Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Imádat-e a zászló előtti...

Imádat-e a zászló előtti tisztelgés?

Figyelt kérdés
az enciklopedya americana szerint: a nacionalizmus hitének legfőbb jelképeés imádatának központi tárgya a zászló
2010. márc. 15. 06:59
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 A kérdező kommentje:
kedves 8:27 egyetértek. válaszolnál a kérdésemre?
2010. márc. 15. 08:30
 12/64 anonim ***** válasza:

Milyen szabadosság olvasható az írásaimban! Tartózkodjál már az ilyen személyeskedő ítékezéstől? Én igenis hívő keresztény vagyok, és nem hajlok a világ felé! Ti vagytok azok, akik mindenféle mesterséges dilemmákkal, mindentől eltiltjátok a fanatikus hülye híveiteket.


nem, arról a szabadosságról, ami a nyilvánosan olvasható írásaidban is fellelhető. az a torzulás, ami a világ romboló befolyása miatt arra késztet, hogy egy vallással foglalkozó oldalon minden különösebb indéték nélkűl olyan szavakat használj, amit biztos nem a bibliából idézel. vajon a tóalmási tábor résztvevői szintén ilyen szavakat használnak? vagy büszkék lennének rád, ha olvasnák ezeket? lehet, de az is lehet, hogy ez nem helyes. Nem tudom milyen tóalmási táborról beszélsz, nekem ilenekhez nincs közöm.


A Bibliában ilyen nincs, hogy legyél hazáatlan, kozmopolita senki, tehát ez nem tilos. Pont.

2010. márc. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 A kérdező kommentje:
valóban. de helyes-e olyanok sírja előtt tisztelegni, akit nem is ismersz, akikről nem is tudod, mit tettek? lehet, hogy rengeteg embert megöltek, azért pedig senkinek sem jár tisztelet, kiváltképp Istentől nem. az imák végén sem szabad automatikusan áment mondani, csak ha egyetértesz a mondandójával.
2010. márc. 15. 08:33
 14/64 A kérdező kommentje:
látod, ez az. fel sem tűnik, milyen szavakat használsz, és hogy te személyeskedsz, mert feltételezel valamit. én konkrét, visszakereshető dologra tettem utalást. ez nem azt jelenti, hogy én nem szoktam ilyen szavakat használni, mert sajnos igen. de odáig már sikerült eljutnom, hogy szinte csak magamban használom ezeket, de semmiképp sem nyílvánosan. ha Jézus követőjének tartod magad, miért viselkedsz indulatosan más gondolkodásmódú, és más vallást követő személyek egész csoportja iránt?
2010. márc. 15. 08:37
 15/64 anonim ***** válasza:

De itt nem olyanokról van szó, akikről nem tudjuk, hogy kik voltak, mit csináltak. Egyébként szerintem minden halottat megillet a méltó tiszteletadás, majd Isten ítélkezik fölöttük, mi ne. Tudod van egy mondás: "halottról jót vagy semmit!".


Az Újszövetségben pedig nincs tiltva a katonaság, és ami nem tilos, az szabad.

2010. márc. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:

Azért beszélek így, mert felbosszantasz a buta értetlenkedéseddel. Mert képtelen vagy az Őrtoronytól független gondolkodásra. A butaság, a primitívség minden embert zavar.

A JT-t pedig azért ellenzem, mert a Biblia alapos megismerése után biztosan tudom, hogy hamis tanokat tanítanak, és olyan elvárásokat támasztanak, amit a Biblia nem követel meg.

2010. márc. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 A kérdező kommentje:
valóban, aki meghalt, az lefizette az árat a bűneiért, igazad van. az általad idézett mondás emberi mondás, nincs bibliai alapja. elég sok, mára már halott személy cselekedeteiről rántja le a leplet a biblia, azért, mert az igazság minden esetben igazság.
2010. márc. 15. 08:42
 18/64 anonim ***** válasza:
Miféle lepellerántásról beszélsz te? Attól, hogy az Őrtoronyban lehoznak egy cikket, az semmi.
2010. márc. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 A kérdező kommentje:
elfogadom az álláspontodat Jehova tanúiról, de nem értek vele egyet. azt írod, pontos ismeretet szereztél. ugyanakkor azt is írod, hogy az újszövetségben nincs tíltva a katonáskodás. Jézus péternek, és mindenkinek, aki Jézus követőjének valja magát: "tedd le a kardot. mert aki kardot fog, kard által vész el" "fegyvereiket ekevassá kovácsolják, és hadakozást többé nem tanulnak"
2010. márc. 15. 08:46
 20/64 A kérdező kommentje:
pl arról, hogy a biblia feltárja az emberek hibáit. pl péterről olyanokat ír, ami ütközik az általad képviselt "halottról jót, vagy semmit" elvvel, hisz a biblia leírja, hogy péter háromszor megtagadta Jézust. stb, stb. szóba sem hoztam az örtornyot, és az sem ált szándékomba, hogy felbosszantsalak. nem lehet, hogy ennek a dühnek nem én, hanem a benned munkáló gyülölet az oka?
2010. márc. 15. 08:50
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!