Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Szerintetek ez...

Keresztények! Szerintetek ez igaz? Egy válaszoló írta nekem ezt. Kíváncsian várom a véleményeket! Trollok és nem keresztények kíméljenek! Meg a bálványimádó álszentek. Köszi.

Figyelt kérdés

T. Kérdező!

Igen, Sátán napjai meg vannak számolálva.Isten el fogja pusztitani a démonaival együtt.

Pokolban nincs senki, mivel a "tüzes pokol" nem létezik. Ezt csak a vallás tanitja. A Biblia teljesen ellentmond ennek a tanitásnak. Ennek az alapja a "lélek halhatatlansága", amit az egyház a Görög Platóntól vett át.

Tehát senki nincs a pokolban. A Biblia azt irja, hogy mindenki aki meghalt egyszerüen megszünt létezni. Isten maga mondta az első emberpárnak: "visszatérsz a porba mert porból vétettél, és ismét porrá leszel."

Viszont Isten megigérte, hogy lesz feltámadása minden halottnak, de nem a mennybe, hanem ide a földre, egy megtisztitott földre - ahol már nem lesznek gonosz emberek -, egy paradicsomi földre fog megtörténni a feltámadás. Erről bőséges és részletes leirás van a Bibliában. Tehát a pokoltól nem kell félni.

De a mennybe sem ment fel senki. Erre is van bizonyiték a Bibliában.

Ha érdekel a téma, részletesen is megirhatom neked, természetesen a Bibliai bizonyitékokkal. Bármi kérdésed van, szivesen válaszolok. Üdvözlettel: Judit!


2015. szept. 19. 22:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
Magamat idézve... "Ez közvetett érvelés! Ilyen alapon mindent meg lehet indokolni."
2015. szept. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Roland G. ***** válasza:
92%
Én meg csak a bibliai szövegrészekre hivatkozom,de az neked közvetett érvelésnek bizonyul.
2015. szept. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

érdemes tudni, hogy aki írt neked, egy jehova tanúja manapság ez a taktikájuk így akarnak beszervezni személyesnek tűnő üzenetekkel keresnek meg, én is gyakran kapok


kellő tájékozottság nélkül (sajnos legtöbb ember így van vele) elsőre nagyon logikusnak tűnhet az érvelésük

2015. szept. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Az említett részekben sehol nincs leírva konkrétan a feltámadás! Ennyire "szabad" értelmezésben egy csomó variáció lehetséges.

Nem kötekedni akarok, és nem is a kereszténység tanairól van szó. Ha elmész és megkérdezel egy rabbit, hogy a zsidók hisznek-e a feltámadásban, a válasza "nem" lesz.

2015. szept. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Roland G. ***** válasza:
92%

Nem tudom a rabbi mit olvas akkor,vagy melyik irányzathoz tartozik..

" Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.És miután ezt a bőrömet megrágják, testemből (a héberben így van) látom meg az Istent. Akit magam látok meg magamnak; az én szemeim látják meg, nem más..."


Én sem kötekedésből írom,de ha ez a rész nem a feltámadásról szól,akkor nem tudom melyik szól arról.

Jób kimondja,hogy a megváltó megáll a pora felett és saját testéből fogja őt meglátni.

2015. szept. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
70%

Megint ott tartunk, hogy mindenki a maga igazának bizonygatására használja a Bibliát. :( Pedig egyáltalán nem ezért írták.


És hogy van-e pokol, feltámadás az Ószövetségben? Igen, van benne ez is. De a zsidó vallásnak az ószövetségi időkben (de még a mai napig is) nincs egységes túlvilág-képe. Vannak zsidó irányzatok, melyek hiszik a feltámadást és/vagy a túlvilágot, másik zsidó irányzatok viszont tagadják.

2015. szept. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Amit nem tanulmányozol elegendő mértékben, nem is fogod érteni. Így van ezzel mindenki, bár ettől még van véleménye. Az más kérdés, érdemes-e meghallgatni, ha mindössze "kinyilatkoztatás" gondolat, ismeretek, érvek nélkül.


Olvasd el még egyszer. Ha láttad értelmét az iskolának, használd az ott szerzett tudást. Ha nem láttad értelmét, ne olvasd tovább.

Számold ki, hány ember élt a földön eddig, és hány fog még. Nem kell ám pontosan, csak úgy nagyságrendben. Aztán nézz utána, mekkora a föld. Tapasztald ki, mennyi hely kell egy embernek (a puszta álláshoz, amikor még semmi egyebet nem csinál, az idők végtelenségében). Innentől már csak néhány alapművelet és rájössz, mennyire nem szabad szó szerint értelmezni bizonyos dolgokat.

