Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Öljem meg magam?

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyok! 155 kg sajnos nagyon szegények vagyuk. a lábamba csavar van ami összefogja a két csipömet sajnos csaltam az interneten többször xboxot meg 2telefont meg aproságokat! és pártfogoialá tettek! kb 2 hete és meg eztan jönnek a feljelentések nem szeretnek börtönbe menni mitévő legyek! bekakrom fejezni!! és igaz h ha pártofogi alat vagyok akkor nem költözhetünkk el és hogy nem mehetek másik városba

2015. aug. 5. 15:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Semmiképpen sem! Jézus Uram kell Neked! Kérlek, fordulj hozzá őszinte szívvel és bizalommal. Ha szívből hiszel Benne, örök életed ad Neked és könyörögj Istenhez az Ő nevében állhatatosan. A többire meg megtanít, pl. megszabadít a bűntől és a saját erejét adja Neked. Higgy benne. Ha úgy sincs más reménységed, választásod sincs. Imádkozom Érted!


Máté

11,28 Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és [rész 12,20. Jer. 31,25.] én megnyugosztlak titeket.


11,29 Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.


11,30 Mert az én igám gyönyörűséges, és az [Ján. 5,3.] én terhem könnyű.


Ha szívből hiszel Jézusban, mint a testben megjelent Istenben, aki meghalt a bűneidért, harmadnapra feltámad és ült az Atya jobbjára a Mennyben, akkor máris a fiává fogad és örököse leszel. És akkor:


1 Péter

5,7 Minden gondotokat ő reá vessétek, mert néki gondja van reátok. [Zsolt. 37,5. Mát. 6,25. Zsid. 13,5.]


Róma

8,15 Mert nem kaptatok szolgaság lelkét ismét a félelemre, [2 Tim. 1,7.] hanem a fiúságnak Lelkét kaptátok, a ki [Gal. 4,5.6.] által kiáltjuk: Abbá, Atyám!


8,16 Ez a Lélek [Eféz. 1,13.14.] bizonyságot tesz a mi lelkünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk.


8,17 Ha pedig gyermekek, [Tit. 3,7.] örökösök is; örökösei Istennek, örököstársai pedig Krisztusnak; ha ugyan vele együtt szenvedünk, [Jel. 3,21.] hogy vele együtt is dicsőüljünk meg.

2015. aug. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Filippi

4,6 Semmi felől ne aggódjatok, hanem imádságotokban és könyörgéstekben minden alkalommal hálaadással tárjátok fel kívánságaitokat az Isten előtt.


4,7 És az Istennek békessége, mely minden értelmet felül halad, meg fogja őrizni szíveiteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban.

2015. aug. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Mivel a hit vallás rovatba írtál,gondolom hiszel Istenben.

Beláttad már,hogy rosszat tettél?

15 évesen előtted az élet.Bármikor lehet változni és változtatni.

A pártfogó segíteni fog az utadat egyengetni ha hagyod neki.

Folytasd az iskolát!Légy eszednél! Kitartást neked!

2015. aug. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
De pont ezaz a pártfogoi ooyan mint ha felfugesztettet kaptam volna! probaidön vagyok és eztán érkeznek a feljelentések 3 embernek tartozom össz visz 25e ft kéne és senkitöl nem tudok kérni!! senkitöl!!!
2015. aug. 5. 15:57
 5/23 anonim ***** válasza:
21%

Nehogy elhidd ezeket a Jézus Krisztus hülyeségeket..

Szerinted attól jobb lesz ha a semmihez imádkozol?

Hát nem.

Ez semmilyen problémát nem old meg.


Csaltál. Ha ennyi eszed volt, viseld a következményeket. A szüleid büszkék lehetnek rád...

2015. aug. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

de ez attól is függ, mi miatt vagy pártfogói alatt.

ezt a higgy istenben hülyeséhet meg sztem hagyd a frászba, ettől se neked se másnak nem lesz jobb. sztem csak higgy a józan észben és magadban, nézd meg, hogy tudsz kimászni a helyzetedből legkevesebb veszteséggel.

de mik miatt mennek még feljelentések? és mi az előzmény? mert az se mindegy h szabsértések vagy bcs-k ... pl


olyan viszont nincs h nem költözhetsz el alatta, az már neccesebb ha olyat csináltál, akkor netán lebeg a fejed felett egy felfüggesztett, de 15 évesen ezt se hiszem.

2015. aug. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

azt csak kérdezem h igaze h nem költözhetek el vagy iylesmi.. mert ezt olvastam a neten... buncselekmeny szerintem... hat meg 3db feljelentés jöhjet!

eyg 5 ezer ft-t és egy 10e ft és és egy 15e ft kb.....

2015. aug. 5. 16:24
 8/23 anonim ***** válasza:

így van, a felügyelet alatt nem igazán mehetsz el,

a Párt fogó pedig a segítségedre lesz.

Mivel fiatalkorú vagy előfordulhat, hogy a szüleidet fogják megbüntetni, részlet fizetést is lehet kérni, vagy közmunkára ítélik ha nem tudja kifizetni


ha megölöd magad azzal nem segítesz, a szüleidnek okozol bánatot.

tudom ez sovány vigasz, de legyen ez neked egy tanuló pénz, és többé ne tegyél ilyet, ugyan is a Teremtő sehol nem íratta le vagy nem mondta, hogy a szegénység felment a lopás vagy csalás alól.


csatlakozva az előttem szólókhoz, legyen rendszeres az imád, de ne csak akkor amikor neked van szükséged segítségre.

akkor is ha valami jól sikerül mondj hálát, vagy ha nem történik szemmel láthatóan semmi, akkor is mondj hálát az életedért,

s ne felejtsd el, vannak nálad sokkal, de sokkal nehezebb siralmas helyzetben.

2015. aug. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Valami nyomós ok miatt esetleg. De 25 ezer??? Az bakkfitty. Elrendezed, aztán megy minden tovább. Keress valakit, akivel meg tudod beszélni a dolgaidat, mert magadtól rossz következtetésekre jutsz. Kitartás cimbora, lesz ez még sokkal rosszabb is....:)
2015. aug. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
De ha nem fizetem ki akkor nagyon nagy baj lesz! és elvisznek a börtönbe!!!!
2015. aug. 5. 17:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!