Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik volt a legmeghatározóbb...

Melyik volt a legmeghatározóbb gyónási élményetek?

Figyelt kérdés
Hogyan segített a pap?

2015. szept. 28. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

A gyónási titok nem csak a gyóntató papot hanem a gyónót is kötelezi.

Erről tehát nem igen lehet nyilvánosan témázni, legfeljebb csak a nagy általánosságok szintjén.

2015. szept. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
Egyik ismerősöm csúnyákat mutogatott kicsiként. Amikor meggyónta, hogy mutogatott, a pap döbbenten kérdezte, hogy mit mutogatott:)
2015. szept. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

méghogy titok....


az egyik legmeghatározobb ilyen élményem az volt, amikor az,akinek meggyóntam a bűnömet, átadta ezt másnak. majd miután ezért számon kértem, elmondta, hogy részlegesen titok, ha az, akinek gyónsz, úgy érzi, hogy olyan dolgot gyóntál meg, átadhatja másnak.


na, ez elég meghatározó élmény volt.

2015. szept. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még általános iskolás voltam, és álltunk sorban a gyóntatófülke előtt, mindenki várt a sorára. Én voltam a legutolsó.

Közben meg gyakorolt a templomi kórus, beszélték, hogy milyen dalokat fognak énekelni. Mikor kiléptem a gyóntatófülkéből, betettem az ajtót, valami óriásit zuhant odabentről (kiderült utólag, hogy a pap esett el). Mindenki (kb 30-40 ember) hátranézett, mindenki rám. Én meg hátra.

Azóta sem volt ilyen intenzív gyónási élményem :)

2015. szept. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
Feleségemmel elég rossz időszakot éltünk akkortájt. Aznap is úgy mentem el otthonról dolgozni, hogy csúnyán összevesztünk.Munka után nem a kocsmába, vagy haverokhoz, se nem nőhöz mentem vigasztalódni, hanem a Máriabesnyői kegytemplomba mentem a mise előtt gyónni. Meggyóntam a házasságunk alatt tett bűneimet, és hogy rossz most a helyzet. A pap a végén azt tanácsolta, hogy mivel ez egy Mária kegyhely és sok csoda történt már itt, nyugodtan imádkozzak Máriához, az Ő közbenjárásáért Jézus felé. Egész mise alatt ezt tettem. Csorogtak a könnyeim, annyira őszintén kértem, hogy segítsen. Soha addig nem imádkoztam hozzá. Mikor kijöttem a templomból, megnéztem a telefonom és egy üzenet várt. A feleségemtől. Egy bocsánat kérő sms volt. Onnantól kezdve tért a javulás útjára a házasságunk. Ez egy elég meghatározó gyónás és imádság volt az életemben.
2015. szept. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!