Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem én akartam megszületni,...

Nem én akartam megszületni, nem is én akarok majd meghalni. Akkor miért nem élhetem úgy az életem ahogy én akarom és ahogy nekem jó (lenne)? Keresztények válaszát kérném.

Figyelt kérdés

Tehát nem szexelhetek házasság előtt. Ugyan miért?! Na mindegy megházasodni sem akarok, nemhogy még kitartsak addig.

Nem maszturbálhatok.

Nem cigizhetek.

Ilyesmi...


Istennek miért nem elég az, hogy befogadom a szívembe és megtérek?! Csak kérdezem.

Engem mintha észre se venne, beszélek hozzá de mintha a levegőbe beszélnék. Szóval idegesít, hogy másokat észre vesz engem meg nem. Biztos megszűntem létezni a számára.


2015. szept. 20. 09:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Ki mondta, hogy nem élhetsz úgy, ahogy akarsz? Ha egy elképzelt mesefigura miatt képes vagy teöljesen bekorlátozni az éltedet, akkor a hiba benned van.
2015. szept. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

A probléma gyökere a szűklátókörűséged. Miért nem vetetted fel annak a lehetőségét, hogy talán nincs is? Akik arra tudják használni az agyukat, amire való, azaz gondolkodásra, azokban felvetődik sok más lehetőség is, amiből megfigyelés útján egy válik bizonyossá.

Ha pedig eddig nem észlelted semmilyen formában a létezésének hatásait, akkor mondhatjuk, hogy nincs is, ettől kezdve szabadon élhetsz.

2015. szept. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
Befogadtad, de azért lázadsz. Ez minden, csak nem befogadás.
2015. szept. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem akarok lázadni.
2015. szept. 20. 11:12
 5/13 Molyember ***** válasza:
100%
Kevered a hitet a vallással.
2015. szept. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Ne problémázz ezen. Térj meg, sőt, alapíts magadnak egy saját gyülekezetet. Aztán úgy élsz ahogy akarsz. Majd hozzáigazítod a tanításodat az életmódodhoz.


Utána már csak azzal kell foglalkoznod, hogy lefikázd a többieket, és kijelentsd hogy egyedül te vagy az igazi keresztény, a többiek a sátán szolgái.


Sokan csinálják, akár neked is bejöhet. Lehet, hogy majd még meg is tudsz élni belőle.

2015. szept. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%

A vallás egy speciális hit. A hit nem feltétlenül vallás. Ennyi a különbség.

A tudat az egyén lehetőségeinek és lehetőségei határának a felismerése. A tudat egyben azt is felismeri, hogy a lehetőségek és nem lehetőségek strukturáltak, szabályaik vannak, amelyek közül egyeseket ismer, másokat nem. Ebben az összefüggésben értelmetlen a kérdésed, sőt a feltételezéseid is.

Mindent megtehetsz, ha képes vagy rá. Csakhogy mindennek vannak következményei. ha azokat ismered, és mégis megteszed, akkor két eset van: vagy felelősségteljes vagy, vagy pedig hülye. Ha olyant teszel, ami neked jó, másoknak nem káros,akkor az előbbi vagy, ha olyan teszel, ami mindenkinek káros, akkor az utóbbi. Nem kell ezt túlbonyolítani.

2015. szept. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
8%
Akkor ne lázadj,hanem kérdezd meg tőle, hogy magyarázza meg mit miért mondott. Kíváncsi legyél és ne lázadó. Hidd el, hogy minden érted van és így is állj hozzá, hogy nem azért mond valamit, hogy szívasson.
2015. szept. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%

Szerinted miért nem hagyták a szüleid, miután megszülettél, hogy úgy élj, ahogy akarj?

Miért nem hagyták pl hogy éles üvegdarabokkal játsz, vagy hogy a konnektorba nyúlkálj? Lehetett volna hogy nem figyelmeztetnek és Hagyhatták volna azt is, hogy szabadon kicsináld magad a tudatlanságod okán. Vajon nem a te érdekedben és védelmedben tették? Miért tanítottak meg beszélni, majd később köszönni a boltban, vagy akárhol, vagy miért írattak be iskolába? Hagyhatták volna, hogy szabadon analfabéta és "bunkó maradj". Vajon az lett volna az érdeked? És vajon tudtad, felfogtad, amikor a szüleid rád szóltak, hogy nem biztos hogy az érdekeidet szolgálja, ha a konnektorba nyúlkász? S nem lehet az, hogy vannak dolgok, amikről most sem tudod még és nem fogod fel, hogy nem minden szolgálja az érdeked, az életed és a boldogságod, amit amúgy szabadon megtehetsz, ha úgy döntesz? Volt már olyan az életedben, mint fentebb leírtam, hogy volt valaki/valakik, akik sokkal jobban tisztában voltak a te valós érdekeiddel, mint te magad.

Miért tartod elképzelhetetlennek, hogy most is lehetséges még ez, hogy valaki nagyobb és értelmesebb nálad és valaki többet és objektívebben lát a dolgokból, mint te magad, mikor még emberekkel kapcsolatban is ilyen kontextusban voltál (a szüleiddel)? Pedig csak emberek.

Azért, mert azóta 10, 20, 30,...akárhány centivel magasabb, vagy kilóval nagyobb lettél. Most már mindent tudsz a téged körülvevő világról, most már ne mondja meg neked senki...? Kérdezd meg a szűleid, nem lehet-e, hogy hasonló magabiztossággal rohantál volna annak idején is a vesztedbe a legkülönfélébb módokon (a 220V pl.), ha nem tiltanak meg neked bizonyos dolgokat, és nem figyelmeztetnek hogy megóvjanak attól, hogy rosszul élj a döntési szabadsággal, aminek visszafordíthatatlan következményei lehettek volna...

2015. szept. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen egyetértek az előttem szólóval.
2015. szept. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!