2015. szept. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Előző, a hit nem agyalásból származik, hanem kijelentésből. Az agyalásból származó hit pontosan annyit ér, mint a jehovistáké: nincs benne semmi örökkévaló érték, és nem is tud az ember élni általa. Te abból indulsz ki, hogy a szellemvilág az általad megismert és megismerhető törvényszerűségek szerint működik. Tévedsz.
2015. szept. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

1. Judit egy évek óta itt térítő jehovista, aki ugyanazokat a leveleket küldi el, majd elkéri az email címet, ahová az őrtoronyból kimásolt cikkeket küldi.

2. Abszolút tévedésben van, mert állítása szerint Jézus a testünkért halt meg a kereszten és nem létezik igazságos büntetés. A Biblia nem titkolja, hogy van örök élet és örök kárhozat.

3. A szellemünk örökké él, ennek ellenkezőjét azok állítják, akik valamely emberi tanítás után loholnak, amit olyan talált ki, mint Russel, aki rettegett a pokoltól és ki kellett találnia valamit, hogy eloszlassa a félelmét. Az adventistáknál, akik szerint ugyancsak a testünk miatt halt meg Krisztus, ott Ellen White nevű, önmagát prófétanőként beállított, igencsak nagy fantáziájú nő tanította. A könyveit jobban tisztelik, mint a Bibliát. Ott is ugyanaz van, mint a jehovistáknál, ahol első az őrtorony folyóirat, adventistáknál első Ellen White tanítás. Egyik sem engedi, hogy Isten vezesse őket.

4. Azok az állítások, miszerint Jézus csak példázatként emlegette a poklot, azok Jézust hazugnak állítják be, mint aki egy nem létező hellyel riogatja az embereket.

5. Ők abban a hitben vannak, hogy Isten veti oda az embereket, pedig az ember megy oda saját maga. Ahogy pl a jehovisták, akik elutasítják Jézust, befogadni nem akarják, mert csak az őrtoronyban hisznek.


Ezen az oldalon nagyon sokszor meg lett ez a hazug tanítás cáfolva, de se a jehovisták kemény magja, akik itt lebzselnek egész nap, se az adventisták ide járó tanítói, akik már elértek az egyházukon belül egy posztot, nem hajlandóak ezt megérteni, mert az felborítani addigi hamis kis életük és kényelmük. Nem mernek szembe nézni a valósággal, maradnak a hamis emberi tanításban.

Ez pedig az ő döntésük, ezt hívják szabad akaratnak.

2015. szept. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Jézus azt tanította, hogy Isten az irgalmatlanokat irgalmatlanul veszti el, de az irgalmasság diadalmaskodik az ítéleten.

Máté 25:46 szerint "És ezek [az irgalmatlanok] elmennek az örök ítéltre, az igazak pedig az örök életre."

De szerintem ne félelemből tedd azt, amit Isten parancsol a Bibliában, hanem belátva, hogy Isten a legjobbat akarja neked, mint egy gondoskodó apa vagy egy gyengéd anya. Azt akarja, hogy már ebben az életben boldog legyél és beteljesülő életed legyen, és aztán jöhet a nagy buli, az örök élet!

És ha elbuksz, fordulj bizalommal a kegyelem trónusához, ahol Jézus esedezik is érted. Ő átment minden kísértésen, ami csak lehetséges, bár ő nem vétkezett sosem, mégis megért téged. Jézus felsegít, megbocsátja a bűneidet, és tiszta lappal indulhatsz újra és újra! Csak sose add fel! A vádlások és a bűntudat Sátán próbálkozásai, hogy elbátrotalanítsanak. Isten jóságos, és munkálkodik az éltedben, ha belé veted a bizalmadat. "Ki hisz benne, az nem szégyenül meg."

Gondolj úgy Istenre, mint a barátodra, aki végtelenül bölcsebb és hatalmasabb nálad, de mégis leereszkedik a te szintedre. Akivel jó együtt lenni, jó beszélgetni, és jó közösen csinálni klassz dolgokat. Ha nem jársz keresztény közösségbe, a miénkbe szeretettel várunk:

krisztusegyhaza.hu.

Reméljük, hogy bekapcsolódsz erőfeszítéseinkbe, hogy dicsőséget hozzunk Istennek!

2015. szept. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!