Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz az ún. szesszacionizmus,...

Roland G. kérdése:

Igaz az ún. szesszacionizmus, miszerint a csodák kora lejárt, és a Szentlélek ajándékai sem működnek már?

Figyelt kérdés

A gyakran hivatkozott bibliai rész a következő:"A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik.Mert rész szerint van bennünk az ismeret, rész szerint a prófétálás:De mikor eljő a teljesség, a rész szerint való eltöröltetik.Mikor gyermek valék, úgy szóltam, mint gyermek, úgy gondolkodtam, mint gyermek, úgy értettem, mint gyermek: minekutána pedig férfiúvá lettem, elhagytam a gyermekhez illő dolgokat.Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, amint én is megismertettem.Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet." (1.Kor 13:8-13)


A levél megírása után is működtek a Szentlélek ajándékai,prófétálás és a többi is,valamint az utolsó fő-apostol,János halála után is.Az egyháztörténelem szintén tele van ilyen beszámolókkal.

Akkor hogy is van ez?


2015. aug. 23. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Ismerem ezt a fajta véleményt, de nem értek vele egyet, mert sehol sem írja, hogy akkor és ott szűnik meg. Nem is ez a lényege. Az utolsó napokban álmokat látnak majd és prófétálnak. Van aki ezt tagadja, de nek üdvösség kérdés, így kár ezen össze vitatkozni.
2015. aug. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Szentlélek ajándékai persze hogy működnek. A legelső ajándék amit megkap, aki megkap, az az alázat és szerénység ajándéka. A többi ajándék, ha kap még valamit az ember, az csak ez után jön.


Vagyis ha valaki valami "karizmát" kapott a Szentlélektől, és közben az alázat karizmáját nem kapta meg, akkor az a másik "karizma" sem a Szentlélektől van.

2015. aug. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A legtöbb Egyház miért tagadja akkor?
2015. aug. 26. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!