Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Szerintetek ez...

Keresztények! Szerintetek ez igaz? Egy válaszoló írta nekem ezt. Kíváncsian várom a véleményeket! Trollok és nem keresztények kíméljenek! Meg a bálványimádó álszentek. Köszi.

Figyelt kérdés

T. Kérdező!

Igen, Sátán napjai meg vannak számolálva.Isten el fogja pusztitani a démonaival együtt.

Pokolban nincs senki, mivel a "tüzes pokol" nem létezik. Ezt csak a vallás tanitja. A Biblia teljesen ellentmond ennek a tanitásnak. Ennek az alapja a "lélek halhatatlansága", amit az egyház a Görög Platóntól vett át.

Tehát senki nincs a pokolban. A Biblia azt irja, hogy mindenki aki meghalt egyszerüen megszünt létezni. Isten maga mondta az első emberpárnak: "visszatérsz a porba mert porból vétettél, és ismét porrá leszel."

Viszont Isten megigérte, hogy lesz feltámadása minden halottnak, de nem a mennybe, hanem ide a földre, egy megtisztitott földre - ahol már nem lesznek gonosz emberek -, egy paradicsomi földre fog megtörténni a feltámadás. Erről bőséges és részletes leirás van a Bibliában. Tehát a pokoltól nem kell félni.

De a mennybe sem ment fel senki. Erre is van bizonyiték a Bibliában.

Ha érdekel a téma, részletesen is megirhatom neked, természetesen a Bibliai bizonyitékokkal. Bármi kérdésed van, szivesen válaszolok. Üdvözlettel: Judit!


2015. szept. 19. 22:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%

Az idézett válaszoló szelektíven és sarkítottan értelmezi a Bibliát... és az eszmék terén is keveri a szezont a fazonnal.

Az ószövetségben (és a zsidó vallásban) nincs feltámadás. Viszont Jézus határozottan kijelenti (bár a feltámadás jellegének értelmezésén lehetne vitázni).

A lélek halhatatlansága is biblikus. Az, hogy Platon is ide lyukadt ki, csak hab a tortán. Egyébként nem rossz srác a Platon, mindenkinek ajánlom.

2015. szept. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Roland G. ***** válasza:
88%

Szerintem nem igaz.

A lélek halhatatlan, a pokol valóság,de erről nyilván más a látásuk a tanúknak.


"Az ószövetségben (és a zsidó vallásban) nincs feltámadás. "

De van feltámadás az ószövetség szerint is!

2015. szept. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Hol?
2015. szept. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Az ókori zsidók egy része tényleg hitt a feltámadásban. Voltak viszont, akik nem (azt hiszem, ők voltak a szadduceusok), sőt, ők, ha jól tudom, még az angyalokat is tagadták.

Lázár feltámasztása előtt játszódik ez a párbeszéd:

"Márta ekkor így szólt Jézushoz: „Uram, ha itt lettél volna, nem halt volna meg a testvérem. De most is tudom, hogy amit csak kérsz az Istentől, megadja neked az Isten.” Jézus ezt mondta neki: „Feltámad a testvéred!” Márta így válaszolt: „Tudom, hogy feltámad a feltámadáskor, az utolsó napon.” Jézus ekkor ezt mondta neki: „Én vagyok a feltámadás és az élet, aki hisz énbennem, ha meghal is, él; és aki él, és hisz énbennem, az nem hal meg soha. Hiszed-e ezt?” Márta így felelt: „Igen, Uram, én hiszem, hogy te vagy a Krisztus, az Isten Fia, akinek el kell jönnie a világba."

Tehát Márta, Lázár testvére is hitt már a feltámadásban.

2015. szept. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
48%
De ez már az Újszövetség!
2015. szept. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Roland G. ***** válasza:
88%

Jób 19:26 (héberben:testemből látom meg..)

Dániel 12:2

Hóseás 6:2


Jézus azt mondta a szadduceusoknak,hogy tévelyegtek,mert nem ismeritek sem az Írásokat,sem az Isten hatalmát.A szadduceusok nem hittek a test feltámadásában és a lélek halhatatlanságában sem.A test feltámadása ezek szerint az Írásokban szerepel,vagyis az Ószövetségben,írások alatt tudniillik az Ószövetséget kell érteni.

2015. szept. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Ez közvetett érvelés! Ilyen alapon mindent meg lehet indokolni.
2015. szept. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

#5

Igen, Lázár feltámasztása az Újszövetségben történt. De Márta, mielőtt Jézust megismerte, még csak az Ószövetségi könyveket olvashatta, mert csak azok léteztek. Tehát, valahonnan már akkor tanult a feltámadásról, és hitt benne.

Ha a zsidók között senki nem hitt volna a feltámadásban, akkor nem lett volna ennyire fontos, hogy a szadduceusok tagadták a feltámadást, hiszen mindenki tagadta volna.

2015. szept. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Először is ne feledd, hogy az evangéliumok később íródtak. Másrészt már ismerte Jézust, aki hatást gyakorolt rá és a hitére.
2015. szept. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Roland G. ***** válasza:
92%

Az ószövetségi helyeken egyértelműen ki van mondva a feltámadás.Jób megvallotta a hitét benne.

A Zsoltárokban Dávid azt mondja,hogy :nem engeded,hogy a te szented rothadást lásson,s ezt idézi Péter Jézus feltámadásával kapcsolatban,hiszen ez a vers a Messiásról szól.


Implicit módon is felfedezhető,hogy a feltámadás ószövetségi tanítás.A rabbik például az Ábrahámnak adott egyik ígéretet is úgy értelmezik,hogy csak a feltámadáskor teljesedhet be,ugyanis Isten azt ígérte,hogy neki adja Kánaán egész földjét örök birtokul.Ábrahám csak Makpelá barlangját vette birtokul életében,vagyis vagy hazudott Isten,vagy fel kell hogy támassza,s úgy fog az ígéret beteljesedni.Több ilyen is található a Mózes 5 könyvében,amiből kimutatható,hogy a feltámadás a Tóra tanítása.

2015. szept. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!