Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlim hívők kis része...

A muszlim hívők kis része saría szerint akar élni, ez miért lenne jó nekik?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem minden muszlim ugyanolyan. Pont mint a keresztényeknél, vannak akik világibbak, ortodoxabbak, fanatikusabbak stb.


Van a muszlim hívőknek egy bizonyos százaléka aki a saría szerint akar élni. Én nem vagyok muszlim, de nem tudom, hogy ez miért lenne jó?

Csak néhány dolog amit a saría törvény előír:


Az alábbiak minősülhetnek vétségnek a saría szerint:


az ének és a zene

idegen nő / férfi bámulása (szemezés)

együttlét olyan nővel, aki potenciális feleség lehet

idegen női kéz érintése

a szülőkkel szembeni engedetlenség

álomfejtés

hűtlenség és az egyezség megszegése

becsületsértés, rágalmazás

pletykálás

engedély nélküli betekintés más házába

hallgatózás

jajveszékelés

megátkozás

muszlim indokolatlan elkerülése három napon át

embert vagy állatot ábrázoló kép készítése, tartása

rossz bánásmód a szomszédokkal

szerencsejáték

árvák vagyonának felélése


Néhánnyal egyet értek, de komolyan, ez élet? Ilyenre vágyik ember 2015-ben, a 21. században? Boldog élet lenne ez így bizonyos embereknek?


Kérném a gyűlölködő kommentek mellőzését. A kérdésre örülnék, ha esetleg válaszolna muzulmán, vagy olyan személy aki a muzulmán vallásban jártas.


2015. szept. 8. 19:19
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
0%
Az hogy egyes emberek mit tesznek és mit mond az iszlám az két különböző dolog. Te az ISIS-hez hasonló terrorszervezetek tettei alapján itéled meg az összes muszlimot, ami nagy hiba. Az ilyen terrorszervezeteknek nincs közük az iszlámhoz. Ez kb olyan mintha az inkvizició vagy a pedofil papok alapján itélnéd el az összes keresztényt.
2015. szept. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Szerintem akik ezt kitanálják, azok nem tartyák be. Példul Svédeknél a befogadottak most égetik a befogadók zászlaját. Kb. 3000 nemi erőszak történt 14 év alattiaknál, de nem merik megmondani a hovatartozásukat. De hallottam, hoy pl. egy uszodában körbeálltak egy lánykát és megerőszakolták, senki nem mert semmit csinálni. Lehet hogy egymásközt elvannak, de a nemfajtát leigázzák. Régen volt egy reklám a tévéban, valami nyelvkönyv, vagy mittomén. És az "iszlám=szeretet" mondat hangzott el benneje. Ehhez képest Sándorbácsi (hgy.) azt mondta, hogy az iszlám jelentése alávetettség. Tessék eldönteni, hogy melyik az igaz. Persze biztos vannak ott is rendesek, de a kettősség is jellemző, akárcsak a zsidóknál. A rossz a jóval takarózik.
2015. szept. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Már megint Svédország :) Ezt a hülyeséget elinditotta valaki, de persze bizonyitani nem tudta. Abban a cikkbe amit belinkelt szó nem volt arrol hogy az elkövetőknek milyen a vallása. Európában hány nőt erőszakolnak meg nem muszlimok? Amugy is sehol nem kérdezik meg az elkövetőt hogy mi a vallása mikor letartoztatják mert tudják hogy a vallásnak semmi köze a bünelkövetéshez. Itt Magyarországon a bünelkövetők magyrésze papiron keresztény, és akkor szerinted ebből az következik hogy a magyar keresztények bünözők? Az iszlám és a kereszténység is elitéli az erőszakos cselekedeteket.
2015. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Én ezt régebben hallottam már, nem csak itt olvastam.
2015. szept. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

"embert vagy állatot ábrázoló kép készítése, tartása

"

Ez komoly?:O

2015. okt. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
35 mármint szakrális terekben - ezért is volt, hogy ami templomainkban szétverték a gyönyörű freskóinkat, végig vésték az arcokat -úgy maradtak az akkori műemlékeink, majd lemeszelték, mert hát hogy néz az ki - a restaurátorok nagy "örömére" - mert ők ezt nem engedik -ez aztán logikus:D
2015. okt. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!