Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem én akartam megszületni,...

Nem én akartam megszületni, nem is én akarok majd meghalni. Akkor miért nem élhetem úgy az életem ahogy én akarom és ahogy nekem jó (lenne)? Keresztények válaszát kérném.

Figyelt kérdés

Tehát nem szexelhetek házasság előtt. Ugyan miért?! Na mindegy megházasodni sem akarok, nemhogy még kitartsak addig.

Nem maszturbálhatok.

Nem cigizhetek.

Ilyesmi...


Istennek miért nem elég az, hogy befogadom a szívembe és megtérek?! Csak kérdezem.

Engem mintha észre se venne, beszélek hozzá de mintha a levegőbe beszélnék. Szóval idegesít, hogy másokat észre vesz engem meg nem. Biztos megszűntem létezni a számára.


2015. szept. 20. 09:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
A 9-es válasz nagyon ott van, lájk.
2015. szept. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Molnár Sándorné ***** válasza:

T. Kérdező!

Nagyon jól kifejtette neked a válaszadó ezeket a dolgokat. Az igaz,hogy Isten 'szabad akarattal' ruházott fel minket.

De vajjon ez azt jelenti hogy bármit megtehetsz amit csak akarsz? Sokan igy vélik. Istennek vannak törvényei, amiket be kell tartanunk, ha azt akarjuk, hogy az életünk viszonylag jó legyen. Az életünk folyamán rengeteg dologban dönthetünk magunk. Pl: milyen iskolát végezzünk, milyen munkahelyre menjünk dolgozni, hogyan öltözködjünk, kikkel barátkozzunk, milyen szórakozási formát válasszunk....stb., sorohatnám még mert rengeteg ilyen van.

A világnak is megvannak a törvényei. Pl. tudjuk, hogy nem szabad lopni. Mégis van, aki ugy dönt hogy a tiltás ellenére mégis megteszi. Való igaz, megteheti, ez az Ő döntése. Viszont akkor számolnia kell a következményekkel is. Gondold el, ha mindenki azt tenné, amit csak akar, a világban a káosz uralkodna. Még igy is, hogy törvények vannak, milyen sok a bünözés. Hát ha még nem lennének törvények!

Isten ismeri a mi testünk felépitését a legjobban, hiszen Ő alkotott meg minket. Ha tilt valamit, annak bizonyára oka van. Emlitetted a cigarettázást. Nos pontosan a 'cigaretta' nincs megemlitve a Bibliában, - de abban az időben még nem is létezett -. Viszont az meg van irva, hogy tartózkodjunk az olyan testet szennyező dolgoktól, amik a kárunka vannak. Nyilván ha megvizsgáljuk, ide tartozik a cigaretta is. Sajnos bizonyitott, hogy a dohányzás gégerákot, tüdőrákot okozhat. Sok ember halt már meg emiatt. Sőt, akik csak a passziv füstöt szivták be, azoknak még nagyobb esélyük volt ezekre a betegségekre, pedig ők maguk nem is dohányoztak. Tehát a dohány káros az egészségre. Ugyan igy a drogok. Meg kell nézni a drogosok állapotát. Erre aztán nem lehet azt mondani, hogy 'kicsattannak az egészségtől'.

A szex tiltása. Isten valóban csak a házastársak között engedi meg az intim együttlétet. Vajjon miért? Nézz szét, és láthatod, hogy akik váltogatják a partnerüket, ki vannak téve betegségeknek, amik az életükbe is kerülhet.

A lányoknál pedig a korai abortusz jár sok esetben káros mellékhatásokkal. Mind pszichikailag, mind fizikailag. Lelki szempontból is megviseli őket, de soknak az abortusz után soha többé nem lehet gyermeke, de kaphat fertőzést, ami miatt ki kell venni a méhét, petefészkét. Ezért az orvosok 'gyülölnek' abortuszt végezni.

Tehát ha Isten valamit tilt, az nekünk csak hasznunkra van. Ha betartjuk a parancsait, sok lelki fájdalomtól mentjük meg magunkat. Tudom, ez a mai világban 'szinte nevetségesen hangzik', de az esetek azt mutatják, hogy Istennek van igaza.

Kérdezed, hogy Istennek miért nem elég az, ha 'befogadod a szivedbe'? Aki valóban 'befogadja Istent a szivébe', az igyekszik Istennek megfelelni. Szeretne minnél közelebb kerülni hozzá. És ezt csak ugy teheti meg, ha minnél jobban megismeri Istent. Az Ő természetét, gondolkodását, tetteit, akaratát. Mint mikor megismerkedsz egy nagyon szimpatikus valakivel, szeretnél vele barátságot kötni. Mi az első dolog?Hogy jobban megismerd.

Ha befogadtad a szivedben, de 'nem törődsz a tanácsaival', figyelmen kivül hagyod, akkor hogyan akarod, hogy figyeljen rád?

Hát remélem tudtam neked segiteni? Ha kérdésed van, szivesen válaszolok. Üdvözlettel: Judit!

2015. okt. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mivel a világ már kifordult önmagából,Istenellenes lett(tisztelet a nagyon kevés kivételnek),ezért Isten törvényeit semmibe veszik,és őt magát is.Számos jel mutatja már,hogy a végidőket éljük.Az emberek az életükhöz igazítják Isten törvényeit,átírják,pedig az ő szava kőbe van vésve,de ez már lassan senkit se érdekel,tisztelet a kivételnek.Mivel ő alkotta a világot,a működését is ő szabja meg.Ez ilyen egyszerű.Csak mivel lucifer fellázadt,az embereket Isten ellen hangolja,pont ez a célja,hogy a legtöbb ember vesztét okozza.Sokan nem hiszik ezt el,mivel az ördög sikeresen elhitette az emberekkel,hogy nem létezik.Erről is olvashatsz az oldalon.Ha az emberek hinnék,hogy létezik,akkor azt is elhinnék,hogy van Isten.Van egy nagyon jó weboldal,amely útmutatást ad a végidőkre,és leírja,hogy milyen veszélyeknek leszünk kitéve,ha nem tartjuk be Isten törvényeit. Kérd a Szentlélek vezetését,hogy meglásd az üzenetek isteni eredetét. A www.masodikeljovetel.hu az oldal.Azzal ne törődj,ha azt mondják nem isteni eredetű,annak idején Jézust is eretneknek tartották.Több mint 1500 üzenetet találsz itt,a Szűzanyától,Jézustól,a Szentlélektől,és Istentől az Atyától.
2019. jún. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!