Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudtátok-e, hogy a feng-shui...

Tudtátok-e, hogy a feng-shui Jehova törvényének lábbal tiprása?

Figyelt kérdés

A keresztény nézőpont

Érdekes módon a legtöbb könyvtár katalógusa az asztrológiáról és jövendőmondásról szóló könyvek közé sorolja a feng-shuival kapcsolatos kiadványokat. A Webster’s Ninth New Collegiate Dictionary például azt írja a geomantiáról, hogy „jóslás számok, vonalak vagy földrajzi jellegzetességek alapján”. (Kiemelés tőlünk.) Tehát a feng-shui és a geomantia más formái köztudottan jövendőmondásnak számítanak, ötvözve magukban a jövőbe látást és spiritiszta gyakorlatokat, melyek egyáltalán nem újak az emberiségnek.

Amikor az izraeliták elhagyták Egyiptomot, és az i. e. XV. században beléptek Kánaán földjére, mind a két országban gyakorolták a jövendölés mindenféle formáját. Az 5Mózes 18:14 feljegyzése szerint Isten ezt mondta Mózesen keresztül: „ezek a nemzetek, a kiket te elűzesz, igézőkre és jövendőmondókra hallgatnak; de tenéked nem engedett ilyet az Úr, a te Istened.” A jövendőmondásnak az a számtalan formája, melyet Egyiptom és Kánaán lakói gyakoroltak, ősi, babiloni eredetű volt. Amikor Jehova összezavarta a babiloni emberek nyelvét, ezek a személyek szétszéledtek, és magukkal vitték a jövendőmondással és spiritizmussal kapcsolatos babiloni szokásokat (1Mózes 11:1–9).

Jehova Isten határozottan és ismételten figyelmeztette az izraelitákat, hogy ne tanulják el más népek jóslási szokásait. Ezt mondta nekik: „Ne lehessen találni közötted olyat, aki . . . jóslással foglalkozik, mágiát űz, vagy aki előjelek után kutat . . . Mert mindaz, aki ilyesmiket tesz, utálatos Jehovának; és az ilyen utálatosságok miatt űzi el őket Jehova, a te Istened előled” (5Mózes 18:9–12, NW; 3Mózes 19:26, 31). A jóslással foglalkozó személyeket késedelem nélkül megölték (2Mózes 22:18; 3Mózes 20:27).

Miért ítéli el a Biblia olyan határozottan a jövendőmondást? A Cselekedetek 16:16–19 beszél egy olyan lányról, akiben „jövendőmondó démon” volt. Igen, a jövendőmondás elválaszthatatlanul összefonódik a démonizmussal. Tehát ha valaki a jövendőmondás bármelyik formáját gyakorolja, kapcsolatba kerül Sátánnal és démonaival, ami szellemi romláshoz vezethet (2Korintus 4:4).

Néhány népszerű díszítési vagy tájrendezési szokásra, legyen az akár keleti vagy nyugati, eredetileg hatással lehettek hamis vallási gyakorlatok, például a feng-shui. Gyakran azonban ezek a stílusok teljesen elveszítették vallási jelentőségüket. Ám Isten törvényének a lábbal tiprása lenne, ha valaki a feng-shuihoz fordulna, hogy megtudja a jövőt, vagy azért, hogy szerencsés és egészséges legyen. Ezzel áthágná a Bibliának azt a félreérthetetlen törvényét, hogy ne érintsünk semmi „tisztátalant” (2Korintus 6:14–18).

ébredjetek 2001 12/8


2015. aug. 19. 21:28
 1/9 anonim válasza:
66%
Ezt nem olvasom végig…
2015. aug. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ozmium42 ***** válasza:
38%
Kérdező, tudtad-e, hogy az istened babonásan hisz a szélhámos emberek valódi, "démoni" természetfeletti képességeiben?
2015. aug. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

első válaszoló: pedig megérné


ozmium: szerinted azért írtam ki, mert egyetértek ezzel az okfejtéssel? ha nem lenne világos: azért irtam ki, mert megdöbbent, mikkeltömik szegény tanúk fejét: Bármiről bebizonyítják nekik,hogy pogány dolog, és bármikor megváltoztathatják ezt, mert jön az új világosság. Komolyan nem értem, hogyan mernek ilyeneket leírni, a tanúkat meg hogy hogyan képesek egy ilyen amerikai cégnek hinni.

