Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék az Ortodox vallásra...

Szeretnék az Ortodox vallásra áttérni? Hogyan?

Figyelt kérdés
Római Katolikus vagyok.

2015. aug. 13. 17:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Keresd fel a legközelebb ortodox gyülekezetet, és beszélj a lelkipásztorral...
2015. aug. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Elmesz e legkozelebbi ortodox templomba es beszelsz a pappal...vigyaz vannak gorog katolikusok azok bizanci ritusu katolikusok...

Egyebkent mi gyozott meg az ortodoxia mellet?

Mert en is ezen tepelodok:

Ortodoxia mellet: ket szin allati aldozas, a Szentlelek az Atyatol szarmazik Jezus szavai szerint mely fellelheto a bibliaban...

Ellen: A papa mint egyhaz fonok elvetese (pedig Peter kapta a kulcsokat ami az Izaias szerinti oszovetsegi tortenetet parhuzamba alitva Petert tenne a fo miniszternetk.,..

Peter vol tehat aki a menyorszag kulcsait kapta tehat fominiszteri posztot ugy ahogy Izaias eseteben a fominisztert szinten igy neveztek ki)

- A purgatoriaum elvetese: Pedig Iasten korul szerafok azaz egok vannak akiknek Isten tuze nem tudta megegetni munkajukat akinek megeget az kart vallot o megmenekult de munkaja odalett...azaz nem lehetett szeraf....tudom kicsit nyakatekert mentsegemre szolgaljon hpogy meg csak most boncolgatom az ervet de latok benne eros logikat...


Legjobban a gorog katolikusokat latom kozel igaz ok is elfogadjak a fililogue betoldast....

De nincs colibatus es nincs egy szin alatti aldozas

A tiz parancsolat is rendben van.


Szoval meg vivodom mert az a szakadas ami a nacionalizmus menten tapasztalhato es az a soviniszta szemlelet egyes ortodox egyhazakben ami uralkodik nem Krisztus szeretetere val...

2015. aug. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

@ 2


Van arra magyarázata az ortodox teológiának, hogy a római pápa egyházfősége miért nem vezethető le a Mt 16,18 igehelyből:


[link]

2015. aug. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

vigyázz a görögkatolikusokkal igen, ők csak más szertartásokat tartó római katolikusok, és a római egyház egyre inkáb igyekszik elnyomni őket, még ezt a kis másságot sem tűri el


egyébként én is épp "tanulok orthodoxnak" most hivatalosan még református vagyok


merre laksz?

2015. aug. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
pápaság intézményéhez még hozzá tartozik, hogy a pápa nagyon de nagyon sokáig nem élvezett primátust, tehát sem a teologiai sem a történelmi oldalról nem alátámaszthatható
2015. aug. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Miskolcon lakom.

Egyébként azért szeretnék áttérni,mert sokkal szimpatikusabb (maga az egész vallás) mint a római katolikus. :)

2015. aug. 13. 23:52
 7/12 anonim ***** válasza:

nagyon helyesen teszed, szerintem a történelmi egyházak közül a legkevésbé helyesen a katolikus egyház gondolkozik


senki ne vegye magára, a legjobb barátaim között is van több katolikus


az orthodoxia hátránya, hogy nincs önálló magyar patriarchátus, ezért nem csak egy vallási hanem egy kicsit nemzetiségi közösségbe is belépsz majd, pl a szertartások részben más nyelven folynak majd


érdekes érzés nekem is mikor valaki megkérdi ,hogy "tudsz görögül nem?" azzal a természeteséggel mintha pl az angolra kérdeznének :D



esetleg keress meg egy görögkatolikus közösséget is, nézz meg pár szertartást, nekem nagyon tetszik benne, hogy ott mindenki énekel végig, orthodoxoknál ez sajnos már nem így van


viszont ne válaszd a görögkatolikusságot, mert azzal csak egy illúziót veszel, a görögkatolikusság egy más szertartású római katolikusság, és ezt a rómaiak imádják is éreztetni, nálunk pl minden évben az ökumenikus héten kiveri a balhét a római pap, hogy a görögkatolikusoknak miért van nap, holott azok is csak katolikusok :/


szeretik azt mondani, hogy egy híd az orthodoxia és a katolicizmus között, pedig nem az valójában csúfos bizonyítéka annak mit tesz a pápaság azzal aki betér a zászklója alá, az nem híd és nem újraegyesítés, hogy valakinek megengedik ,hogy bizonyos szokásokat megtart ha amúgy teljesen katolikus lesz

2015. aug. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok.Saj nos nem tudok egyeterteni a papai primatus elvetesevel mivelmint irtam az Izaias profeta altal irt reszben szo van arrol hogy a miniszter ki David hazabol valo volt, kapja meg az orszag kulcsait ezzel jelezve a kiraly hogy ki is a fominiszter...

