(Részlet János 20-ból)

2015. júl. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!