Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Imádat-e a zászló előtti...

Imádat-e a zászló előtti tisztelgés?

Figyelt kérdés
az enciklopedya americana szerint: a nacionalizmus hitének legfőbb jelképeés imádatának központi tárgya a zászló
2010. márc. 15. 06:59
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:

Hát, Dugovics Titusz jó száz évvel korábban élt (márha elfogadjuk valós személynek) mint az egri csata. A várnai csata résztvevője volt ő.

Egyébként pedig nem azért szólnak meg az emberek az utcán mert nem énekled a himnuszt, nem állsz fel alatta és nem hordasz kokárdát, hanem azért mert ránézésre meg lehet mondani melyik közösség tagja vagy. És hát nem vagytok túl népszerűek. Én is talán általános iskolás koromban tűztem ki utoljára a kokárdát, soha a kutya meg nem kérdezte miért nem tűzöm ki. És olyan eseményen sem voltam még, ahol állva énekelni KELLa himnuszt.

Egyébként pedig a nemzet az egy közösség, ahova jó tartozni és emelett a közösségi érzés mellett szabad jogok is biztosítottak számunkra. Pl nem KÖTELEZŐ karácsonyt ünnepelni, ha ünnepled senki nem teszi kötelezővé, hogy Jézus születése okán tedd, hogy ajándékozz, hogy Jézuska hozza az ajándékot, hogy karácsonyfát állíts stb.

EZ AZ amit rólatok nem lehet elmondani, ugyanúgy egy nemzethez (Jehova Tanúi nemzettségéhez) tartoztok de elvették a szabad akaratot. Mert mit szólna a vezetőtők, ha Jézus születését akarnád megünnepelni karácsonykor és megajándékozni a szeretteidet?

Van amiben magatok dönthettek vagy, mint itt írták még az is meg van szabva mely részeket olvashatjátok el IMÁDOTT könyvetekből a Bibliából? Tényleg ti miért imádhatjátokJézust és a Bibliát vagy ez kivétel, semmit de ezt lehet?

2010. márc. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
100%
könyörgöm, Dugovics Nándorfehérvárnál ugrott...
2010. márc. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
90%

Azt írtam részt vett a várnai csatában, és nem azt hogy ott ugrott. De akár Várna akár Nandorfehérvár, DE NEM EGERés nem Egri Csillagok. Mert 1450-es években élt ő, és az egri csata 1552-ben volt. Azért furcsa lett volna, ha 100 évvel halála után a zászló után ugrik.

Ráadásul nem is a zászló után ugrott, hanem a törököt rántotta mélybe, aki zászlót akarta kitűzni.

Na mindegy.

2010. márc. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
Há...egy zászlót nem lehet imádni,az csak egy jelkép,ezt sztem még a kisgyerekek is tudja,szenben Istennel,aki egy hatalmas lény,és akit nem ostobán imádunk,hanem szívből szeretünk,mert sztem ez sokkal erősebb és tisztább,mint az imádat.. én imádni a makarónit szoktam,szeretni meg Istent,és az embereket!!!
2010. márc. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
Kedves 59%-os válaszadó! Ha tudod, hogy az enciklopedia americana-t felhasználja az Őrtorony, hogy idézzen belőle, annak csak örülök. Ez azt jelenti, hogy legalább 1x már olvastad az Őrtornyot. De inkább többször. Mert ha a hideg ráz valamitől, nem olvasnám, főleg nem olyan részletekbe menően, hogy tudjam, honnan idéz. Nem lehetséges, hogy régen te is tanulmányoztál, vagy esetleg Tanú voltál, csak azóta változott a véleményed?
2010. márc. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
Kedves 9:50-es! Az lehet, hogy élvezzük az ingyenes oktatást, és betegellátást, bár sajnos manapság nem mondható ingyenesnek. De betartjuk a törvényeket is, és fizetünk adót is, stb.
2010. márc. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
10:58-nak! Sem Jézust, sem a Bibliát nem imádjuk, az imádat egyedül és kizárólagosan az igaz Istent illeti meg, ahogy a Lukács 4:8 is írja.
2010. márc. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:

8:27 vagyok. Kedves kérdésfeltevő! Kérted, hogy válaszoljak a kérdésedre.

’Miért nem hajlandók Jehova Tanúi tiszteletből a zászló előtt tisztelegni?’ Azért, mert a zászló előtti tisztelgést imádati aktusnak tekintjük. Természetesen azt sem kifogásuljuk, hogy mások tisztelegnek előtte vagy sem, mi azonban lelkiismereti okokból nem tehetjük meg, hogy imádatnak minősülő hódolatot adjunk bárkinek vagy bárminek is Jehova Istenen kívül (Máté 4:10). Tudjuk, sokan nem tekintik a zászlót szentnek és a zászló előtti tisztelgést imádati aktusnak. De tisztelettel szeretnénk felhívni az Önök figyelmét világi szaktekintélyek nyilatkozataira:

„A zászló, a kereszthez hasonlóan, szent . . . A nemzeti lobogóval kapcsolatos emberi magatartásra vonatkozó szabályok és előírások eléggé nyomatékos szavakban fejeződnek ki. Pl. ’Zászló előtt tisztelegj!’, vagy ’Tisztelgés a zászló előtt!’ és ’Hódolat a zászló előtt’ (The Encyclopedia Americana, 1942, 11. kötet, 316. o.).

„A nacionalizmusba vetett hit fő jelképe és az ezzel kapcsolatos tisztelet központi tárgya a zászló. Az emberek sajátságos szertartási formákat gondoltak ki a ’zászló előtti tisztelgésre’, a ’zászlólengetésre’, vagy a ’zászlóval való üdvözlésre’ és a ’zászló felvonására vagy a zászló bevonására’. Ilyenkor a férfiak leveszik a kalapjukat, a költők ódákat írnak, a gyermekek pedig himnuszokat énekelnek a zászló magasztalására” (J. Paul Williams What Americans Believe and How They Worship című könyve, 1952, 359., 360. o.).

Valaki közbevethetné, hogy ezek szélsőséges nézetek. Csak érdekesség kedvéért említjük, a puritánok Amerika gyarmatosításának idején azért tiltakoztak a brit zászló ellen, mert „Szent” György vörös keresztje volt rajta. A The Encyclopœdia Britannica (1910—1911) szerint tiltakozásuk alapja „nem az anyaország iránt érzett hűtlenségük volt, hanem az a körülmény, hogy a zászlót a bálványimádat jelképének tartották”.

A Tízparancsolat szerint tilos imádat céljából minden olyan tárgy készítése, ’ami hasonlít bármihez, ami „fent a mennyben, vagy alant a földön van” (2Mózes 20:4, 5). Mi, keresztények, magunkra nézve kötelezőnek tartjuk a Biblia következő parancsát: „Őrizkedjetek a bálványoktól!” (1János 5:21).


Hozzátenném, hogy szerintem ugyanott olvastuk, és ez valóban nem az Őrtorony, ahogy azt az egyik kedves hozzászóló írta.

2010. márc. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 A kérdező kommentje:
köszönöm a megerősítésed.
2010. márc. 15. 16:11
 50/64 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit.
2010. márc. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!