Azaz Jezus az egyhaz feje de a halandok kozul a romai papanak adatot meg a menyorszag kulcsai...igy nyitvan meg a menyorszagot Jezus.

Namarmost az sem elhanyagolhato hogy ennek a hagyomanyban is jelen levo bizonyitekai vannak peldaul Szent Ambrus es Aranyszaju Szent Janos.....

Valamint a hagyomany szerint Peter Romaban halt meg azaz hogy is irjam csak...ott "mondott le" mint puspok mert ugye antiokiabol tavozva uj puspokot neveztek ki helyebe de Romaban sehol sincs erre bizonyitek viszont arra van hogy ott halt meg (ertem most a hagyomanyt...)

A tisztitotusben pedig tenyleg van logika hisz az iras is mondja vigyaz mindenkivel rendezd tartozasod mert ha nem es az a kiraly ele cital a kiraly bortonbe vet ugy hogy onnan akkor kerulsz csak ki miutan minden aodsagod torleszted....

Persze azert van egy bokkeno mert ha mindenert fizetnunk kell akkor miert is halt meg Jezus???

De a szerafok akik Isten mellet vannak valamint az a teny hogy a szentek tuz altal tisztulnak megiscsak valamilyen tisztitotuz megletet jelzik....


Az ortodoxiaban pedig a nacionalizmus es ami meg roszabb a sovinizmus az egyik elretento dolog mely szinten nem Krisztusi tanitas es egeszen elkepeszto az a magatartas hogy nem hagyjak az ortodox egyhazat sajat nyelven iturgiat rendezni mivel mashonnan neveznek ki puspokoket az elukre ...ezzel szenben Szent Ciril Romaval ellentetben igenis kardoskodott a liturgia nep nyelven valo tartasaert megteremtven a szlavok szamara az abc-t is....

2015. aug. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

# 8


"Az ortodoxiaban pedig a nacionalizmus es ami meg roszabb a sovinizmus az egyik elretento dolog"


Ez így túl egyoldalú. Sajnos az ortodox egyházban is felüti időnként a fejét a nacionalizmus, de nézd meg az ukrán görögkatolikus egyházat, vagy a horvát és lengyel római katolikus egyházakat, hogy ott mennyire dívik a nacionalizmus és a sovinizmus. (Természetesen ott sem lehet általánosítani.)

2015. aug. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen igy is nezhetjuk de ha azt veszed hogy az apostoli Magyar Kiralysag treuleten lvo egyhazmegyeket hogy magara hagyta a papa az ortodoxok javara....

Ugye a kanonjog ertelmeben minden magyar egyhazmegye a magyarorszagi erseksegeknek kene alarendeltje legyen...Gyula Fehervarat atvette a Szent Szek de nem adot neki ersekseget mert akkor Nagyvarad Szatmar es Temesvvar nem kerulhetett volna egy magyarelenes olah romai katolikus vezeto kezebe mely az egyhazat romanositani akarja...last a nagyvaradi romai katolikus vagyonok viszaszolgaltatasanal elkoveteett jogserteseket es hazugsagokat...

De a papa nem szitja a nacionalizmust engedmenyt tesz az ortodoxoknak azt hiven hogy azok majd kevesbe lesznek intoleransak vele szemben es meltanyoljak a felejuk nyujtott kezet igy nacionalizmusukat sem engedik szabadon....

Hat itt ex catedra tevedett!!!!!

Ezet van az hogy a csangoknak nincs joguk magyar nyelvu misere pedig allitolag a ckatolikius egyhazban az internacionalizmus mukodik...es mukodik is mashol de az atkozott olah ortodox egyhaznak nem tudom milyen hatalma van (kezdem azt hinni hogy az ordoktol valo kinek megadatik a szentek feleit gyozelem is egy idore...) hogy a papa figyelmet igy el tudja teriteni a disztriminaciokrol.....

Es ha megnezed ugyanez igaz az orosz szerb ortodox egyhazakra is...es ezen nyilt sovinizmus ellen nem tesz semmit a papa....

2015. aug. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!