Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Imádat-e a zászló előtti...

Imádat-e a zászló előtti tisztelgés?

Figyelt kérdés
az enciklopedya americana szerint: a nacionalizmus hitének legfőbb jelképeés imádatának központi tárgya a zászló
2010. márc. 15. 06:59
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
63%
nagyon vicces, ahogy két? tanú egymás véleményét erősíti...
2010. márc. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
"Azért, mert a zászló előtti tisztelgést imádati aktusnak tekintjük." de miért tekintitek annak? mint már valaki írta, a tisztelgés katonai köszöntés. vagy tiszteletadás, ahogy tetszik. egymásnak is így köszönnek a katonák és a rendőrök. ez csak annyi, mint hogy megemeled a kalapod...nem értem én ezt...civilek meg egyáltalán nem tisztelegnek, sőt Mo.-n pl. sapka nélkül a katonák/rendőrök sem (Amerikában meg lehet anélkül is). nem értem hogy kerül a csizma az asztalra, hogy jön a hit egy katonai köszöntésformához...
2010. márc. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:

Helyes imádni Jézust?


Máté 2:1, 2 bölcsek érkeztek napkeletrol Jeruzsálembe, és ezt kérdezték: Hol van a zsidók királya, aki most született? Mert láttuk az o csillagát, amikor feltunt, és eljöttünk, hogy imádjuk ot.

Máté 2:8 majd [Heródes] elküldte oket Betlehembe, és ezt mondta: Menjetek el, szerezzetek pontos értesüléseket a gyermekrol; mihelyt pedig megtaláljátok, adjátok tudtomra, hogy én is elmenjek, és imádjam ot!


Máté 2:11 Bementek a házba [a bölcsek], meglátták a gyermeket anyjával, Máriával, és leborulva imádták ot.


Máté 4:10 Ekkor így szólt hozzá Jézus: Távozz tolem, Sátán, mert meg van írva: Az Urat [Jehovát], a te Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!


Máté 14:33 A kik pedig a hajócskában valának, eljövének, és imádák ot, mondván: Bizonyára, Isten Fia vagy!


Máté 28:9 És íme Jézus eléjek jöve, mondván: Üdv nektek! Azok pedig hozzá járulának, és átfogák lábait, és imádák ot.


Máté 28:16, 17 A tizenegy tanítvány pedig Galileába méne ama hegyre, hová Jézus rendelte vala oket. És látván ot, imádák, némelyek pedig kételkedének.


János 9:38 Erre az ember így szólt: “Hiszek, Uram.” És leborulva imádta ot. [Felismerte Jézust, mint az Emberfiát – 35. vers]


Zsidók 1:6 Amikor pedig bevezeti az elsoszülöttet a világba, ismét így szól: “Imádja ot az Isten minden angyala!”


Jelenések 5:8 és amikor átvette a könyvet, a négy élolény és a huszonnégy vén leborult a Bárány elott.


Jelenések 14:7 és hatalmas hangon így szólt: “Féljétek az Istent, és adjatok neki dicsoséget, mert eljött ítéletének órája; imádjátok azt, aki teremtette a mennyet és a földet, a tengert és a vizek forrásait!” [lásd K1.]


Jézust sok esetben imádják az Újszövetségben, és az imádókat soha nem utasították rendre. Kétszer imádtak angyalt az Újszövetségben [Jelenések 19:10; 22:8, 9], és az imádókat mindkét esetben rendre utasították. Pétert egy esetben imádták [Cselekedetek 10:25], és az imádót rendre utasították.

2010. márc. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:

Amikor azt mondjuk, hogy az Őrtornyokat hányjátok ide, ez alatt nem csak az Őrtorony nevű magazint értjük, hanem az Őrtorony Társulat összes kiadványát. És ez bizony az volt, ne hazudjál...


Ezért vagytok önálló, független gondolkodásra képtelen, az Őrtorony-kiadványokat kritikátlanul benyelő agymosott szektások...


[link]

2010. márc. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 A kérdező kommentje:
lehet, hogy te így értetted, de nem ezt mondtad.
2010. márc. 16. 07:25
 56/64 anonim ***** válasza:
Én inkább az írásszövegeket helyezem előtérbe, fontosnak tartom, hogy a válaszaimban ezzel érveljek. Ezzel szemben azt tapasztalom,hogy akik kiforgatják az ember szavát, azok nem ezt teszik. És ha azt az utat választom, hogy a Károli-fordításból érvelek, hogy ne mondhassák azt,hogy persze, mert az én Bibliám hamis, akkor azt is megcáfolják, ami abban van írva. Akkor mit fogadtok el? Inkább nem is érdekel. Én a kérdésfeltevőnek válaszoltam, ami neki meg is felelt. Akkor nektek milyen jogotok van arra, hogy mást leszóljatok? Nem hiszem, hogy ez Istennek tetsző viselkedés.
2010. márc. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
tegnap 16:38 vagyok...én balga, hogy is várhattam választ :P bár az én felvetésemre max. a szolgálati szabályzatból lehetne idézgetni, azt meg gondolom nem ismeritek. :):P
2010. márc. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 A kérdező kommentje:
bocs. eléggé eldugott kérdés. azért tekintjük annak, mert megvizsgáltuk, honnan származik. ugyanúgy a karácsonyt is azért nem tartjuk, mert megvizsgáltuk, honnan származik. őszintén, tárgyaknak tiszteletet adni? ebben az esetben a tárgynak adott tisztelet valójában egy eszme iránti tisztelet. igazábol ugyanaz, mintha valaki leborul egy kereszt előtt.
2010. márc. 16. 11:46
 59/64 anonim ***** válasza:

Őszintén te vigyázol a Bibliádra? Vagy hányod veted, esetleg azt sem tudod merre van, a gyerekeid firkálhatnak bele, tépkedhetik, dobálhatják?

Vagy vigyázol rá? Mert ez esetben tiszteled azt a könyvet, ami szintén egy tárgy. És nem mondd hogy ezt is megvizsgáltátok és a Bibliát lehet tisztelni, mert az jó, de a zászlót nem, mert azt mások csinálják.

Egyébként pedig kik borulnak le a kereszt előtt? És kik nem?

2010. márc. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:

már most sántít. először is tisztelet nem = imádat. másodszor a nemzeti lodogó és a címer állami jelképek, tehát a tisztelet annak szól, amit jelképez. annak az államnak, esetünkben a hazánknak. harmadszor a tisztelgés nem leborulást jelent. a tábornok sem borul le a hadnagy előtt, nem is imádja őt valószínűleg :P, viszont képzeld, tiszteleg neki.


összességében látom, semmit nem tudsz a katonai alaki szabályokról. ez önmagában nem baj, viszont van az a mondás, hogy aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul...

2010. márc. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!