Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Üdvözülnek-e az állatok?

Üdvözülnek-e az állatok?

Figyelt kérdés
Nem a személyes véleményetekre vagyok most kíváncsi, hanem arra, amit a különböző keresztény felekezetek hivatalosan tanítanak erről. (Egy-két felekezet tanítását ismerem, de nem mind.)

2015. aug. 7. 16:43
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem felekezeti tanítás, hanem a Bibliai.


Isten sehol soha nem ígért örök életet az állatoknak, ahogy az embereknek sem a mennybe jutást, mert a Földre tervezte az emberi életet azért teremtette a földet.


s az hogy némelyek a Teremtő szándéka ellenére gondolkodnak az az Ő dolguk.


Ádám hibáját Jézus javította az utódoknak, ezért az ember a földre fog feltámadni Jézus ezer éves uralma alatt.


Az élet ajándék, és nem büntetés. S ha Isten a bűnöst büntetni akarja, akkor ahhoz életben kellene tartania.

s akkor úgy nézne ki, hogy az életet büntetésre is használhatja.

Ez pedig nem így van.

(Róma 6:23) . . .az ajándék pedig, amelyet az Isten ad, örök élet. . .



az örök élet ajándéka feltételhez van kötve.

az állatok ezt a feltételt nem tudják teljesíteni.

2015. aug. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

# Miquel


Oké, köszi a választ. :) Ment a zöld pacsi!


# szp72


Ez most meglep amit írsz, mármint hogy nincs erre hivatalos válasz, katolikus részről. (Ha jól sejtem katolikus vagy.)


Az állatok üdvössége valóban nem központi kérdése a keresztény teológiá(k)nak, de szerintem azért nem olyan bonyolult a válasz.

A 18. hozzászólásomban megadtam a kulcsszavakat, már csak azt kell összerakni, hogy mivel mikor mi történik :)

2015. aug. 7. 21:40
 23/35 szp72 ***** válasza:
100%

"Ez most meglep amit írsz, mármint hogy nincs erre hivatalos válasz, katolikus részről. (Ha jól sejtem katolikus vagy.)"


Akkor inkább úgy mondom: nincs dogmatikusan is rögzített válasz, nincs biztosan tévedhetetlen tételként kimondott válasz. Legalábbis én nem tudok róla.

2015. aug. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 Ozmium42 ***** válasza:

"Az élet ajándék, és nem büntetés."


Paradoxon. Hogy lehet megjutalmazni valakit, aki nem él, azaz JT tanítása szerint nem létezik? Ez ugyanolyan fordított gondolkodás, mint az, hogy a Föld az ember számára lett teremtve, pedig nem volt ember a Föld előtt.


"Ez nem felekezeti tanítás, hanem a Bibliai."


Hol ír bármit a Biblia állatok életéről és haláláról, Istenhez való viszonyáról?

2015. aug. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

# szp72


Értem, köszi. A többit privátban, mert még várnám az egyéb válaszokat is.

2015. aug. 7. 22:17
 26/35 anonim ***** válasza:

írtam kedves Ozmium-


Az élet feltételekhez van kötve, az állatok nem tudnak ennek megfelelni, vagy engedelmeskedni, mert nem rendelkeznek ezzel a természettel.


Ezért kapta ezt a lehetőséget csak az ember.

2015. aug. 8. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 Ozmium42 ***** válasza:
Érthetetlen.
2015. aug. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

kedves galambocskám.


elmondanám neked, hogy a megmentésünk ki nem érdemelt kedvességen alapszik, azt se te, sem egy 140 órás különleges úttörő, sem egy 25 éve a teljes idejű szolgálatban lévő ingyenélő bételszolga, sem bálám szamara nem tudja kiérdemelni.


egy bibliatanulmányozótól hallottam, hogy ha Isten akarja, az állatok beszélni is tudnak majd. és meg is érvelte: bálám szamarával. tudod-e ezt cáfolni? Isten előtt semmi sem lehetetlen, galambom. fel tudod ezt fogni? minden élő kívánságát kielégíti... szerinted mennyi embernek fog eszébe jutni a kutyusa? szerinted armageddon csatáját egy állat sem fogja túlélni?

vagy te mit értesz üdvözülés alatt?


a menybemenetelt?

2015. aug. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
De kérdező, hol van utalás a Bibliában arra, hogy üdvözülnek az állatok? Légyszi idézd azt az utalást, mert én ezt nem olvastam benne, tényleg nagyon érdekelne, örülnék neki ha valóban így van.
2015. aug. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

# 29

Rendben, nem titokzatoskodom tovább, a társalgás további menetét már úgysem fogja zavarni, ha elárulom a választ :)


A dolog lényege röviden az, hogy az állatok is üdvözülnek, de nem közvetlenül a halálukkor, hanem majd Krisztus második eljövetelekor.


Részletesebben kifejtve:


A növényeknek csak testük van, az állatoknak emellett van pszichéjük (héberül nefes), az embernek pedig e kettő mellett van pneumája is (héberül ruah).


A test és a psziché elenyészik a halállal, a pneuma viszont halhatatlan, ez jut vagy a mennybe, vagy a pokolba.


Ugyanakkor az általános feltámadáskor a testek és a pszichék is feltámadnak, és az emberek esetében újraegyesülnek a pneumájukkal.


Az állatok teste és pszichéje is feltámad, és a növények teste is feltámad.


Az ide vonatkozó igehely a Róm 8,21: "a teremtett világ is felszabadul majd a romlandóság szolgaságából Isten fiai dicsőségének szabadságára."

A régi atyák értelmezésében ez egyértelműen azt jelenti, hogy minden teremtmény feltámad, nem csak az ember.


Mivel az állatoknak nincs szabad akarata, ezért bűnük sem volt, tehát mindegyikük üdvözülni fog.


A feltámadáskor természetesen nem a ma ismert biológiai testek támadnak fel, hanem másfélék. A feltámadott lényeknek nem lesznek biológiai funkcióik, ezért nem lesz sem ragadozás, sem növényevés, sem kórokozás.

2015. aug. 8. 19:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!