2015. aug. 20. 06:30
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Igen,minden Jehova törvényének lábbal tiprása,ami nyitottságra,önállóságra,és nagyobb mértékű tudásra sarkallná a híveket.Egészen véletlenül találták ezt ki a vallási vezetők,semmi hátsó szándékuk nincs vele.
2015. aug. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, mielőtt másokat mocskolnál, érvelj a Bibliából, hogy szerinted miért lenne helyes a feng-shui szellemében gondolkozni és élni. Támaszd alá KÖVETKEZETESEN a teljes Írásból, nem csak kiragadva onnan részeket, hogy a Biblia Istenének tetszik az a szellem, amely e mögött van!
2015. aug. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

tudod, ez fordítva működik. mikor elősször voltam királyságteremben, ezt hallottam: mindaddig engedelmeskedni kell a véneknek, amíg alá tudják támasztani az érveiket a szentírásból.


A biblia nem beszél a feng-shui-ról. eddig egyetértünk?


Az idézett forrásanyag pedig nem állja meg a helyét, ez csak ócska belemagyarázás. Ilyet én is tudok neked idézni a wikipédiából, ami némileg ismertebb, mint a Webster’s Ninth New Collegiate Dictionary.


a wiki szerint a taps pogány eredető, ezzel űzték el a démonokat. akkor remélem holnaptól egyik JW.ORG teremben sem fognak tapsolni. A jövendőmondással összekötni a feng-shuit... már ne is haragudj, ennyi erővel az építkezéseket is be lehetne tíltani, mert ott is be kell tájolni az épületeket... sőt, a gps-t is, mert az is erővonalak mentén határozza meg az irányt...


Te ezt most hallod elősször, de egyből véded, mert a zrt mondta. Ez olyan, mintha minden gyógyszert beszednél, amit egy ismerősödtől kapsz: a gyógyszerekről meg kell kérdezni a kezelőorvosodat, mert nem biztos, hogy túléled az estét. a zrt szavait és kijelentéseit is meg kell vizsgálni a biblia fényében: a feng shui Jehova törvényének lábbal tiprása, és ezért nem lehet szélcsengő az ajtódban, mert az jövendőmondás....


minimum 6 hónap elvonót javaslok neked, meglásd, egyböl könnyebben tudsz majd mosolyogni, és szabadabb leszel... át ne helyezd a virágot a szobádban, mert az már feng-shui, és kiközösítenek érte!!! le ne csukd a wc-ülőkét, mert az a feng-shui első szabálya, és ha meglátja egy vén, simán kiközösítenek érte. a wc-tetőt egy igaz keresztény mindíg nyitva hagyja, sőt, nem is használ ilyen ördögi eszközt, nehogy kísértésbe essen, és egy alkalommal, amikor összeveszik egy vénnel (tudom, ez lehetetlen a valóságban, ezen szent emberek sosem adnak okot erre) dühből lecsukja a wc-ülőkét, automatikusana gyehennára kerülve ezzel.



az én igám kellemes, az énterhem könnyű, mondta Jézus. a tanítványai bármikor, lelkiismeretfurdalás nélkül lehajthatják a wc deszkát, oda teszik a növényeiket, ahová akarják, a bútoraikat, ahová akarják. a tanúk macskát sem tarthatnak, ugye?

2015. aug. 20. 12:22
 7/9 Ozmium42 ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, hogy fanatizmus, vagy paródia


[link]

2015. aug. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

megadtam a forrást, ez egy jt tanítás!!!


bárcsak paródia lenne...

2015. aug. 20. 14:56
 9/9 anonim ***** válasza:

feng shui kb lakberendezés (igen, tudom, hogy szerinte hatással van az életre, meg mindenféle dolgok, hogy mi, meg hol van elhelyezve).

ez mégis hogy lesz asztrológia, meg jövendölés? mit jövendöl meg???


és Isten törvényeinek a lábbal tiprása, ha mondjuk nekem megtetszik egy mandarin kacsapár, és kirakom a kandallóra? csak mert az pl. egy feng shui jelkép, elvileg...szép Isten ez, hogy még a lakásom berendezésébe is beleszól.

2015. szept. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!