Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt olyan időszak, mikor azt...

Volt olyan időszak, mikor azt hittétek, hogy Jehova tanúi az igaz vallás? Hogy kezdődött és hogyan ért véget ez az időszak?

Figyelt kérdés

2015. aug. 18. 22:24
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem hittem, hogy az igazi, hanem csak láttam, hogy látszólag sokat tudnak. Aztán váltottam itt pár levelet Molnár Sándornéval és rájöttem, hogy sosem válaszolnak a feltett kérdésre és mindig sokat ír a semmiről, majd úgy akarta kiszedni az e-mail címemet, amit sosem adok meg, hogy nem találja, adjam meg újra és ezt többször, így köszönés nélkül távoztam, mert nem túl bonyolult visszaolvasni három levelet hogy lássa, egyszer sem adtam meg.

Egy pár napig évekkel ezelőtt azt gondoltam sokat tudnak, de rájöttem, hogy nem is ismerik a Bibliát, csak a szervezet által kinyomtatott szövegeket magolják és másolják be folyamatosan.

2015. aug. 19. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%

amikor jöttek hirdetni Isten igéjét azt hittem hogy teljesen igaz és jó a hitük.

mivel ép az a baj hogy úgy jönnek mint Isten küldöttei,és dicsérik az atyát stb.


de nem mondják előre azt a sok marhaságot ami a vallásukban van.

és ezért persze hogy eleinte örömmel fogadják őket azok akik semmit sem tudnak róluk,hisz Istent hirdetik....


és nem azzal kezdik hogy pld Jézus nem is isten és nem is imádkozhatok hozzá,meg a többi baromság.

szerintem azért mert valószínűleg tudják hogy a lábuk nem érné a földet a gyors futástól.:D


és akiket meg már behálóztak azoknak már nehezebb el hagyni,mivel azzal etetik őket hogy Isten ellen fordulnak.

pedig pont hogy ők térítik el Istentől azt aki keresi.

a félre magyarázott kifordított bibliájukkal.

2015. aug. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
7%

Most is hiszem.

A Károli Bibliából is szívesen bizonyítjuk hitnézeteinket, szóval ez nem tántorítja el azokat, akik tényleg érdeklődést mutatnak.

2015. aug. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%
mit? pld azt hogy Jézus nem Isten vagy hogy nem imádhatod stb?
2015. aug. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

van itt két haverom akiket megkerestek és az egyikhez kb 3,4 hónapon át jártak.

ő büszkén tartotta magát Jht nak, de mikor megkérdeztem tőle hogy tudod azt hogy az ők vallásuk mit is tanítanak?.

azt mondta hát persze,az igazságot.

és mikor elmondtam neki hogy mik azok az igazságok,csak tátott szájjal hallgatta és azt mondta ez nem igaz.

a következő alkalommal megkérdezte a Jht tól hogy igaz e?

és a kapott válaszok után már úgy jött hozzám hogy igen igazad volt,

és még jó hogy megtudtam mielőtt keresztelkedtem volna.

a másikat meg most keresték fel.

és ő is azt mondja hogy nem ők nem ezt tanítják.


nos neki is elmondtam,de neki is hozzátettem azt amit az előzőnek.

ha úgy érzed hogy számodra ez a vallás az igazi,akkor vállazd azt.

de először is ismerd meg valójában hogy mit tanít,mert azt be is kel tartani.

2015. aug. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%
Igen,a férjem halála után megkerestek,és már csak pár lépés választott el attól,hogy megkeresztelkedjek.De aztán hála az internetnek rájöttem,hogy hazugság az egész.
2015. aug. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
72%

igen én is innen tudtam meg a vallásuk tanításait.

melyet elsőre én sem hitem el.

mert amikor jönnek csak a kedves jó oldalukat mutatják.

s hogy Istent hirdetik,az igazi igazságot.

2015. aug. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
100%

Igen, volt ilyen időszak: születésem óta, gyermekkoromban, fiatal felnőttkoromig azt hittem, Jehova Tanúi tanítása az Igazság.


Aztán kezdett felnyílni a szemem, 2 irányban is:

- a gyülekezetben titokban nem tisztán mennek a dolgok, sokaknál (bár nem mindenkinél!!!) minden csak képmutatás (pl. az erkölcsös és becsületes élet). Hatalmi játszmák mozgatnak dolgokat, nemcsak helyi szinten, hanem a fiókhivatalban is.


- a tanítások közül sok tarthatatlan és nem biblikus:

Nagyon fájt a szívem, amikor Emlékünnep során tilos volt az emlékjegyeket magamhoz vennem, pedig a Bibliában, bármelyik fordításban, világosan azt olvasom, hogy kifejezett utasításba adta Jézus, hogy "vegyétek és egyétek, .. ezt cselekedjétek az én emlékezetemre". Rossz érzéssel mentünk haza..


Jézust nem annak mondják, aki. Az Evangéliumokban azt olvasom, hogy Jézus előtt a tanítványok leborultak, és ő nem igazította helyre azt, aki leborult. Azt olvasom, hogy "Én Uram, én Istenem!", és ez sem lett kiigazítva. Azt olvasom, hogy Jézus megkapott minden hatalmat mennyen és földön, és hogy őelőtte hajol meg minden térd, ugyanakkor Jehova Tanúi térde csak nem akar meghajolni Jézus előtt! Pedig "Isten volt az Ige"!


A Szent Szellem / Szentlélek kilétét sem biblikusan értelmezik. Nem lehet pusztán személytelen erő az, aki tanít, ítél, vigasztal, akinek vannak érzelmei és megszomorodhat. (A Tanúk ma kisbetűvel írják, így: "szent szellem", de ez nem volt mindig így!)

