Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon legyengült a szervezete...

Nagyon legyengült a szervezetem. Akik fogytatok, nektek ismerős ez? Mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Fogyókúráztam 4 hónapig, 8 kilót fogytam kb. vagy 7-et. Futottam, tornásztam, néha kevesebb ételt ettem, mint azelőtt, de sosem éheztem. Fogyókúráztam már máskor is, többször is, másfél éve is, amikor még 83-85 kiló voltam, mikor először fogyóztam, aztán most vagyok 65. Még így is van a hasamon 3 plusz kiló. Már befejeztem a fogyókúrát több mint két hónapja mert nagyon fáradtnak éreztem magam.


Sosem volt bajom a fogyókúrázástól, de MOST NAGYON durván van tőle bajom. Először jöttek a fáradtságérzetek, aztán elmaradt a menstruációm több mint 2 hónapig, elmentem a nőgyógyászhoz, aki azt mondta h gyógyszert fog felírni ha nem menstruálok még egy hónapig, de másnapra érdekes módon elkezdtem vérezni, és ráadásul nagyon sokat. És nagyon rosszul lettem, hol szédültem, hol meg nem, annyira durván szédültem h többször is majdnem elestem, hullafáradt voltam, hányingerem volt, fájt a fejem, sokat kellett aludnom, és ez napokig tartott.

Elmentem az orvoshoz aki fel se írt semmilyen vitamintablettát, írt egy beutalót labor vizsgálatra a kórházba, ugyhogy fogtam magam és vettem egy multivitamint. A héten elmegyek a kórházba a laborvizsgálatra. De a fáradtság még mindig megvan, bár a szédülés és a többi már nincs.

EGYELTALÁN a menstruációm helyreáll ezek után normálisan? Vagy már az sem lesz ezek után normális? Mit csináljak szerintetek h a szervezetem helyreálljon? Jó ez a multivitamin, elég, vagy valami más is kéne?

Ja, próbálok kiegyensúlyozottan táplálkozni, zöldség gyümölcs mindennap megvan, de a húst és a tojást hanyagolom, minden második héten eszek csak húst és tojást, néha teszek csak kivételt.



2012. nov. 19. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, én is így vagyok. Én 15 kilót fogytam, egyébként egy év alatt, ami elvileg nem is túl gyors. És egészségesen fogytam, mozogtam, nem éheztem...

Mégis, most már 3. hónapja nem jön meg, állandóan sápadt vagyok (ezt a családom mondja, én nem veszem észre...), és folyton fázom.


Én nem merek orvoshoz menni, mert nem akarom, hogy gyógyszert írjon fel, de mivel már 3. maradt ki a menstruációm, sajnos muszáj lesz. :(

Csak rettegek, hogy a gyógyszertől visszahízom. :s Annyit dolgoztam a fogyásért, és amúgy olyan jól érzem magam! Úgy örülök neki! :s

2012. nov. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én meg alapból nem is tudnék szedni semmilyen hormonokba beleturkáló gyógyszert mert a fogamzásgátlótól is minden bajom volt régebben.... Fázni én is szoktam. Nem hidegrázásra gondolsz?
2012. nov. 19. 19:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem ráz a hideg, csak fázósabb lettem, mint voltam. Amúgy alapvetően én mindig elég fázós voltam, csak most ez fokozódott. Én már most kesztyűben járok pl...
2012. nov. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Kérdező!

Egyet mondok, a vasadat nézesd meg! Általában ezt elszokták felejteni a háziorvosok a laborvizsgálatnál. Tinédzser koromban, amikor fogyókúráztam én is nagyon rosszul szoktam lenni. Aztán kaptam injekció kúrát (vas) és tardiferont+folsavat és rendbe jöttem.

2012. nov. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó ötlet. :)
2012. nov. 19. 19:46
 6/7 anonim ***** válasza:
én nem direkt fogytam le hanem influenza miatt 64kgról 54re 175cm-hez...azóta fázós vagyok, hullott a hajam meg minden bajom volt :S
2012. nov. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
tuti vitamin hiány. Vas hiánytól van a nagyon nagy fáradtságérzet, a hajhullás. A kevés ételtől meg a fejfájás.
2012. nov. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!