Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Üdvözülnek-e az állatok?

Üdvözülnek-e az állatok?

Figyelt kérdés
Nem a személyes véleményetekre vagyok most kíváncsi, hanem arra, amit a különböző keresztény felekezetek hivatalosan tanítanak erről. (Egy-két felekezet tanítását ismerem, de nem mind.)

2015. aug. 7. 16:43
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
62%

Ezek szerint az üdvözülés alanyi jogon jár. Tehát a 80 éves nénikét megerőszakoló sorozatgyilkos majd ugyanúgy ott veri a blattot, mint 70 évet istenfélő alázatban leélő nagymamám.

Szép. De akkor mi a fenének kell nekünk jónak lenni? Miért kell gyónni? Miért kell imádkozni? Miért kell(-ene) követnünk az isteni tanításokat?

2015. aug. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
mert emberi ésszel gondolkozunk, és embereknek igyekszünk megfelelni, ezenkívűl emberi magyarázatokban hiszünk...
2015. aug. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

# Miquel

"Ezek szerint az üdvözülés alanyi jogon jár."


A szabad akarattal rendelkező emberek esetében nem jár alanyi jogon az üdvösség, de nem is írtam ilyent, hogy járna.


Ennek a posztnak az állatok a témája, nem az emberek, ezért ez utóbbit nem részleteztem.


Bocsi, hogy nem mentem bele részletesebben és nem offoltam a saját kérdésemet egy másik témával.

:)))

2015. aug. 8. 20:48
 34/35 anonim ***** válasza:

Sehol nem irja, hogy az állatok beszélni fognak.

Ilyen lehetőséget vagy képességet nem kaptak, és nem is kapnak.

az hogy a Bibliában volt eset hogy az állatok "beszélnek", rájöhetnél, hogy ez nem igaz, mert ahogy nem a kígyó beszélt hanem Sátán, és Bálám szamara mögött is egy angyal állt.

Isten nem fog változtatni az állatok természetén,


Hidd el Én is örülnék ennek, mivel van egy kedves Kutyusom, de bele kell nyugodnod, hogy ez nem lesz megváltoztatva. Ádám idejében a bűnbe esés előtt sem maradtak életben.

2015. aug. 9. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
nyugodj bele... tipikus tanú mentalitás: belenyugodni a szervezet tanításába... az angyal szolgált évekig bálámnak, galambocskám? Én nem azt írtam, hogy az állatok beszélni fognak, hanem azt, hogy Isten előtt nincs lehetetlen.
2015. aug. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!