[link]



Aztán a kiközösítések rendszere, hogy családtaghoz sem lehet hozzászólni, amivel szétszakítanak családokat, ha valaki egy akár kisebb központi tanítással nem ért egyet. Ezzel együtt ha valaki durván/rendszeresen házasságtörő, azt vagy nem is szankcionálják, vagy pár hónap/ 1 év után visszafogadják...


Ahogy a 20. század eseményeit magukra alkalmazzák (a Jelenések nagyszerű csúcspontja közel c. könyv egy vicc.). A legtöbb minden 1914 mint kulcsdátuma épül, de történelmileg nem megalapozott a számítása, ill. ezt Russell még piramidológiával hozta ki (okkultizmus).


A vérkérdés ellentmondásossága: az élet szentségére alapozzák, hogy visszautasítják a vértranszfúziót. Akkor is, ha életet menthetne (az alternatív kezelések, EPO stb. nem mindig működik ám!)


A kényszerített "házról-házra végzett szolgálat", és módszeres bűntudat keltés, ha valaki nem vállalja (mert hogy nem "buzgó", nincs "úttörő szellem".


Sok-sok apró tanítás, ami az évtizedeken keresztül változott: azaz "megváltozott az igazság". Vagyis akkor a korábbi az hamis igazság volt? (Aminek tagadásáért ugye járt/jár a kiközösítés.)

2015. aug. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
14%

4-esnek:


A háromság a nikaiai zsinaton jött be, Konstantin római császár nyomására. Ekkor hozták be a karácsonyt, holott tudták, hogy Jézus nem akkor született, hanem egy pogány istennek volt a születésnapja.

Valamint a zsinat úgy döntött, hogy a húsvétot a tavaszi napéjegyenlőséget követő első telihold utáni első vasárnap ünneplik, függetlenül a Biblia héber naptárától, tehát a Bibliát nem vették figyelembe, tehát nyugodtan elmondhatjuk, hogy teljesen figyelmen kívül hagyták Isten vezetését, mivel a céljuk egyértelműen a pogányok beolvasztása volt az egyházba ünnepeik megtartásával. Politikai és gazdasági okai voltak ennek.

1. János 17:21

"Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ŐK IS EGYEK LEGYENEK MI BENNÜNK: hogy elhigyje a világ, hogy TE KÜLDTÉL engem. "

Ha szó szerint értjük, Jézus minden tanítványa egyenlő vele és Istennel.

Vesd össze: Galátziabeliekhez írt levél 3. rész 28. "Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan EGYEK vagytok a Krisztus Jézusban. "

2. Mikor tanítványai megkérdezték Urunkat, hogy mikor jön el a vég, azt mondta, hogy azt senki sem tudja, csak az Atya. Erre szokták rávágni, hogy ezt emberként mondta. Elfelejtik, hogy azt a már említett kijelentést IS emberként mondta, hogy egy az Atyával.

3. A Biblia szerint 'az Isten felmagasztalá őt' mármint Jézust, tehát megint csak nem lehetnek egyek/egyenrangúak.

4. Krisztus mennybemenetele után lett leírva:

1Korintusz 11:3

"Akarom pedig, hogy tudjátok, hogy minden férfiúnak feje a Krisztus; az asszonynak feje pedig a férfiú; a Krisztusnak feje pedig az Isten." Itt is azt írja, hogy az Atya nagyobb, mert ugyanúgy, ahogy a férfinek feje Krisztus, Krisztus feje az Isten. Vagy talán a férfiak Krisztussal egyenlőek lennének? Egyértelműen nem.

5. János 14:28. Az én Atyám nagyobb nálamnál.

+1 ahol arra lehetne következtetni, hogy Jézus és Jehova egyek lennének, ott a Szentszellem meg sincs említve. Úgy hogy az nem három, csak kettő lenne.

2015. aug. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
14%

"és még jó hogy megtudtam mielőtt keresztelkedtem volna."

Mellément, mert úgy nem keresztelnek meg senkit, aki nincs tisztában a hitnézeteinkkel és nem tudja a Bibliából bizonyítani őket.


Tisztelt 8-as. Nem kötekedésképpen, de egyik szavad üti a másikat.

Ezt írod: "a gyülekezetben titokban nem tisztán mennek a dolgok, sokaknál (bár nem mindenkinél!!!) minden csak képmutatás (pl. az erkölcsös és becsületes élet). "


Aztán ezt: "Aztán a kiközösítések rendszere,"


na már most, ha nem lenne kiközösítés, mivel különböznénk az egyháztól? Mindent szabad, akármilyen bűnt elkövethetnek, mégsem tesznek semmit, maradhat a vallás tagja.


"ha valaki durván/rendszeresen házasságtörő, azt vagy nem is szankcionálják, vagy pár hónap/ 1 év után visszafogadják... "

Nem igaz. Sajnos a családban volt egy ilyen eset, mivel nem bánta meg bűnét, már 3 éve ki van közösítve.

Gondolom a "rendszeresen" részét nem gondoltad komolyan.


"A vérkérdés ellentmondásossága" A Biblia világosan kijelenti a tiltást, ha tanultál Bibliát, akkor tudnod kell.

"az alternatív kezelések, EPO stb. nem mindig működik ám!"

Sokkal több esetben és kockázatmentesebben működik, mint a transzfúzió. Visszakérdezek: a transzfúzió mindig működik? Mi a garancia rá?


A tanítások finomítása szerintem meg épp hogy jó. Lásd az egyház pogány dogmái. Nem változtatnak rajtuk, pedig nyilvánvaló, hogy kellene. Sőt, inkább már a Biblia által egyértelműen tiltott homoszexualitás engedélyezése felé hajlanak. Szavaznak róla, Isten helyébe képzelve magukat, stb...

2015. aug. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!