Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nincsenek kereszény barátaim...

Nincsenek kereszény barátaim és egyedül érzem magam a gyülekezetben. Fiatalként ez elég rossz érzés. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2015. aug. 19. 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Higgyel es bizzal Istenbe, hogy lesz baratod vallasi korokben is.
2015. aug. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
+n ... Istenben
2015. aug. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Keress magadnak másik gyülekezetet, ahol egy kicsit egymással is foglalkoznak az emberek, úgy ahogy azt Jézus meg is parancsolta :)


Barátokat pedig nem árt gyülekezeten kívül is keresni, iskolatársak, munkatársak, sprottársak stb. között.

2015. aug. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
milyen gyülekezetbe jársz, mennyi idős vagy?
2015. aug. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szülők is odajárnak? mióta jársz oda? nemcsak korodbeliek lehetnek ám a barátaid, lásd jonatán és dávid példáját...
2015. aug. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Privátba megírtam:)
2015. aug. 19. 20:50
 7/12 anonim ***** válasza:

jaja, olvastam. nézd: lehet, hogy pont itt találnál valakit, ha esetleg kiírnád, melyik városból vagy, és vállalnád a korod, és az érzéseid.


de, természetesen tiszteletben tartom, hogy nem nyílvánosan válaszolsz. lehet egyébként, hogy az életben is ilyen vagy? nem nyitsz akárki felé, kerülöd, hogy megnyílj másnak? visszahúzódó? elősször magadat kell megszeretned, hogy szeretni tudj másokat... Te hogy állsz ezzel?

2015. aug. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok visszahúzódó csak úgy vagyok vele hogy az üzenetek valók a beszélgetésre :D
2015. aug. 19. 21:22
 9/12 anonim ***** válasza:
értem, ebben az esetben elnézést. tudod, sokszor ott találod meg a lelki társad, barátod, ahol legkevésbé keresnéd. ezért arra buzdítalak, hogy takarits meg egy csomó időt: egyből keresd ott, ahol eszedbe nem jutna keresni.
2015. aug. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ugyanebben a helyzetben vagyok, hogy nincsenek keresztény barátaim.

Vannak ismerőseim más körökből, de az mégsem olyan.

Sokszor ez bánatot is okoz.

A gyülekezetben, ahova járok, nekem sincs más a korosztályomból, így jó ideig egyedül éreztem én is magam.

1-2 hónapja beszélgetek többet egy nálam idősebb személlyel a gyülekezetből. De még mindig nem olyan, mintha korosztályomból lenne.

Nekem a keresztszüleimmel való beszélgetések sokat adnak. És az imádkozás. :)


Ha gondolod, írhatsz privátban, mert kiírni én sem akarok személyesebb információkat.


Nekem már az is jó volna, hogy a saját gyülekezetemen kívül lenne legalább olyan ismerősöm, aki keresztény.

2015. aug. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!